Mužské áčko těsně padlo s Pelhřimovem 4:3.

Dne 16. 9. v 19:00 se odehrálo druhé kolo národní ligy, kde museli písečtí čelit domácímu Spartaku Pelhřimov. Začátek zápasu nevyšel vůbec dle našich představ, zbytečné chyby a vyloučení způsobily brzké vedení domácích a za zvuku první sirény domácí vedli již o tři branky. Druhá třetina přinesla spousty střel z obou stran, jediný, kdo však využil gólové šance, byl Michael Kolínský, a vdechl tak do týmu naději. Naděje zde byla do konce utkání, kdy písecký A tým nestihl dorovnat jednogólovou ztrátu a podlehl soupeři 3:4. Třetí kolo ligy se odehraje zde v Písku v obloukové hale 23. 9. od 18:00 proti Benešovu. Doufáme, že si všichni najdete čas podpořit náš A tým a vytvoříte tu nejlepší možnou atmosféru!

Komentář trenéra A týmu Michala Hanzlíka: Od začátku vyrovnané utkání, ve kterém o vítězství rozhodli naše individuální chyby a lepší efektivita soupeře. Musíme se mnohem více tlačit do brankoviště soupeře a nebezpečných prostor. Dnes jsme měli několikrát možnost dorážet míček, ale buď v tomto prostoru nejsme a nebo nejsme důrazní. Dalším faktorem jsou naše přesilovky, které se nám dlouhodobě nedaří a zároveň se musíme vyvarovat zbytečným vyloučením. Celkově si však myslím, že to byl poměrně kvalitní výkon, ale musíme se poučit z chyb. Gratuluji soupeři a díky za skvělou pořadatelskou službu a pěknou sportovní atmosféru.“

Komentář trenéra Pelhřimova Jana Kotena: „Soupeř dnes předvedl výkon hodný účastníka Národní ligy. My jsme dokázali vstřelit důležité branky a ve hře 5 na 5 jsme dostali gól až v samém závěru po totálním zkratu. Dva góly v našem oslabení budiž varovováním do dalších utkání. Od druhé třetiny jsme nebyli dostatečně přesní v útočné fázi. Dnes nás zdobila bojovnost i velké množství zablokovaných střel a výborný výkon brankáře. Díky soupeři za utkání, hráčům za nasaszení a fanouškům za vytvoření super atmoseféry.“

Autor: Štěpán Slunečko