Shrnutí víkendu 14.-15.1. 2023

MUŽI A

Po domácí prohře proti lídrovi tabulky vyrazili chlapi na výjezdní utkání do Jindřichova Hradce. První dvě třetiny si držel Hradec gólový odskok. Chleba se začal lámat v posledních 20 minutách hry, kdy napadalo celkem 9 branek. Bohužel kluci tahali za kratší konec a domů odjeli s prázdnou.

vs Jindřichův Hradec 4:8 (0:1; 1:1; 3:6)

Zhodnocení trenéra Michala Hanzlíka: Příčin prohry je hodně, ale není to jen o dnešním utkání. V této sezoně se trápíme, ale je ve hře je stále 15 bodů, které chceme získat. Gratuluji soupeři k zasloužené výhře.“

MUŽI B

Béčko ve Strakonicích svedlo dvě bitvy. V první se utkali s Táborem, kde o vítězi rozhodla branka v posledních pěti vteřinách základní doby. Ve druhém zápase došli síly a s Kaplicí podlehli.

vs 1. FbK Tábor 7:6
vs FBC Spartak Kaplice 5:8

1 LIGA DOROSTENCŮ

Dorostenci se již pár měsíců drží v prvním koši. Tenhle víkend vyrazili na první kolo do Prahy, kde je čekali dvě náročná utkání, ve který těsně prohráli. Nicméně není nutné věšet hlavu. Za 14 dní mohou bojovat o udržení ve zbylých dvou zápasech.

vs Sokol Brno Gullivers 5:6
vs ACEMA Sparta Praha 2:3

Zhodnocení hráče Jindřicha Krále: „První zápas jsme odehráli proti Gullivers z Brna. První třetinu jsme prospali a soupeř si udělal dvoubrankový náskok. V druhé třetině jsme náš výkon zlepšili a skóre jsme dotáhli, ale v třetí třetině jsme nechali z naší chyby soupeře skórovat a poté už se nám ve hře v šesti zápas dorovnat nepodařilo. Do druhého zápasu jsme vstoupili o dost lépe než do prvního a celou dobu jsme podávali kvalitní výkon. Je tu ale jedna věc, která nám nejde, a to je opět proměňování šanci. To se týká obou zápasu. Kdybychom trefili alespoň půlku šancí, který si vytvoříme tak si domů vezeme dvě výhry. Chtěl bych pochválit Jakuba Homolu za skvělý výkon v bráně a za dva týdny si jedeme pro šest bodů.“

LIGA STARŠÍCH ŽÁKYŇ

Žákyně převedly v Týně nad Vltavou střeleckou show. Ve dvou zápasech jasně přehrály své protějšky a s celkovým skórem 19:2 odjížděly spokojené domů.

vs FA Č. Budějovice 10:1
vs Banes Florbal Soběslav 9:1

Zhodnocení trenéra Martina Hrubce: Turnaj se nám povedl, i skóre 19:2 tomu odpovídá. V prvním zápase jsme prospali první třetinu, ale od té doby jsme byli na hřiště jenom my, a to jsme si přenesli i do druhého zápasu. Důležité je že se prosadily všechny tři lajny a nebylo to jen o jedné. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za aktivní hru, kterou jsme předváděly oba zápasy.“

JIHOČESKÁ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V sobotu vyjeli žáci do Krumlova na ligový turnaj v rámci prvního koše. Zde celkem odehráli 4 utkání, ve kterých třikrát slavili vítězství a jednou podlehli.

vs FBC ŠTÍŘI ČB zelení 2:4
vs SK Meťák ČB 5:4
vs FBC Rytíři ČK 2:0
vs Fbc Strakonice 2:1

Zhodnocení trenéra Matyáše Reichla: „Tento turnaj se nám i přes kladné výsledky moc nepovedl. V utkáních jsme si nevěřili a dělali jsme mraky chyb, které soupeře vraceli do hry. Musíme se více soustředit na hru. Děkuji rodičům za pomoc s dopravou.“

JIHOČESKÁ LIGA PŘÍPRAVEK

Přípravka se tentokrát proháněla na domácí a strakonické palubovce. Naši nejmenší se bavili florbalem a bylo to znát i na výsledkách. Rodičům tradičně děkujeme s organizací a dopravou.

Zhodnocení začínajícího trenéra Šimona Špety: „Přípravku normálně netrénuji, a tak mi ze začátku prvního zápasu dělali trochu problém v zapamatování si jmen jednotlivých hráčů, ale po pár střídáních se to srovnalo. Na turnaji jsme hráli pět zápasů, z čehož jsme dva remizovali a zbytek vyhráli. V bráně se nám prostřídali celkově tři brankáři a za mě podali všichni výborný výkon. Když zhodnotím tým jako celek, tak bylo vidět nasazení a chuť hrát, díky čemuž jsme skončili celkově druzí.“