Písecké florbalistky vyzvaly reprezentaci Singapuru

Hráčky FbC Písek se zúčastnily od 8.8. do 11.8. největšího mezinárodního turnaje Czech Open v Praze.

Ženský tým omladily juniorky a dorostenky. Ve skupině se postupně střetly s finským Huono Veto, s pražskou Spartou a slovinským FBK Polanska banda.

V prvním zápase jasně dominovaly soupeřky ze Skandinávie. Na začátku druhé poloviny sice srovnala skóre na 1:1 Kateřina Zobalová, ale Finky pak ukázaly lekci z produktivity a zaslouženě vyhrály 12:1.

Zápas proti Spartě měl zcela jiný průběh. Po brance Kristýny Bečvářové šly do vedení hráčky Písku. Postupem času měly více ze hry hráčky Sparty a mírnou herní převahu využily k otočení skóre na konečných 1:3.

Do posledního utkání ve skupině vstupovaly písecké florbalistky s jistým čtvrtým místem ve skupině, ale i tak proti týmu FBK Polanska banda bojovaly ze všech sil. Slovinky rychle vedly 2:0, ale díky brankám Ireny Skalové a Petry Říhové se Písku podařilo vyrovnat. Ve druhé části skórovaly jen Slovinky a vyhrály 4:2.

V prvním kole play-off narazil Písek na známého soupeře z ligy – Florbalová akademie České Budějovice.  Písecké hráčky do utkání vlétly aktivní hrou a v 8.minutě vedly 2:0. Celý zápas byl rychlý a týmy si vytvářely spoustu gólových příležitostí. Písecká brankářka pustila za svá záda pouze jednu střelu soupeřek a hráčky FbC tak slavily postup do druhého kola.

Tam je naopak čekal naprosto neznámý soupeř, a to reprezentace exotického Singapuru. Hráčky Písku se na utkání těšily, a i přesto, že nebyly favoritkami, nezalekly se a chtěly se pokusit o překvapení. Singapur předváděl krásný florbal a hrál celé utkání na balónku. Píseckým hráčkám se nedařilo prosadit do útoku, ale v obraně hrály výborně. Přes veliké množství šancí se podařilo Singapuru skórovat jen třikrát. Překvapení se tedy nekonalo a pro Písek turnaj skončil. I přesto si hráčky odnesly cenné zkušenosti a z tohoto pohledu lze pražský turnaj hodnotit pozitivně.

 

FbC Písek – Huono Veto 1:12

Branky Písku: Zobalová

FbC Písek – ACEMA Sparta Praha 1:3

Branky Písku: Bečvářová (Viererová)

FbC Písek – FBK Polanska banda 2:4

Branky Písku: Skalová, Říhová (Vlachová)

FbC Písek – FA České Budějovice 2:1

Branky Písku: Skalová (Zobalová), Zobalová (Kloboučníková)

FbC Písek – Singapore Women’s Floorball Team 0:3

 

Sestava FbC Písek – Žurková, Maříková – Šourková, Kloboučníková, Bečvářová, Viererová, Skalová, Zobalová, Vlachová, Vaculíková, Dubová, Říhová, Pěničková