1. ligový turnaj mladších žáků v Písku!!!

Dva týmy píseckých mladších žáků odehrály v sobotu 3.10. své první letošní zápasy v rámci 4. výkonnostního koše. Tým FbC Písek fialoví složený pouze z mladších žákyň nepotvrdil roli papírových favoritů a obsadil po třech prohrách poslední 4.místo.  Děvčata předváděla bojovné výkony a ve všech zápasech byla lepším týmem, nicméně neschopnost proměňovat šance a trocha smůly rozhodla vždy v jejich neprospěch.  Tým FbC Písek Bílí bylsložený z jedné chlapecké pětice a z jedné dívčí pětice. Družstvo, ve kterém některé hráčky sbíraly své první zápasové zkušenosti, se bez bázně a hany opřelo do soupeřů a dokázalo vybojovat dvě výhry a celkové druhé místo. Na skvělém představení týmu měl velký podíl skvěle chytající brankář Josef Tichý a útočník Ondřej Bílek, který se takřka nemýlil. Další utkání odehrají oba týmy opět v Písku v sobotu 17.10.

Odehrané zápasy:

FbC Písek Fialoví   –   FbC Písek Bílí ​​​ 3:4

FbC Písek Fialoví   –   FA Č. Budějovice​​  4:5

FbC Písek Fialoví   –   FBC Rytíři Český Krumlov  ​2:5

FbC Písek Bílí         –   FBC Rytíři Český Krumlov  ​2:4

FbC Písek Bílí         –   FA Č. Budějovice​​  8:6

Soupiska:

FbC Písek fialoví: Jaroušková – Slabá, Ettlerová, Kricklová, Kofroňová ,Trambová, Koutníková, Kudrnová,Vítů, Kapinusová, Louženská

FbC Písek Bílí: Tichý – Růžička, Kozák, Bílek. Dvořák, Řezáč, Terčová, Zacharová, Vlková, Jírová, Bechyňová, Vallet

 

Komentář trenéra Lukáše Cendelína (FbC Písek bílý):
Na první zápasy sezony tým bílých nemusel cestovat daleko, hrálo se v písecké obloukovce. Tým bílých byl pro tento turnaj složen mixem mladších žáků a žákyň. Jako první nás čekal zápas s mladšími žákyněmi. K vidění byl vyrovnaný zápas, který se nám povedlo zvrátit na svoji stranu gólem v závěru na 4:3. V druhém zápase jsme se utkali s borci z Českého Krumlova. Bohužel jsme se v zápase nevyvarovali chyb, které nás trápili v průběhu celého turnaje, a gólem do prázdné brány Krumlov zpečetil své vítězství. Konečný stav 2:4. Poslední zápas byla opravdová třešinka na dortu. Zápas se nám povedlo výborně rozehrát a brzy jsme si vydobili několikabrankový náskok. Soupeř se ovšem nevzdal a v druhém poločase stáhnul skóre na rozdíl jediné branky. Nakonec jsme se po této přestřelce mohli těšit z vítězství 8:6. Za celý turnaj patří všem hráčům pochvala. Pro některé to byly vůbec první zápasy, někteří zase využili svých zkušeností a táhli tým. Ještě jednou tedy děkuji hráčům, rozhodčím, pořadatelům a divákům za povedný turnaj.