Tři body opět o kousek utekly.

Písecký A tým se v sobotu 14. 10. vydal na dalekou výpravu do jihomoravského Blanska, kde se střetl s domácím FBK Atlas Blansko. Začátek zápasu se svěřencům Michala Hanzlíka vůbec nevydařil a již po pěti minutách prohrávali 2:0. Do konce třetiny se povedlo píseckým dorovnat a stav zápasu byl nerozhodně 2:2. Druhá třetina byla spíše taktického rázu a na obě strany se hrálo velmi vyrovnaně. Nakonec z rychlého protiútoku zvýšil Atlas skóre na 3:2 a za tohoto stavu se šlo do kabin. V třetí třetině byl gólově úspěšnější náš celek, ale na vítězné tři body to bohužel nestačilo. Muselo se jít do prodloužení. Prodloužení bylo velice opatrné a spíše takové vyčkávací na chybu toho druhého. Bohužel chyby se dopustili písečtí a soupeři potrestali chybu ze standardní situace, na kterou byl i Vlasta krátký. Tudíž z Blanska si odvážíme jeden bod do tabulky a doufáme, že příště se zadaří víc. Toho můžete být součástí i vy, protože v neděli 22. 10. od 18:00 se v obloukové hale v Písku uskuteční sedmé kolo národní ligy. Písecké hráče bude čekat velmi náročný soupeř FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň, který se v loňské sezóně ucházel o postup do první ligy. Budeme vás potřebovat.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: Pro místní FANOUŠKY krásné utkání napínavé až do konce. Z naší strany to nebylo celkově špatné utkání, spíš naopak, ale pokud se nevyvarujeme zbytečných individuálních chyb, tak více bodů ze zápasů brát nebudeme. Dnes jsme soupeři darovali minimálně 3 góly hrubými chybami. Měli jsme lépe zvládnout závěr, kdy jdeme nesmyslně napadat při přesilové hře a soupeř nás potrestá v jejich oslabení. Prodloužení soupeř zvládl lépe a tak zaslouženě bere o bod víc. Nejvíc mě mrzí, že si nedokážeme pohlídat a naopak ještě darujeme gólové příležitosti Kučerovi, který nás nekompromisně trestal…Klobouk dolu před místní atmosférou. Tohle jsou opravdu fanoušci jak se patří. Díky za férové utkání.“