CZECH OPEN – DEN 1

Písecká družstava mužů a žen odehrála svá první utkání ve skupině na turnaji Czech Open. Více se dařilo mužskému týmu. Ženy sbíraly cenné zkušenosti proti silným soupeřkám.

Mužský tým nastoupil k prvnímu utkání proti týmu Mboys z Finska. Téměř po celý zápas byli naši aktivnějším týmem a i přes několik neproměněných vyložených šancí se píseckým podařilo zvítězit v poměru 6:1 a připsat si první výhru na turnaji. V druhém utkání nás čekala odveta z přátelského zápasu proti AIK Heineberg. Písečtí hráči však zůstali v první půli myšlenkama ještě v šatně a skóre se vyšplhalo až na 5:1 pro soupeře. V druhé půli se naši hráči probudili a začali být aktivňejším týmem na hřišti. Aktivita však vedla pouze ke snížení výsledku a museli jsme se smířit s prohrou 7:5. Dalším soupeřem budou v pátek florbalisti z Lipska.

Ženský tým hned v prvním zápase narazil na silného soupeře Kais Mora ze Švédska. Švédky na písecké vlétly a už po 24 sekundách vedly 1:0. Naše hráčky bojovaly a snažily se soupeřkám vzdorovat, ale kvalita soupeře byla nad jejich síly. Na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 9:0 ve prospěch soupeřek. Dalšími soupeřkami byly chodovské hráčky juniorky a B – týmu. Oproti prvnímu zápasu písecké zlepšili svůj výkon a přidali důraz především v osobních soubojích. I přes zvýšenou aktivitu našich dokázaly hráčky Chodova vstřelit v prvním poločase 3 góly. Ve druhém poločase už neskóroval ani jeden tým a skóre na konci zápasu bylo tedy 3:0 ve prospěch soupeře. V pátek čekají písecké ženy soupeřky z Holandska.