PÍSECKÉ ÁČKO PŘIVEZLO 6 BODŮ PO INFARKTOVÉM ZÁVĚRU

Na třetí kolo soutěže vyrazil písecký elitní tým do Dolní Cerekve, ze které dokázal přivézt plný počet bodů a dostal se do čela soutěže.
První utkání hráli písečtí brzy v 9:00 ráno a čekala je „domácí“ FBŠ Jihlava. Písek vyrazil za včas, aby nepodcenil přípravu před zápasem, a to se vyplatilo. Po první třetině vedli písečtí 3:0 a byli nebezpečnějším týmem. Ve druhé třetině se Jihlava probrala, přidala na tempu a dokázala snížit a po druhé třetině už bylo skóre těsnější 4:2. Ve třetí třetině chtěla Jihlava získat utkání ve svůj prospěch, a právě to se jím stalo osudné. Do otevřené obrany Jihlavy se písečtí vrhali jedním brejkem za druhým, a nakonec se mohli radovat z vítězství 10:4.
Ve druhém utkání nastoupil proti Písku houževnatý Chýnov, za který nastupují zkušení hráči, a to se potvrdilo i na hřišti. Chýnov dle předpokladů hrál ze zataženější obrany, spoléhal na kvalitní obranu a nebezpečné výpady po píseckých zaváháních. Písek se v zápase ujal vedení 1:0, ale v závěrečných sekundách první třetiny přišlo podcenění píseckých a soupeř vyrovnal na 1:1. Ve druhé třetině měl Písek několik střídání, kdy soupeře drželi na jejich polovině a měli jednu šanci za druhou, ale i přesto svítilo po druhé třetině na tabuli skóre 2:2. Třetí třetina byla nahoru dolu a píseckým se nedařilo udržet soupeře na jejich polovině, ale i přesto se Písek dostal do vedení 3:2. Chýnov šel v závěru do hry bez brankáře a dokázal si vytvořit opravdu velký tlak, který stále vrcholil. Zbývalo 8 vteřin do konce utkání, kdy střela z půlky hřiště začala skákat v brankovišti, přišla dorážka, Chýnov srovnal na 3:3 a následovala euforie Chýnova a smutek píseckých. Písek a jejich první lajna v čele se svým kapitánem Standou Jiříčkem se však nikdy nevzdává. Na buly šli s odhodláním na vstřelení rozdílové branky a jednu vteřinu před závěrečnou sirénou se trefil Michael Kolínský na konečných 4:3 pro Písek a co následovalo si dokážete představit.

Komentář trenéra Písku Michala Hanzlíka:
„Věděli jsme, že nás budou čekat dvě těžká utkání proti zkušeným soupeřům, ale i přesto jsme dnes měli jasný cíl a to přivézt 6 bodů do tabulky. V zápase s Jihlavou nám skvěle vyšla první třetina, hráči získali sebevědomí a v tomto duchu se neslo celé utkání. Zápas s Chýnovem, byl úplně odlišný. Soupeř hrál jiný florbal a my nedokázali udržet klid na čepelích, ale i přesto si myslím, že jsme odehráli kvalitní utkání, které jsme mohli rozhodnout ve druhé třetině v případě proměňování šancí. Za konec závěru druhého utkání si zaslouží hráči obrovskou pochvalu, že se šli ještě porvat o 3 body a ukázali, že chceme vyhrát každé utkání. Troufám si říct, že jsme opět zlepšili herní projev oproti poslednímu turnaji a zaslouženě si odvezli 6 bodů“.