Informace

Informace

Historie klubu

Florbalový oddíl FBC Písek by založen v roce 2003 několika nadšenci, z nichž nejznámější je dosud hrající legenda Jan Koutník. Několik sezon na to byl založen B tým mužů. V prvním ročníku byla mezi A týmem a B týmem obrovská rivalita a tak se dodnes mluví o druhém vzájemném utkání, kdy B tým porazil A tým 6:4. Spolu se dvěma mužskými družstvy v Písku působilo ještě třetí družstvo mužů pod oddílem všestrannosti TJ Sokol Písek.Postupně vznikali pod oběma oddíly první mládežnická družstva a v roce 2008 došlo k jejich sloučení pod TJ Sokol Písek.

Aktuálně má oddíl přes 150 aktivních členů a 12 družstev. Organizuje turnaje mladých nadějí, kde se hráčská účast pohybuje okolo 60 nejmenších dětí. Pro své tréninky využívá většinu tělocvičen při základních školách v Písku. A domácí halou pro pořádání ligových utkání mu slouží Písecká oblouková hala.

Mezi největší úspěchy týmu mužů jsou dvě sezóny v celostátní soutěži Divize C. Při obou působeních, ale vždy následoval sestup do regionální ligy. Družstva juniorů a dorostenců hráli v sezóně 13/14 celostátní ligy. Mezi největší úspěchy družstva žen, je 2. místo v 2. lize žen – divize V v sezóně 2010/11.

Identifikační údaje

NÁZEV KLUBU

Floorball Club Písek

ZŘIZOVATEL

Floorball Club Písek

075 67 677

BANKOVNÍ SPOJENÍ

2201520650 / 2010