MUŽSKÝ A TÝM PORAZIL ROKYCANY POSTUPUJE DO PLAY UP

Písečtí florbalisté dokázali v posledním utkání základní části zdolat na domácí půdě FBC Rokycany v poměru 11:5 a vybojovali si tak 3. místo po základní části, které zároveň znamená postup do play up.

Do utkání vstoupili písečtí dobře a vytvořili si několik slibných příležitostí, ale nakonec to byl soupeř, který otevřel skóre. Domácí se však nenechali rozhodit a pokračovali ve své hře, která postupně nesla ovoce a do konce 1. třetině už vedli 2:1. Během 2. třetiny dokázali vstřelit další 4 branky a do 3. třetiny si vytvořili solidní náskok v poměru 6:1. Ve 3. třetině oba týmy zapomněli na obranu a padlo v ní dalších 9 branek. Písek si však i přesto bez větších obtíží došel pro vítězství v poměru 11:5 a nyní ho čeká 1. kolo play up, které se hraje na tři vítězné utkání. První dvě utkání odehrají v sobotu 29.2. a neděli 1.3. na půdě soupeře, kterým je FBC ORCA KRNOV. Za zmínku stojí určitě fakt, že kanadské bodování soutěže po základní části vyhrál písecký Michael Cigánek, který zaznamenal ve 21 utkáních úctyhodných 68 bodů za 35 branek a 33 asistencí. Celý tým se dále může pyšnit nejlepším oslabením z celé soutěže. Úspěšnost v oslabení měli písečtí 80,39 %.

Komentář trenéra Hanzlíka:

Jsme moc rádi, že se nám podařilo zvládnout poslední důležité utkání a dokázali jsme se dostat do play up. Bylo důležité, že se nám podařilo vytvořit si větší brankový rozdíl a mohli jsme rotovat sestavou, protože nevíme, co se může stát během utkání play up. Nyní nás čeká pro nás neznámý soupeř z Krnova. Na soupeře se pokusíme co nejlépe připravit a pevně věřím, že můžeme být úspěšný a v sérii zvítězit.