Společně na Gothii

V sobotu 24.1. odstartoval závod mezi kluby napříč Českou republikou o to, kdo se dostane z Prahy do švédského města Göteborg a zpět nejrychleji. U soutěže, kterou organizoval pražský florbalový klub Tatran Střešovice, jsme nesměli chybět! Důvodem, proč se zrovna vyrazilo do švédského města byl ten, že se zde každoročně koná prestižní florbalový turnaj s názvem Gothia innebandy cup. Bohužel kvůli momentální covidové situaci se akce nekonala, a proto, abychom rozhýbali své svěřence, se přišlo s nápadem uskutečnit virtuální závod mezi kluby tam a zpět. Štreku dlouhou 2200 km absolvovaly kluby z Tatranu, Písku, Hradce Králové, Sokolova a Dobříše. Soutěžit mohli hráči od kategorie přípravka až starší žáci. Soutěžící mohli posouvat svůj klub k vítězství tak, že zaznamenávali km z nejrůznějších sportovních aktivit. Nejvíce si v našem klubu oblíbili jízdu na kole či rotopedu. Někteří vyběhli do přírody nebo vyšli na procházku se svojí rodinou. Naši hráči se pustili do závodu po hlavě a hned od prvního dne začali nabírat cenné kilometry. Tempo nám vydrželo až do konce a závod jsme dokončili během 6 dnů. Za písecký klub se zapojilo celkem 54 hráčů. Rozhodně bychom chtěli vyzdvihnout hráče, kteří nasbírali nejvíce kilometrů. Martin Bílek z kategorie starších žáků nasportoval neskutečných 295,38 km. O několik km za ním byl jeho spoluhráč Jindřich Král s 239 km a třetí kdo nasbíral pro klub velkou porci kilometrů byl mladší bratr Martina Ondřej Bílek s 130 km. Samozřejmě zmínění hráči nasbírali pouze část km z celku a velká poklona patří i ostatním hráčům, kteří se zúčastnili!!

Komentář šéftrenéra Michala Hanzlíka:
Když mi volal šéf trenér Tatranu Pavel Hudík, vysvětlil mi, o jakou soutěž by šlo a zda se chceme zúčastnit, tak jsem neváhal ani vteřinku. Doba bez společného sportování je dlouhá a zde bylo cílem opět trochu vyprovokovat zdravou rivalitu mezi kluby. Naši hráči, kteří se do soutěže zapojili ukázali velkou porci soutěživosti a týmového ducha. Opět i na svět vyplavali správní lídři jednotlivých kategorií, kteří svůj tým podporují především svými činy! Rád bych touto cestou pochválil všechny zúčastněné a poděkoval jim za vzornou reprezentaci klubu. Pochopitelně především výkony Martina a Jindry jsou až za hranicemi chápání 😊 Tatranu bych rád ještě jednou poděkoval za perfektní organizaci!