DRAGON CUP 2019

O víkendu 25. – 26. 5. se písecká přípravka, elévové a mladší žáci zúčastnili již třetího ročníku mládežnického turnaje s názvem Dragon Cup, který pořádá florbalový oddíl FBC Došwich Milevsko. Tak jako vždy byl turnaj opět nádherně uspořádán a dorazily i oddíly, se kterými se naši hráči během sezóny běžně nesetkávají. Nejzvučnějším jménem byla bezesporu Acema Sparta Praha, která se turnaje zúčastnila v kategorii přípravek a mladších žáků.

Všechny písecké kategorie se na turnaji prezentovaly pěkným florbalem a dokázali potrápit, a i obrat o body největší favority turnaje. Jako první vstoupila do turnaje kategorie přípravek, která sehrála celkem 7 utkání ve kterých dokázala celkem 3x zvítězit, 1x remizovat a 3x prohrát, ale nutno podotknout, že 2 prohry byly pouze o jednu branku, a to proti silné pražské Spartě. Celkově naši nejmenší obsadili krásné 4. místo.

Ihned po přípravce do turnaje vstoupili 2 týmy elévů Žraloci a Myšáci. Na turnaji se lépe dařilo Žralokům, kteří dokázali vyhrát skupinu po třech vítězstvích a jedné remíze. V semifinále si poradili s Katovicemi v poměru 3:2 a čekal je tak boj o celkový triumf na turnaji. Ve finále však narazili na výborně hrající FbC Strakonice a po porážce 3:1, tak brali druhé místo na turnaji, které je však skvělým úspěchem a nejlepším umístěním ze všech píseckých družstev na letošním Dragon Cupu. Naopak Myšákům turnaj herně příliš nevyšel, a nakonec se umístil na celkovém desátém místě. I přesto však ukázali fantastického týmového ducha, když během finále vehementně fandili svým spoluhráčům z týmu Žraloků.

V neděli ke svým zápasům nastoupilo i družstvo mladších žáků. Mladší žáci se prezentovali pěkným kombinačním florbalem. V prvních třech utkáních dokázali získat 7 bodů do tabulky, a dokonce zremizovat s pražskou Spartou, ale je nutno podotknout, že i v tomto zápase by si písečtí zasloužili získat 3 body. Bohužel nejdůležitější utkání s FbC Strakonice písečtí nezvládli a po prohře 3:1 obsadili 3. místo ve skupině a hráli tak v uvozovkách pouze utkání o 5. místo, do kterého nastoupili odhodlaní zvítězit a s Pelhřimovem si poradili v poměru 8:1.

Během celého turnaje panovala v Milevsku výborná atmosféra a už nyní se těšíme na jeho další ročník!!!