Muži vstoupili do Divize ziskem plného počtu bodů

Písecký A tým odehrál o víkendu 14. – 15.9. první dvě kola Divize, do které postoupili po loňském vítězství v Regionální lize.

První utkání odehráli v sobotu 14.9. v Českých Budějovicích, kde je čekali domácí Štíři ČB B. V tomto utkání museli písečtí téměř celý zápas dotahovat náskok soupeře. Defenzivně hrající Budějovice spoléhali na řešení brejkových situací a nedisciplinovanost naší obrany. Po dvě třetiny si drželi písečtí Štíry stále na dostřel, ale ve 3. třetině odskočili už na rozdíl 4 branek. Písečtí se však nevzdali a po týmovém výkonu se jim nejprve podařilo srovnat skóre na 9:9 a 18 vteřin před koncem utkání vystřelil vítězství 9:10 a první 3 body sezóny Michael Kolínský.

V nedělním utkání se písečtí představili na domácí půdě proti zkušenému Diviznímu týmu 1. FbK Tábor. Písečtí sice velmi brzy prohrávali 0:1, ale během následující minuty se dostali do vedení 2:1 a během 1. třetiny si dokázali vypracovat vedení 6:2. Celé utkání mělo strhující tempo a oba celky vyznávali spíše útočný typ florbalu, ale i přesto si domácí dokázali držet Tábor na rozdíl několika branek a po 2. třetině byl stav utkání 9:5.  Ve 3. třetině přidal Tábor pochopitelně na obrátkách a byl o něco nebezpečnějším týmem, ale i přesto si písečtí náskok nenechali vzít a dokázali zvítězit v poměru 11:8 a připsat si tak další 3 body do tabulky.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka:

Bohužel jsem ze zdravotních důvodů nemohl být přítomný na sobotním utkání, ale kluci si zaslouží obrovský respekt za to, jak dokázali zvrátit utkání na svou stranu při velmi nepříznivém stavu. Do nedělního utkání jsme vstoupili fantasticky a dokázali v kvalitním nasazení pokračovat celý zápas a zisk 6 bodů během prvních dvou utkání je skvělé a pevně věřím, že to týmu dodá na sebevědomí, protože si myslím, že náš tým disponuje skvělými florbalisty. Co nás zatím trápí je obranná fáze, kdy jsme obdrželi během dvou utkání 17 branek. Naštěstí jsme však zapracovali na produktivitě a 21 jich vstřelili. Těšíme se na další kolo, kdy nás v Praze čeká FbŠ Bohemians B. Určitě bych chtěl ještě poděkovat píseckým fanouškům, kteří nás v neděli perfektně podpořili.

 

FBC Štíři ČB – FbC Písek 9:10

FbC Písek – 1. FbK Tábor 11:8

Sestava:

Dvořák, Hrubec, Veselý – Kučera M., Kučera D., Trkovský, Špírek, Štěpán, Prokopec, Čuka, Kolínský, Mikeš, Lešek, Cigánek, Šebelle