POHÁR KRÁLOVSKÉHO MĚSTA PÍSKU

O víkendu 8. – 9.6. 2019 se uskutečnil 1. ročník mládežnického turnaje s názvem Pohár královského města Písku, který se uskutečnil za finanční podpory města Písek. Na turnaji se představili mladí florbalisté z kategorií přípravek, elévů a mladších žáků. Turnaje se zúčastnili florbalisté z Milevska, Strakonic, Netolic, Štírů ČB, Meťáku ČB, Jindřichova Hradce, Soběslavy, Tatranu Střešovice a samozřejmě domácího Písku.

Turnaj byl rozložen do dvou dní, přičemž v sobotu dopoledne se odehrála kategorie přípravek, odpoledne kategorie elévů a v neděli se do svých bojů pustili mladší žáci.

V kategorii přípravek se představilo celkem 6 účastníků, přičemž se hrálo systémem jedné skupiny každý s každým. Po celý turnaj bylo znát, že oddíly na práci s mládeží velmi zapracovali, protože už v nejmenších kategoriích se jednalo o pohledný a atraktivní florbal, který byl doplněn dětským nadšením a emocemi. Píseckým týmům se dařilo zcela odlišně. Myšákům se turnaj výsledkově příliš nepovedl, ale po celý turnaj ukazoval stoupají tendenci své výkonnosti. Bohužel se Myšákům nakonec nepodařilo dosáhnout na zisk bodů a celkově obsadili 6. místo. Písečtí Žraloci naopak odehráli perfektní turnaj. Od první zápasu hráli s obrovským nasazením a všichni hráči podávali skvělé výkony, které ještě umocnil výborně chytající Adam Tvrdík, který si nakonec vysloužil i ocenění nejlepší brankář turnaje. Jejich nasazení vedlo k výhrám ve všech pěti utkáních a zaslouženému vítězství v turnaji a zisku zlatých medailí.

Po přípravkách se začalo připravovat vše na kategorii elévů, kteří hráli systém, kdy se nejprve odehráli utkáních dvou skupin a následně se odehrál klasický pavouk play – off, přičemž všechny družstva odehráli utkání o umístění a měli tak dostatečnou porci zápasů. Tak jako v přípravce se i zde dařilo lépe Žralokům. Myšáci skončili ve skupině čtvrtí, kdy jen těsně podlehli týmu Netolic v poměru 3:2. Žraloci naopak po třech výhrách ve skupině skončili na prvním místě a ve čtvrtfinále se tak utkali proti sobě v píseckém derby, které lépe zvládli Žraloci i když jim Myšáci zatápěli a rozhodně jim postup nedali zadarmo. Myšáci se na turnaji nakonec umístili na 7. místě, když ve svém posledním utkání dokázali zdolat druhý tým z Netolic v přímém souboji o umístění. Žraloci díky zvládnutí derby ve čtvrtfinále postoupili do semifinále, kde bohužel nestačili na Rafany z Netolic, kteří nakonec turnaj ovládli po vyrovnám utkání proti Strakonicím. Žraloci se ale přeci jen nakonec mohli radovat alespoň z bronzových medailí, když v souboji o třetí místo porazili florbalisty z Milevska.

Turnaj dále pokračoval v neděli, kde už se hrálo pouze na jednom hřišti, které na celý den zaplnili florbalisté z kategorie mladších žáků. V této kategorii bylo sedm účastníků a hrálo se systémem každý s každým. Písečtí měli opět dvě družstva a jako první se představili Fialoví, kteří nakonec na turnaji obsadili 5. místo po 3 porážkách, 2 remízách a jedné výhře. Po celý turnaj však rozhodně nepatřili mezi otloukánky a podávali skvělé výkony, které trochu kazila jen slabší koncovka. Druhý tým Bílých se domácího prostředí zhostil na výbornou. Od začátku turnaje to byla jízda ve znamení start – cíl. Již v prvním utkání narazili na silný tým Štírů, se kterým si poradili a mohli se radovat z prvního těžkého vítězství. Nejdůležitější zápas a vlastně i zápas o první místo byl jejich předposlední, kdy narazili na tradičního rivala z Milevska, se kterým si poradili v poměru 5:1, když se v perfektním světle ukázala dvojice Hladík – Humeník, kteří se nakonec stali i nejlepšími hráči turnaje. Žraloci nakonec zvítězili ve všech 6 utkáních a získali tak zaslouženě zlaté medaile a pohár pro vítěze.

Komentář šéftrenéra Michala Hanzlíka:

Moc nás těší, že se nám turnaj podařilo zorganizovat a uskutečnit. Děkujeme všem účastníkům, že na turnaj dorazili a pevně věříme, že se jim turnaj líbil a za rok přijedou znovu. Co mě těší dvojnásob jsou i skvělé výkony našich družstev. Je vidět, že domácí prostředí má něco do sebe a pevně věříme, že se na domácích palubovkách budeme v následující sezóně objevovat co nejčastěji. Samozřejmě patří i velké poděkování všem organizátorům a partnerům, protože bez nich by se turnaj nemohl uskutečnit.

 

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

Přípravka:

 1. FbC Písek – Žraloci
 2. FBC Štíři ČB
 3. SK Meťák ČB
 4. FbC Strakonice
 5. TJ Tatran Střešovice
 6. FbC Písek – Myšáci

 

Elévové:

 1. TJ Rafani Netolice 1
 2. FbC Strakonice
 3. FbC Písek – Žraloci
 4. FBC Došwich Milevsko – Piráti
 5. FBC Šíři ČB
 6. FBC Došwich Milevsko – Draci
 7. FbC Písek – Myšáci
 8. TJ Rafani Netolice 2

 

Mladší žáci:

 1. FbC Písek – White
 2. FBC Došwich Milevsko
 3. FBC Štíři ČB
 4. Florbal Soběslav
 5. FbC Písek – Purple
 6. FbC Strakonice
 7. FK Slovan Jindřichův Hradec