MLADŠÍ ŽÁCI SI V MILEVSKU NAPRAVILI REPUTACI

Písečtí mladší žáci vyrazili v neděli 14.10. na druhý turnaj, a to do Milevska, kde je čekaly milevští Žraloci a Panteři.

V prvním zápase proti Žralokům byli písečtí neustále o krok před soupeřem, ale nemohli se dostat do výraznějšího vedení a soupeř neustále nepříjemně dotahoval. Písek byl v zápase dominantnějším a florbalovějším týmem, ale nedokázal zužitkovat své obrovské vyložené šance. Několikrát se nepodařilo proměnit několikanásobné přečíslení, ale nutno dodat, že na tom měl lví podíl výborně chytající milevský brankář. I přes velké drama se píseckým podařilo na konci zápasu odolat tlaku a zvítězit v poměru 6:5.

Ve druhém zápase změřili písečtí mlži síly s Pantery, kde hraje obávané milevské duo Dolejš x Sláma. Písek do zápasu vstoupil fantasticky, když po pár minutách zápasu vedl vysoko 5:1, když Panteři nedokázali reagovat na rychlé výpady Kuby Hladíka. Panteři však ještě do konce první třetiny snížili na rozdíl jedné branky. Druhá třetina však začala stejně jako ta první. Třetina sotva začala a Písek opět vedl o 4 branky a to 8:4 po fantastických výpadech našich útočníků. Bohužel ve třetí třetině se Milevsko začalo dostávat do více střeleckých příležitost a naopak Písek, který si stále dokázal vytvářet velké množství šancí se zasekl v jejich proměňování. Minutu a půl do konce Písek vedl 10:9 a potom přišli 2 góly Panterů a zcela pochopitelně jejich obrovská radost a pro Písek to znamenalo smutnou prohru 11:10.

Na tomto turnaji však Písek ukázal, že i v mladších žácích mají kvalitní florbalisty, kteří se nezaleknou žádného soupeře. Od prvního turnaje v Písku udělali hráči obrovský kus práce a pokud budou pokračovat v tomto progresu, tak na třetím turnaji jistě nic nenechají zadarmo

@Michal Hanzlík

Sestava:

Pangrác, Hubáček, Šerák, Král, Hryzbil, Říha, Šareš, Suchan, Halbrštát, Hladík, Gareis, Šilha, Bílek, Bauer, Drnec