Muži postupují do 2. kola Poháru českého florbalu

Písečtí muži odehráli o víkendu 24. – 25.8. 2019 1. kolo Poháru českého florbalu, které se hraje formátem základní skupiny po pěti družstvech a hraje se systémem každý s každým. Píseckým se v 1. kole náramně dařilo a dokázali zvítězit ve všech 4 utkáních a postoupit do 2. kola z 1. místa.

Do prvního utkání nastoupili písečtí proti domácí Soběslavy. První utkání se hrálo ve vysokém tempu, ale bylo k vidění také spousty nepřesností. Písečtí se však ještě v 1. třetině ujali vedení 3:0 a zdálo se, že převzali otěže zápasu. Ve 2. třetině Soběslav srovnala stav utkání, ale písečtí si vedení brzy vzali zpět a postupně ho navyšovali až do výsledného skóre 8:4.

Ve druhém utkání narazili písečtí na papírového favorita skupiny FbC Strakonice. V prvních minutách se papírové předpoklady potvrdily a strakoničtí florbalisté měli více ze hry a několikrát velmi nebezpečně ohrozili píseckou branku. Písečtí hráči ještě během 1. třetiny vyklepali únavu z nohou a zvyšovali postupně své nasazení, které vedlo k vedení 2:0. Strakonice brzy snížili na rozdíl jedné branky, ale poté už písečtí postupně navyšovali svůj náskok a nedovolili možné drama v utkání. Písek v tomto utkání ukázal velmi disciplinovanou obranu, a i přes to, že se jednalo o vyrovnané utkání tak si Písek připsal cenné vítězství v poměru 7:2.

Druhý hrací den Písek vyrážel brzy ráno na své třetí pohárové utkání, ve kterém je čekala nevyzpytatelná Palermo Příbram. Příbram hrála sympaticky aktivní florbal, ale to přesně vyhovovalo píseckým, kteří využívali brejkových situací a postupně navyšovali své vedení, které se zastavilo až na skóre 12:3.

Čtvrté a poslední utkání skupiny písečtí odehráli proti již značně unaveným TBC Horoměřice. Zápas už neoplýval žádnou vysokou aktivitou a jednalo se spíš o dobývání Horoměřické branky. Písek tak jako v předchozím zápase postupně navyšoval skóre a mohl se radovat z vítězství 12:0, na kterém měl vysoký podíl kapitán Jakub Mikeš, který si připsal 6 gólových asistencí, které pomohly prolomit Horoměřickou obranu. Za zmínku stojí také první vychytaná nula v píseckém dresu pro posilu Vlastimila Dvořáka, který v Písku pro letošní rok hostuje z FBC Došwich Milevsko.

Ve 2. kole Poháru českého florbalu nás čeká právě FBC Došwich Milevsko. Utkání proběhne v neděli 1.9. 2019 od 17:00 v Milevsku.

Sestava Písku v 1. kole Poháru českého florbalu:

Dvořák, Hrubec – Lešek, Mikeše, Kučera D., Kučera M., Trkovský, Šebelle, Cigánek, Kolínský, Čuka, Špírek, Biskup, Prokopec