Celostní přístup

Celostní Přístup

Sportovní proces je velmi složitý a je třeba k němu využít maximální úsilí člověka. Je důležité zaměřit se na sportovní proces jako na celek a porozumět tomu, že úspěchu můžeme lépe dosáhnout, pokud budeme dodržovat všechny čtyři složky celostního přístupu. Vše je navzájem propojeno a každá ze čtyř složek podporuje další. Pokud vynecháme v této skládance jediný dílek, tak náš výkon nebude kompletní a budeme mít tak těžší cestu k dosažení našeho maxima. Celostní přístup ve sportu je pro nás prospěšný i z hlediska zdravého životního stylu, který je pro lidské tělo velice důležitý.

TRÉNINK

  • Trénink je základním stavebním kamenem úspěchu. Kvalitním a náročným tréninkem se připravujeme na všechny zápasové bitvy. To, jakým způsobem trénujeme se nám přenáší do utkání. Pokud chceme dosáhnout svého maximálnímu výkonu, tak musíme trénovat s maximálním úsilím.

STRAVA

  • Náš jídelníček je dalším stavebním kamenem našeho úspěchu. Stravování je jednou ze základních životních potřeb, a proto je důležité jakou formu naše strava má. Kvalitní strava a pitný režim napomáhá práci svalů, regeneraci, a především je důležitou součástí pro naše zdraví.

REGENERACE

  • Každý potřebuje dostatečně odpočívat a regenerovat. Je třeba o sebe dbát a postarat se o to, aby naše tělo pravidelně odpočívalo a uvolňovalo se. V případě, že si dokážeme aplikovat především kvalitní spánek a pracujeme s regeneračními procesy, tak jsme schopni naplno trénovat a připravovat se na své další bitvy.

PSYCHIKA

  • V moderní době už všichni moc dobře vědí, že hráč musí být skvěle připraven fyzicky, ale také psychicky. Udělejte si občas chvilku sami pro sebe a jen tak v klidu a tichu přemýšlejte. Komunikujte s ostatními lidmi o problémech, které Vás trápí. Nikdy v tom nejste sami.