Czech Open 2018 ženy – shrnutí

Písecký ženský tým v rámci přípravy na novou sezónu vyrazil na mezinárodní turnaj do Prahy Czech Open 2018. Jelikož na tento turnaj mohlo odcestovat pouze 9 hráček z Písku, tak zkompletovat sestavu nám pomohla přátelská výpomoc od FA České Budějovice, ze kterých se k nám připojily 4 hráčky a brankářka.

Czech Open bývá kvalitou soupeřů každý rok těžkou zkouškou pro písecké hráčky a i letos tomu nebylo jinak. V základní skupině narazil písecký tým na švédskou KAIS Mora UIF, český Fat Pipe Florbal Chodov a nizozemský tým SIACT.

První hrací den čekaly holky dva zápasy a na úvod přišel hned ten nejtěžší proti KAIS Mora. Švédky vlétly do zápasu a vedly už v první minutě. Kvalita soupeře byla vidět a holky svoji nejistotou to soupeřkám spíše usnadňovaly. Zápas se odehrával na naší polovině a výlety na opačnou stranu byli velmi ojedinělé. Brankostroj soupeře se zastavil na čísle 9 a písecké hráčky ani jednou neskórovaly. Večer nastoupily proti Fat Pipe Florbal Chodov, který byl složený především z juniorek. Holky zvýšily svoje nasazení v osobních soubojích a i na hokejce byly jistější. Ovšem i přes to inkasovaly hned třikrát v první půli zápasu. V druhé části byly šance na obou stranách, ale branka nepadla a zápas vyhrál Chodov 3:0.

Druhý den čekal ženy poslední zápas ve skupině a šance na 3.místo skupiny byla už jen teoretická, i tak holky chtěly vyhrát. Do zápasu proti nizozemským soupeřkám nastoupily ve stejném nasazení jako proti Chodovu, soupeř byl však více důraznější a přesnější v zakončení a zápas vyhrál 5:0. Postup z posledního místa základní skupiny přisoudil ženám soupeře Prague Tigers. Holky si byly vědomy, že jde o všechno, úvod zápasu však hráčkám nevyšel a hned v první minutě inkasovaly. Nikdo se však nevzdával a písecké hráčky začaly hrát ze zabezpečené obrany na rychlé protiútoky. Díky skvělým zákrokům naší brankářky a mnoho zblokovaných střel tento systém vycházel, bohužel přesnost zakončení byla horší nebo střely končily v moci brankářky Prague Tigers. Po závěrečném tlaku v přesilovce, který nebyl využit, přišlo zklamání a vyřazení z turnaje po výsledku 1:0.

Poděkování patří všem hráčkám za bojovné výkony proti kvalitním soupeřům.