Mužské áčko urvalo před 160 diváky 2 body.

V sobotu odehrálo písecké florbalové áčko důležitý zápas na domácí půdě proti Strakonicím. Hned v začátku zápasu si dokázal Písek nahnat slušné vedení a do druhé třetiny vstupoval s 3 gólovým rozdílem. Po celou dobu druhé třetiny hráči nepustili Strakonice do vyložené šance a udrželi si tak do třetí části stejný gólový rozdíl. V třetí třetině dokázali hosté na naše hráče výrazně zatlačit a během 6 minut se dvakrát prosadili a my jsme se tak dostali do výraznějšího presu, kdy jsme vedli pouze o gól. Velký tlak ze strany strakonických hráčů vyústil v 2 minutové vyloučení, které jsme dokázali využít a dostali jsme větší klid na hokejkách. Bohužel po několika neproměněných šancí z naší strany jsme dostali od soupeře tvrdou lekci a ten dokázal dvěma rychlými góly vyrovnat utkání. Minutu a půl před koncem třetí třetiny přišel zkrat na naší straně a Strakonice převzali vedení zápasu. Všech 160 diváků nervózně sledovalo hru 6:5 a kapitánovi Jakubovi Mikešovi se to nakonec 17 vteřin před koncem povedlo a prostřelil hostujícího gólmana a srovnal tak utkání na 6:6! Zápas přešel do prodloužení, které nedokázalo rozhodnout o vítězi a museli tak nastat nájezdy! V těch nás podržel brankář Vlastimil Dvořák a my se tak mohli radovat z důležitého vítězství. Finální nájezd naleznete na našich facebookových stránkách floorball club písek

Komentář trenéra Písku Michala Hanzlíka: Dneska jsme očekávali hodně defenzivní florbal a to se potvrdilo. Strakonice už známe dlouho a ničím nás nepřekvapily. Z naší strany dnes vázla rozehrávka a úbytkem sil i potřebná agresivita, která by vedla ke 3 bodům. Závěr byl pro diváky velmi atraktivní a věřím, že se bavili. Děkuji divákům za skvělou atmosféru a soupeři za férové utkání.