Brno Opengame 2020

Písecké dorostenky se na konci června zúčastnily florbalového turnaje Hummel Open 2020 v Brně. Byla to první možnost po koronavirových prázdninách se zúčastnit takového velkého turnaje.
Na dorostenky ve skupině čekala zvučná florbalová jména Sparta Praha, Fbš Bohemians, Bulldogs Brno a Česká Lípa.
Ve čtvrtek odehrály písecké hráčky první dva zápasy skupiny proti České Lípě a Bohemians.
Zápas proti Lípě byl vyrovnaný na obě strany, bohužel soupeřky na konci dvakrát v krátké době skórovaly a vyhrály 3:1. Ve druhém zápase Bohemians ukázaly svoji zkušenost a písecké holky skoro k ničemu nepustily a vyhrály 7:0.
Druhý den vyzvaly v pravé polodne dorostenky Spartu, v zápase měl písecký tým dokonce navrch, ale díky brejkům a skvělé gólmance vyhrála Sparta 3:1.
V posledním zápase čekaly holky dosud neporažené Bulldogs Brno, které dokázaly porazit i Bohemku. Před koncem utkání písecké holky prohrávaly 3:1, ale dvě minuty před koncem přišlo snížení a 30 vteřin před koncem vyrovnání z přesilovky a holky si připsaly sice jediný, ale překvapivý bod do tabulky.
V sobotu brzy ráno se utkaly v 1. kole play-off se Znojmem. Soupeř měl v 1. části utkání drtivou 5-ti minutovku, kdy dal píseckým dorostenkám hned 5 branek a rozhodl utkání, konečný výsledek byl 6:1 a to znamenalo konec pro dorostenky v turnaji.

Komentář trenéra M.Hrubce: Turnaj byl skvělý, hlavně díky vysoké úrovni týmů. Holky na hřišti makaly, ale kvalita soupeřek byla opravdu vysoká. Proti Brnu však holky viděly, že hrát se dá s každým týmem, záleží na nasazení a přístupu. Holkám děkuji za reprezentaci klubu a taky chci poděkovat Katovicím a Štírkám za zapůjčení hráček.

 

Rozhovor s píseckou dorostenkou Viky Váňovou

 

Jak se ti líbil celý turnaj v Brně?
Turnaj se mi líbil moc, i přes tu situaci co teď probíhá, to bylo skvěle zařízené a vyřešené. Určitě rády se do Brna na tento turnaj vrátíme.

 

Hráli jste proti silným soupeřkám. Jak jste se s holkami těšili na zápasy?
Já osobně se těšila a myslím, že holky taky. Nejvíce jsme se asi těšili na zápas proti FBŠ Bohemians. Pro nás jsou to největší zkušenosti, když si můžeme zahrát s týmy na takovéto úrovni.

 

Co jste zažili i mimo florbal v Brně?
I když nám většinu času pršelo, viděli jsme místní náměstí s orlojem, navštívili obchodní centrum a obchody, které u nás nejsou. Jsme rády, že jsme díky florbalu mohli navštívit zrovna Brno, do kterého se jen tak nepodíváme.

 

Byl tento turnaj nějak pro tebe i pro tým přínosný?
Určitě byl. S holkami jsme se mnohem více sehráli a načerpali hodně nových florbalových zkušeností. Také jsme se více poznali a měli jsme možnost seznámit se s holkami z Katovic a ze Štírek.

 

Jak se těšíš na novou sezónu a co od ní očekáváš?
Jsme přihlášeny do juniorek, takže to bude opravdu těžká sezóna, ale věřím, že se s tím dokážeme poprat. Bude to teprve naše druhá společná sezóna a doufám, že si ji užijeme stejně jako předchozí, ne-li více.