Od nadcházející sezóny se po zranění vrací Ondřej Mixan

Další staronovou posilou mužského A týmu bude od nadcházející sezóny písecký odchovanec Ondřej Mixan. Ondra se píseckým fanouškům ztratil z očí v říjnu 2018, tedy v postupové sezóně píseckého A týmu do Divize. V této sezóně Ondra utrpěl těžké zranění kolene a nyní se téměř po dvouleté nucené odmlce naplno vrací do tréninkového procesu a znovu se chce porvat o stabilní místo v sestavě A týmu. Jak probíhala rehabilitace po zranění a jaké má Ondra ambice se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Ondro v říjnu 2018 si v zápase proti Chýnovu utrpěl zranění kolene. Co přesně se stalo, že Tě zranění vyřadilo na tak dlouhou dobu?
Přetrhl jsem si přední křížový vaz v koleni. Nevím, jestli si dobře vzpomínám, ale myslím, že to bylo v poslední třetině a stalo se to tak, že jsem běžel k mantinelu a zkrátka jsem špatně došlápl, cítil jsem lupnutí a už to bylo. Kvůli bolestem jsem zápas nemohl dohrát. Zbytek zápasu jsem strávil v bolestech na divácké tribuně. Mohl jsem alespoň vidět Kolíňákovo (Michael Kolínský) fámózní zakončení v poslední vteřině, díky kterému jsme zápas vyhráli.

Jak probíhala po zranění následná rehabilitace a kdy si začal s lehkým tréninkem?
Po zranění jsem přibližně měsíc chodil o berlích, poté jsem berle odložil a pomalu začal chodit. Po konzultaci s doktorem jsem se rozhodl pro plastiku předního zkříženého vazu. Musel jsem tedy nohu před operací posílit, abych neměl problém s následnou pooperační rehabilitací. Opět jsem musel nohu posilovat a postupně ji víc zatěžovat. V říjnu 2019 jsem začal běhat a cítil jsem, že je to na dobré cestě.

Věděl jsi hned po zranění, že se budeš chtít znovu vrátit na hřiště nebo si na to potřeboval delší dobu?
Na florbal jsem neměl vůbec pomyšlení a byl jsem přesvědčený, že florbal závodně už hrát nebudu a raději se zaměřím na nekontaktní sporty jako běh, plavání, cyklistika a posilování. Když jsem se chodil dívat na zápasy, změnil jsem názor, měl jsem opět velkou chuť začít zase trénovat s klukama a hrát zápasy.

Do lehčího florbalového tréninku si se vrátil na jaře letošního roku a naplno si začal trénovat až od aktuální letní přípravy. Jak moc byl návrat náročný?
Náročné to pro mě ani moc nebylo. Trénoval jsem zpočátku individuálně. Neměl jsem určený žádný datum, do kterého se musím vrátit a jenom jsem tomu nechal volný průběh.

Aktuálně za sebou máte téměř dva měsíce letní přípravy. Jak si zatím spokojený sám se sebou během přípravy a jak moc je příprava náročná?
Příprava je náročná, tréninků je dost a maká se naplno. Všímám si u sebe malých pokroků a přestávám mít takové zábrany, co se týče operovaného kolene, takže jsem spokojený.

V A týmu je aktuálně vyšší množství hráčů, vzhledem k příchodu několika posil a návratu hráčů. Je pro Tebe hlavním cílem dostat se do základní sestavy?
Je pro mě důležité, abychom měli úspěch jako tým, ale samozřejmě bych měl velkou radost, kdybych se na úspěchu podílel i já.

V srpnu Vás čeká několik letních turnajů v rámci přípravy a ty budeš po dlouhé pauze v ostrém zápase. Jak se na to těšíš?
Budu hrát svůj první zápas po dlouhé pauze, takže se moc těším.

Co očekáváš od nadcházející sezóny? Myslíš si, že má tým dostatečnou sílu na to probojovat se znovu do play up?
Nerad bych dělal nějaké velké předpovědi. Věřím ale, že máme kvalitní tým, zlepšujeme se a jdeme správnou cestou.

Na co se Ty osobně nejvíc těšíš v nadcházející sezóně?
Na góly, výhry a vyprodané domácí zápasy.

Ondro děkujeme Ti za rozhovor. Přejeme hodně florbalových úspěchů, a především pevné zdraví!!!
Díky za rozhovor.