SHRNUTÍ KALMARu 2024

Nedávno jsme se zúčastnili prestižního zahraničního turnaje Kalmarsund Floorball Cup ve švédském Kalmaru. Tento turnaj přinesl pro naše hráče a trenéry cenné zkušenosti a důležité poznatky, které poslouží k dalšímu rozvoji našich herních dovedností. Naši trenéři jednotlivých kategorií – od mladších žáků až po juniory – poskytli své hodnocení výkonů týmů, ve kterých zdůraznili jak úspěchy, tak i oblasti, na kterých je potřeba dále pracovat. Jednotlivé vyjádření si můžete přečíst níže v článku. Úvodní zápasy byly často náročné, což se odrazilo na výsledcích, avšak následná zlepšení v herním projevu a taktice ukázala potenciál našich týmu. Tým mladších žáků zazářil skvělými výkony a nakonec si odvezl medaile za třetí místo, což je pro náš klub velkým úspěchem.

Komentář trenéra GU17 Martina Hrubce: V rámci turnaje ve Švédsku jsme přešli na nové rozestavení ve hře. I to možná trošku ovlivnilo začátek turnaje, kde jsme první den nezvládli oba zápasy. Od té doby šly naše výkony nahoru, bohužel na play-off A to nestačilo. Musím ale holky pochválit za všechny zápasy v play-off B kde jsme se prezentovali opravdu skvěle. Ve čtvrtfinále a v semifinále jsme zvládli rozhodnout utkání na naši stranu vždy v prodloužení, to jsou pro nás důležité zkušenosti do takto vyrovnaných zápasu. Ve finále B opět vyrovnaný zápas, ale tentokrát byl úspěšnější soupeř. Určitě nás mrzí finále, výhra by byla odměna pro holky za cely turnaj, ale i tak musím naše výkony hodnotit pozitivně.“

Komentář trenéra BU15 Matyáše Reichla: „Porovnání s švédskými celky je vždy parádní. Hrají totiž trošičku jiný styl florbalu než jsme zvyklí a pro nás je to super možnost jak zase reagovat trochu jinak na hru soupeře. Jsem rád, že jsme na turnaj opět vyjeli v tradiční sestavě – za to velké díky našim rodičům. Z pohledu herního výkonu nás začala opět trápit efektivita v zakončení, a i přes dobrý ne-li lepší herní výkon jsme chodili ze zápasu jako poražení. Musíme do nové sezóny na tomto zapracovat a začít víc tyto šance proměňovat. Celkově mě těší, že jsme na švédské půdě odehráli 7 utkání v rámci turnaje a jeden přátelský zápas před začátkem turnaje. Myslím si, že v tomto směru nebylo o herní vytížení nouze a odjíždíme s dalšími poznatky, na kterých můžeme začít novou sezónu pracovat.“

Komentář trenéra BU13 Viléma Vítů: „Mladší žáci na turnaji Kalmarsund Floorball Cup 2024 uspěli. Na rozdíl od loňského ročníku se letos už počítaly výsledky a hrálo se o poháry a medaile. Příjemná změna. Kluci nastoupili ve čtvrtek do dvou utkání. Turnaj začali 2 vítězstvími proti soupeřům z Čech. Spartu Praha Yellow porazili 6-2  a Chomutov 8-3. V obou zápasech předvedli zodpovědný výkon  a velkou chuť skórovat. Kluci si užívali povedený vstup do turnaje a volného odpoledne využili k fandění kamarádům z ostatních týmů klubu.V pátek dopoledne se kluci utkali z posledním soupeřem z Čech Orcou Čelákovice a výhra 4-0 určila, že se zbylými soupeři ze skupiny se utkají o přední příčky ve skupině a příznivější pozici pro play off A. Odpolední výhra s FBC Kalmarsund 1 v poměru 3-1 byla vydřená a bolela. Soupeř předváděl florbal okořeněný o úpolové prvky a na tento způsob hry a následné časté vyloučení také doplatil. V sobotu kluky čekal už jen poslední zápas ve skupině. Skutečné finále skupiny s druhým neporaženým týmem skupiny CL98IC. Trenéři tento tým v pátek v jednom zápase viděli a bylo jasné, že tentokrát kluky nečeká žádná pouliční bitka, ale pěkný svižný florbal. Klukům se zápas povedl. Hrálo se ve velkém tempu a všichni hráči si šli pro vítězství 4-1 a bez ztráty bodu i pro 1.místo ve skupině.  Fandit ostatním se šlo s jistotou bojů o medaile. Nedělní semifinále s Hollvikens IBF bylo prvním zápasem, který se úplně nepovedl. Kluci soupeře přehrávali, ale museli poprvé dotahovat.  Podařilo se jim srovnat na 1-1, ale následný neproměněný nájezd a 2 obdržené góly z brejků při vlastní přesilovce tým nahlodaly. Od stavu 1-4 se kluci vzepjali k obrovskému tlaku a soupeř se dostával přes půlku pouze za cenu výhozů. Tento tlak vedl ke korekci na 3-4. Závěrečná hra v šesti se ale nevydařila a další 2 góly do prázdné brány znamenaly prohru 3-6 a boj o 3 místo v turnaji. V boji o bronz s už známým týmem CL98IC, kluci museli dvakrát otáčet skóre, ale nakonec urvali vítězství 4-3 a zaslouženě si z turnaje odvezli medaile a trofej za 3 místo. Všem píseckým hráčům i posilám ze Strakonic a Štírů za odvedený výkon moc děkuji a k umístění gratuluji. Dobrá práce, dobrá reprezentace města Písek a píseckého florbalu v zahraničí.“

Komentář trenéra HJ18 Michala Hanzlíka: Kategorie juniorů vyrazila do Kalmaru v různorodé sestavě, respektive hráči od ročníků 2007 – 2005 hráli během sezóny v různých kategoriích a družstvech a i proto byl hlavním cílem sledovat především výkony jednotlivců a to jak dokáží dodržovat nastavený herní plán vzhledem k faktu, že by se postupně měli ucházet o sestavu A týmu v nadcházející sezóně. Bohužel se nám v turnaji nedařilo, tak jak jsme očekávali. Týmový výkon byl celkem slušný a odehráli jsme vyrovnaná utkání, ale v základní skupině jsme nedokázali zvítězit především kvůli individuálním pochybení. Na některé hráče podle mého názoru doléhala především mentální únava po celé sezóně a jakoby hráli „v křeči“ a bez lehkosti. Naopak bych vyzdvihl, že oproti loňskému ročníku jsme se soupeři dokázali držet krok co se týče osobních soubojů. Nevadila nám tvrdší hra a fyzicky si myslím, že jsme soupeře i přehrávali. Bohužel nám chyběla kvalita v provedení a především v zakončení, ve kterém byli švédské týmy o několik úrovní lepší. Všeobecně jsem však za další švédskou zkušenost rád. Viděl jsem hráče v kvalitních zápasech a ukázalo se, kde máme prostor pro zlepšení. Za výkony bych rád vyzdvihl Víťu Prokopce. Za poslední dva roky se z nenápadného hráče stal stabilní člen A týmu a své zkušenosti a herní klid opět ukázal i v Kalmaru, kde byl našim nejlepším hráčem.“

Na závěr bychom rádi poděkovali všem rodičům za podporu. Věříme, že hráči přijeli z turnaje s novými zážitky, které je budou motivovat do další florbalové práce.

Akce je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje.