ÁČKO MÁ TITUL VE VLASTNÍCH RUKOU

V neděli 7.4. odehrál písecký elitní tým domácí turnaj, kde ho čekala dvě velmi těžká utkání, ve kterých však naši muži dokázali 2x zvítězit.

V prvním zápase se muži utkali s béčkem Pelhřimova, které bylo doplněno několika nebezpečnými hráči Pelhřimovského áčka. Písečtí však do zápasu vstoupili fantasticky a již v 7 minutě zápasu vedli 4:0. I přesto, že soupeř dokázal několikrát během zápasu nebezpečně zahrozit a hrál se florbal v relativně vysokém tempu, tak písečtí si stále vypracovávali stále výraznější náskok, a nakonec dokázali zvítězit v poměru 10:4.

Ve druhém utkání se muži utkali s béčkem dalšího týmu z Vysočiny, a to se Žďárem nad Sázavou. Žďár byl však od začátku zápasu mnohem houževnatějším soupeřem a písečtí se s obtížemi dostávali přes obranný val hostů. Téměř po celý zápas měl míček na čepelích Písek, ale Žďár dokázal zahrozit po každé chybě píseckých formou nebezpečných brejků. I přesto si Písek vybudoval vedení 3:1 a ke konci zápasu se schylovalo k dramatu. Minutu a půl před koncem dokázal Žďár snížit na 3:2 a Písek čekaly horké chvilky. Soupeř šel do šesti a hrozili velmi nebezpečnými střelami. Fantastický Martin Hrubec však za svá záda již nepropustil žádnou střelu a Písek se mohl radovat z druhého vítězství na domácí půdě.

Písecké áčko čekají 28.4. poslední dvě utkání sezóny. Díky dnešnímu zaváhání konkurentů ve hře o titul se Písek opět vrátil do čela soutěže a v případě, že dokáže zvítězit v posledních dvou utkáních sezóny, tak se budou moci radovat z ligového titulu.