PÍSECKÉ ÁČKO SLAVÍ TITUL A POSTUP DO DIVIZE

V neděli 28.4. se písecké áčko vydalo na poslední ligový turnaj na Hlubokou nad Vltavou. Písek zde čekal soupeř z Chýnova a FA České Budějovice. Písečtí měli na turnaji jasný cíl a to zisk 6 bodů, které by jim zajistili ligový titul a splněný cíl sezóny, kterým byl po roční pauze návrat do Divize.

Do prvního utkání proti Chýnovu vstoupili písečtí výborně, když už v 11 vteřině vedli 1:0. Náskok rychle navyšovali a brzy bylo skóre 4:0 pro Písek. Chýnov však vstoupil výborně do druhé třetině a po několika chybách se dotáhl až na rozdíl jediné branky. Písek opět přidal a převzal otěže zápasu. Postupně přidával jeden gól za druhým, a nakonec dokázal zvítězit v poměru 14:4 a měl tak splněnou polovinu cíle tohoto turnaje.

Ve druhém utkání čekal písecké houževnatý soupeř z FA ČB a bylo jasné, že body do tabulky nepřijdou zadarmo. V první třetině dominovali písečtí, získali vedení 2:0 a to na konci první třetiny ještě orazítkovali tyč. Je třeba přiznat, že po změně stran převzalo otěže FA ČB, začalo střílet góly, Písek na soupeře nestačil a po druhé třetině prohrával 4:2. Píseckým nezbývalo nic jiného než do třetí třetiny vložit zbytek svých sil a urvat si titul pro sebe. Ihned ze začátku třetí třetiny písečtí srovnali skóre během deseti vteřin, když se trefil Karel Prokopec a v dalším střídání Lukáš Teska. Písek se probral, začal soupeře aktivně napadat a vytvářet si velmi nebezpečné situace, ale nedařilo se vstřelit potřebný rozdílový gól. Minutu a 15 vteřin před koncem si vyžádal písecký i českobudějovický tým oddechový čas. Hráči Písku jednohlasně odmítli remízu a šli zvítězit. Při jedné z mnoha rozehrávek v našem obraném pásmu si vzal míček Jakub Mikeš, projel celé hřiště, zakončil k pravé tyčce a 48 sekund před koncem utkání se na něj vrhla písecká střídačka. Konec utkání už si písečtí pohlídali především díky výborné práci Michala Cigánka a mohli se začít radovat z mistrovských oslav.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka:

Na turnaj jsme odjížděli s jasným cílem a to ziskem 6 bodů. Nechtěli jsme se dostávat zbytečně pod tlak, ale myslím si, že každý člen týmu moc dobře věděl, o co se hraje. První zápas proti Chýnovu jsme až na krátký výpadek ve druhé třetině zvládli dobře, a především díky výborné produktivitě zápas ovládli. Druhé utkání bylo těžké ze dvou důvodů. Prvním důvodem byl výborně hrající soupeř a druhým to, že byl na celý tým vytvořen obrovský tlak, neboť věděli, že když zápas zvládnou, tak získají titul. Ve třetí třetině tohoto utkání však náš tým ukázal touhu po vítězství a troufám si říct, že za celou sezónu jsme se zaslouženě mohli radovat z ligového prvenství a přímém pos