Michal Měřička se vrací po letech zpět do mateřského klubu!!

Písecký A tým získal pro nadcházející sezónu první posilu a hned se jedná o velmi zajímavé jméno. Od nadcházející sezóny se v píseckém dresu představí Michal Měřička, který se po několika letech strávených v českobudějovických Štírech rozhodl pro přestup do mateřského klubu. Proč se rozhodl pro přestup a jak se na staronové angažmá těší si můžete přečíst v krátkém rozhovoru.

 

Michale ještě loni jsme Tě mohli vídat jako prvoligového hráče českobudějovických Štírů. Letos si však dal přednost mateřskému Písku. Jaké důvody Tě vedly k přestupu?

S mojí přítelkyní nás potkalo největší štěstí na světě a narodila se nám dcera Sára, tak jsem zvolil z rodinných i časových důvodů variantu zahrát si opět v mateřském klubu.

Písecký A tým se od Tvých dřívějších působení v Písku hodně změnil. Měl si možnost sledovat loňskou relativně úspěšnou sezónu a co očekáváš od té nadcházející?

 Viděl jsem kluky hrát na turnaji ve Strakonicích i v sezoně a moc se mi líbil jejich herní projev. Tým je sice hodně mladý, ale když je trenér povede jako doposud, tak můžou pomýšlet na nejvyšší příčky. Já od sezóny očekávam postup a budu o něj s dobře rozvíjejicím týmem bojovat ze všech sil.

Část aktuálního týmu znáš velmi dobře, ale s některými hráči si se dříve na hřišti ještě nepotkal. Jak si myslíš, že bude těžké zapadnout do herního stylu Písku a co očekáváš v novém dresu sám od sebe?

Určitě nebude těžké zapadnout. S klukama už jsem absolvoval pár tréninků a byl to zase ten ťukec jako v žákovských kategoriích (smích). Od sebe očekávam, že přinesu dobrou náladu do týmu, herní pohodu a větší klid do koncovky, aby nám to tam padalo.

Na co se v novém působišti těšíš nejvíce?

Těšim se, že si zase zahraju se svými dlouholetými kamarády Kubou Mikešem a Lukášem Cendelínem a po vyhraném zápase si zajdem společně na kofolu. Díky za rozhovovor a florbalu v Písku zdar!

 

Komentář trenéra Michala Hanzlíka:

Jsme moc rádi, že se Michal rozhodl hrát od nové sezóny znovu za Písek. O jeho služby jsme už hodně stáli v loňské sezóně, ale nakonec se rozhodl ještě pro 1. ligu. Michala znám velmi dobře osobně a věřím, že mladším klukům z týmu může předávat své zkušenosti a pomůže celému týmu k co nejlepším výkonům. Osobně věřím, že „domácí“ prostředí ho vybičuje k jeho maximu a společně se pokusíme atakovat opět co nejvyšší příčky Divize.