Floorball Race Písek – 1. ročník

O víkendu 8.-9.5. proběhla v klubu další sportovní akce s názvem Floorball Race Písek, ve které bylo za úkol během co nejkratší doby zdolat trať, která obsahovala několik překážek. V sobotu běh probíhal pro naše nejmenší hráče a v neděli se naopak soustředil na starší. Z obou dnů vzniklo video, které naleznete na našem youtubovém kanále. Akce se opět velmi zdařila a věříme, že příští rok ji určitě zopakujeme. Hlavním iniciátorem celé akce byl trenér Michal Malíský. Níže si můžete přečíst jeho odpovědi na naše otázky.

Jak tě napadlo vymyslet zrovna tento závod typu Spartan race apod.?
Vzhledem k pandemii , kdy florbal vůbec nemůžeme hrát, vymýšlí klub pro hráče různé stezky a výzvy. Sám podobné závody běhám (Spartan race, Gladiator race, Predator race), a tak mě napadlo takový závod připravit i pro náš oddíl. Myšlenka se líbila, a tak doslova během pár týdnů vzniknul náš první ročník Floorball Race Písek.

Byl jsi spokojený s průběhem celé akce?
Byl jsem velice spokojen. 79 běžců si vyzkoušelo něco nového a všichni byli spokojeni, v cíli byla výborná atmosféra, všichni se navzájem podporovali a o tom to je. Velice mě potěšilo nasazení všech zúčastněných, byli jsme překvapeni vysokým tempem všech běžců a jak se prali s úkoly a nástrahami tratě.

Je něco, co bys po konání akce změnil?
Už když jsme trať připravovali jsme věděli, že chyby odhalíme až při samotném závodu, i proto jsme se po závodu ptali běžců, jaká pro ně byla trať a co pro ně bylo nejtěžší. Teď vím,  že musíme pro příště změnit pořadí úkolů, aby se nám u některých překážek či úkolů nedělaly fronty.

Jak hodnotíš celkovou náročnost sobotního i nedělního běhu?
Sobotní mini měla 2 km a bylo na ní 7 překážek. Trať velmi členitá lesní cestou, žádná rovinka jen z kopce nebo do kopce. O to větší obdiv jak to malý  kluci a holky zvládli a s jakým nasazením bojovali. Nedělní maxi měla 5,5 km s 11 úkoly. Opět velmi členitá trať v lese, když běžci museli překonat kopec z hradiště k řece dolů i nahoru.  Obě tratě byly úmyslně vybrány v těžším terénu, k takovému závodu to prostě patří. S náročností jsem byl spokojen. Určitě nechceme nějaký extrém. Věřím, že na další ročník najdu obdobně obtížné tratě, aby to všechny bavilo jako tomu bylo teď.

Chceš ještě něco dodat?
Na závěr bych chtěl poděkovat všem co se podíleli na přípravě a dobrovolníkům, kteří pomáhali na překážkách a byli tak nápomocni běžcům. Bez nich by se takový závod nedal pořádat.