45_20260106_112036.jpg

PRAGUE FLOORBALL CUP 2026 - SHRNUTÍ

Uplynulý turnaj jsme absolvovali se čtyřmi kategoriemi – elévové, mladší žáci, dorostenci a juniorky. Každý tým si prošel vlastní cestou, odehrál řadu těžkých zápasů a nasbíral cenné zkušenosti. Někde to cinklo, jinde jsme zůstali těsně pod vrcholem.

B17 – suverénní skupina, stopka v osmifinále

Kategorie B17 zvládla základní skupinu ve velkém stylu. Postupně jsme porazili Panthers Praha Black 4:1Berlin Rockets & Friends 4:2 a také FBK Jičín 5:1, čímž jsme skupinu G ovládli s plným bodovým ziskem, skóre 13:4 a jasným prvenstvím.

V osmifinále Playoff A nás čekal silný soupeř – Tatran Střešovice PSN. Přes snahu a bojovnost jsme se tentokrát gólově neprosadili a po porážce 0:4 turnaj pro nás skončil.

Bilance B17:
🥇 vítěz skupiny
❌ konec v 1/8 finále Playoff A

🗣 Komentář hlavního trenéra Matyáše Reichla: "Věřím, že nás turnaj nakopl do závěru sezóny. Co se týče jeho průběhu, bohužel jsme ve skupině nenarazili na vyrovnanějšího soupeře a inkasované branky pramenily spíše z naší přehnané aktivity na útočné polovině a následně darovaných brejků soupeři. V play-off jsme hned narazili na Tatran Střešovice, který chtěl diktovat tempo hry, a my tak museli pracovat úplně jinak, než jsme byli ze skupiny zvyklí. V první polovině zápasu jsme soupeři nabídli nájezd, který využil, a od té doby hrál chytře na balónu, což nám výrazně ztížilo zisky ze hry. Rád bych ale hráče pochválil za jejich přístup a odhodlání pracovat s výsledkem až do konce zápasu. Na tomto výkonu budeme chtít určitě stavět. Nicméně v takovém utkání se naskytne jen pár šancí a v těch musíme být větší zabijáci v jejich proměňování. Směr práce do druhé poloviny sezóny je jasný."


B13 – jízda turnajem až do semifinále

Tým B13 měl velmi povedený turnaj. Skupinou D jsme prošli bez zaváhání – výhry nad Florbalem Sokolov (8:3), Spartou Praha Yellow (8:0) a Kanonýry Kladno bílí (7:2) znamenaly plný bodový zisk a impozantní skóre 23:5.

Ve čtvrtfinále Playoff A jsme zvládli dramatický duel s Florbalem Chodov a vyhráli 4:3. V semifinále nás čekal ŠSK Očov Hodonín. I přes velmi vyrovnaný průběh jsme tentokrát padli 4:5 a turnaj pro nás skončil těsně před branami finále.

Bilance B13:
🥇 vítěz skupiny
✔️ postup do semifinále Playoff A
🥉 celkové 3. místo v turnaji

🗣 Komentář hlavního trenéra Jindřicha Krále:  "Ve skupině jsme odehráli tři utkání a ve všech jsme jednoznačně dominovali. Ve čtvrtfinále nás čekal první velmi vyrovnaný zápas, který jsme rozhodli až v sedmé sérii trestných střílení. V semifinále jsme po prohře 5:4 s Hodonínem skončili na třetím místě. Škoda, že jsme v semifinálovém utkání nedokázali proměnit více gólových příležitostí, které jsme si vytvořili. Právě to byl rozhodující faktor, proč jsme zápas nezvládli. Tento problém nás bohužel trápí dlouhodobě napříč kategoriemi. S třetím místem jsem spokojený a kluky musím pochválit za předvedené výkony i za to, jakým způsobem na hřišti bojovali."


 B11 – vítězství ve finálové skupině

Kategorie B11 odehrála základní skupinu C, která byla výsledkově velmi vyrovnaná a náročná. Na úvod jsme těsně prohráli s ACEMA Sparta Praha Blue 1:2. Následoval duel s FbŠ Bohemians zelení, který jsme tentokrát nezvládli a odcházeli z něj s porážkou 1:3. Ve třetím utkání skupiny jsme nestačili na CAPITOL Floorball Academy (1:5). Základní část jsme ale zakončili velmi povedeným výkonem a vysokou výhrou 8:1 nad Floor Fighters Chemnitz.

Ve finálové skupině D už tým předvedl výrazně lepší výkony. Nejprve jsme porazili Snipers Bratislava 3:0, poté přišla těsná porážka s BUTCHIS BLACK 2:3. Závěrečný zápas s FBS Olomouc jsme ale zvládli na výbornou a po vítězství 6:1 jsme finálovou skupinu zakončili pozitivně.

Bilance B11:
🥔 4. místo v základní skupině 
🥇 Vítěz finálové skupiny D.

🗣 Komentář asistenta trenéra Martina Plášila: "První den jsme hráli čtyři opravdu těžké a vyrovnané zápasy ale bohužel se nám, kromě posledního utkání, nedařilo dotáhnout zápasy do vítězného konce. V zápasech nás trápila nervozita z velkých klubů a to se postupně začalo projevovat ve výsledcích našich zápasů. Druhý den byl o poznání lepší. Vyhráli jsme dva ze tří zápasů a předvedená hra už odpovídala tomu, jakým směrem se chceme prezentovat. Turnaj byl cennou zkušeností a ukázal nám, na čem musíme dál pracovat, kde máme rezervy a co je potřeba zlepšit do další části sezóny."


G19 – stříbro po dramatickém finále

Kategorie G19 začala turnaj ve skupině B. Po porážce se Spartou (2:4) jsme zvládli zápasy proti Kadani (2:1) a Letohradu (8:0), což nám zajistilo 2. místo ve skupině.

V semifinále Playoff A jsme zvládli těžký duel se Slavií Plzeň a vyhráli 4:3. Ve finále nás znovu čekala ACEMA Sparta Praha. Vyrovnaný zápas rozhodly detaily a po porážce 2:3 bereme stříbrné medaile.

Bilance G19:
🥈 2. místo ve skupině
🥈 celkové 2. místo v turnaji

🗣 Komentář hlavního trenéra Martina Hrubce: "Povedený turnaj s hořkým koncem. Do turnaje jsme vstoupili špatným výkonem proti Spartě. Na další průběh turnaje jsme upravili sestavu a na videích si ukázali, jakým florbalem se chceme prezentovat a co je potřeba zlepšit do dalších zápasů. Od té chvíle musím holky za výkony jednoznačně pochválit. Jak na hřišti, tak na lavičce jsme byli tým a šli jsme si za co nejlepším umístěním. Bohužel nám ve finále vystavila stopku – stejně jako na začátku turnaje – Sparta. I přes smutek z prohraného finále ale s odstupem času musíme turnaj hodnotit jako povedený. V kategorii juniorek se podařilo zapracovat řadu dorostenek, které tým táhly jak herně, tak bodově. Během turnaje jsme ustáli mnoho náročných situací, kdy holky musely otáčet těžké zápasy. Především mě těší týmový přístup a celkový výkon po celý turnaj. Věřím, že právě tyto aspekty nás posunou do dalších zápasů a doufám, že nás jednou dovedou i k vytouženému zlatu na některém z mimoligových turnajů."


👏 Děkujeme všem hráčům, trenérům, rodičům i fanouškům za podporu po celý turnaj

Akce je podporována městem Písek