MUŽI ZAKONČILI PŘÍPRAVU TURNAJEM V KUTNÉ HOŘE

Poslední srpnový víkend zavítalo písecké Áčko na turnaj do Kutné Hory, které se zúčastnili vrchní celky z Divize a Národní ligy. Všichni účastníci odehráli na turnaji čtyři utkání. Tři v základních skupinách a jedno v následném play off.

K Písku byli do skupiny nalosovány Prague Tigers, Florbal Náchod a domácí FBC Kutná Hora. K prvnímu utkání nastoupili proti Prague Tigers a jednalo se o velmi vyrovnané utkání. Písek po většinu zápasu vedl, ale soupeř vždy dokázal srovnat krok. Když už se zdálo, že si Písek dokráčí pro vítězství, podařilo se soupeři skórovat ze standartní situace a 4 sekundy před koncem srovnali na konečných 5:5. Ve druhém utkání písečtí změřili síly s Náchodem. V tomto utkání Písek nezvládl 1. třetinu a soupeř se ujal vedení o dvě branky. Od 2. třetiny písečtí vyztužili obranu a srovnali tempo hry, ale i přesto se museli smířit s prohrou 1:3. Do posledního utkání skupiny nastoupili proti domácí Kutné Hoře. Písečtí disponovali větším držením míčku a kvalitní rozehrávkou, ale nedařilo se jim být výrazněji nebezpečnými pro soupeře. Výborně bránicí Kutná Hora využila svého důrazu a dokázala zvítězit v poměru 1:4. V utkání o umístění narazil Písek na FBC DDM Děčín. Dvě třetiny jsme drželi otěže utkání a vytvořil si náskok v poměru 4:2. Bohužel ve třetí třetině se dopustili několik taktických prohřešků, které soupeř dokázal potrestat a vyrovnat. V závěru utkání dostali písečtí možnost přesilové hry a vzít si tak vedení zpět. Bohužel to byl naopak. Soupeř dokázal ve vlastním oslabení vstřelit branku 14 vteřin před závěrečnou sirénou a zvítězit v poměru 5:6. Pro písecké tak zůstalo až 8. místo. Nejlepším střelcem Písku na turnaji se stal Daniel Špírek, který dokázal vstřelit 5 branek a přidat 1 asistenci.

Výsledky:

FbC Písek – Prague Tigers 5:5

FbC Písek – Florbal Náchod 1:3

FbC Písek – FBC Kutná Hora 1:4

FbC Písek – FBC DDM Děčín 5:6

Sestava Písku:

Dvořák, Tvrdík – Mikeš, Lešek, Trkovský, Štěpán, Kolínský, Cigánek, Šebelle, Kučera M., Mixan, Špírek, Kolář F., Kučera D., Cendelín

 

Komentář trenéra Michala Hanzlíka:

Tomuto turnaji jsme dali přednost před Pohárem Českého florbalu, abychom odehráli kvalitní utkání před startem ligy, a to se nám podařilo. Herní úroveň turnaje byla vysoká a turnaj nám ukázal nedostatky, na kterých musíme ještě pracovat. Pro mě byla na turnaji nejdůležitější organizace obranné fáze a ta se nám relativně dařila. Znovu se však ukázalo, že nám dlouhodobě dělá problémy koncovka a nekoncentrovanost na výkon po celé utkání. Nyní máme 14 dní tréninku do startu ligy, na který chceme být maximálně připraveni.