Souboj s brněnským Troopers skončil na nájezdy. V těch byl úspěšnější soupeř.

Písecký A tým odehrál v sobotu 7. 10. velmi atraktivní zápas proti brněnskému soupeři Troopers. Již před začátkem utkání bylo jasné, že zápas se ponese ve velmi bojovném duchu, protože soupeř hrál minulou sezonu první ligu a v této chvíli drží druhé místo tabulky. Začátek utkání byl plný euforie, hned v první minutě, po rychlém protiútoku, vedl písecký celek 1:0. Soupeři se ovšem povedlo dorovnat do konce první třetiny. Druhá třetina nebyla úplně vydařená a po zbytečných chybách domácí prohrávali 1:3. Na začátku třetí třetiny se dvěma rychlými brankami podařilo domácím srovnat skóre zápasu, které zůstalo stejné až do závěrečné sirény. Následovalo prodloužení, ve kterém bylo nespočetně šancí, samostatných úniků a infarktových zakončení. Prodloužení skončilo nerozhodně, tudíž následovaly nájezdy. Z této dlouhé bitvy vyšel lépe soupeř, a píseckým se tak povedlo uhájit pouze jeden bod. Velké díky patří fanouškům, kteří opět ukázali, že umí vytvořit skvělou atmosféru. Na další utkání vyrazí písecký A tým do Blanska, kde se utká s FBK Atlas Blansko.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: Se vší úctou k soupeři si myslím, že bychom si dnes utkání zasloužili vyhrát, ale rozhoduje závěrečné skóre a my jsme ve třetí třetině a prodloužení nedokázali proměnit 100% šance. Jinak jsme podali koncentrovaný výkon, ale soupeř předvedl svou kvalitu a jednalo se o pohledné utkání pro diváky, kteří nám vytvořili krásnou domácí atmosféru. Mrzí mě, že jsme jim neudělali radost vítězstvím. Musíme mít hlavu nahoře a stále pracovat. Soupeři děkujeme za férové utkání a přejeme šťastnou cestu domu.“

Autor: Štěpán Slunečko