Shrnutí víkendu 2.-3.10.2021

Víkend byl pro písecké hráče nabitý!
V sobotu odehrály dva týmy elévů své první turnaje. Dopoledne čekal tým draků 1. výkonnostní koš, který celý ovládly. Odpoledne hráli Tygři ve druhém výkonnostním koši, kde dokázali porazit pouze tým z Hradce. Proti Milevsku, Krumlovu a Strakonicím bohužel podlehli. V neděli hrálo mužské áčko, junioři, starší žáci, třetí tým elévů a starší žákyně. Žákyně odjeli do Budějovic, kde odehrály dvě zajímavá utkání, ve kterých bohužel prohrály. 3. tým elévů odehrál třetí výkonnostní koš, kde potkali tým z Budějovic, Katovic a Hradce. Proti Budějovicím a Hradci kluci podlehli. Zápas s Katovicemi nenašel vítěze a utkání skončilo v poměru 2:2. Starší hráči vyrazili do Hradce. Zde odehráli 3 utkání v prvním výkonnostním koši. I přes složení týmu, který byl složen i z mladších hráčů jsme dokázali všechny zápasy ovládnout v náš prospěch. I junioři ovládli celý turnaj, kdy vyhráli nad Strakonicemi 4:2 a stopku vystavili i Táboru, který porazili vysoko 19:0. Hřeb dne nastav večer, kdy písecké áčko odehrálo svůj třetí zápas, který se tentokrát konal na domácí půdě. Do první třetiny vstoupili kluci úspěšně, kdy dokázali odskočit soupeři o 3 góly. Bohužel vedení jim dlouho nevydrželo a po druhé třetině bylo vyrovnáno na 5:5. Ve třetí třetině odskočili o tři góly a soupeř již nedokázal včas zareagovat. Áčko se tak mohlo radovat z výsledku 11:6. Velký podíl na výhře mají prvním rokem junioři Matěj Prčík a Vojtěch Šanda. Matěj si připsal do tabulky jeden vstřelený gól a jednu asistenci a jeho kolega Vojta si připsal hned čtyři vstřelené branky. Pro všechny písecké hráče to byl úspěšný víkend a již vyhlížíme další zápasy.

Zhodnocení celého turnaje starších žáků Davidem Pangrácem a Jindřichem Králem:

Dnešní turnaj hodnotíme jako velmi úspěšný. Na to, že to byl náš první zápas, tak jsme do něho vstoupili velmi dobře. Nejsme ještě tak sehraný jak bychom si představovali, ale věříme, že to do dalších zápasů zlepšíme. Do druhého zápasu jsme vstoupili ještě lépe než do prvního. Od soupeře jsme čekali větší kvalitu a tomu odpovídala i příprava na něj. Hned na začátku zápasu jsme převzali otěže a došli si k touženému vítězství. Podobný scénář se konal i ve třetím zápase, kde jsme rychle převzali vedení. Bohužel nám v tomto zápase došla munice v koncovkách a my jsme nemohli výbornému golmanovi Matějovi Habartovi z Milevska dostat balónek za jeho záda. Nakonec jsme zápas dovedli do úspěšného konce. Po celou dobu turnaje jsme výborně plnili trenérovo taktické pokyny. Jsme rádi, že jsme ovládli první koš a doufáme že za čtrnáct dní zopakujeme náš týmový výkon znovu v Písku.