Muži A si připsali první tři body do tabulky

V neděli jsme hostili první ligové utkání DIVIZE B, kde k Otavě přijel tým z Plzně FBŠ GREYHOUNDS Slavia Plzeň B. Do zápasu jsme vstoupili aktivněji, ale Plzeň hrozila víc z protiútoků, které musel Karel Tvrdík pracně odklízet. V první třetině byl soupeř v koncovce úspěšnější. Ve druhé třetině přišlo hned na začátku vyloučení, které jsme využili a srovnali tím stav utkání. Deset minut na to opět soupeř odskočil a my začali vyvíjet větší tlak na branku Plzně. To se nám vyplatilo, protože soupeř opět putoval na lavičku trestanců a my se tím dostal do další přesilové hry. Pár sekund na to přišel další zkrat ze strany hostů a my se ocitli v převaze 5 na 3, kterou pár vteřin na to využili a dostali se znovu do hry. Ve hře 5 na 4 nás poslal kapitán Jakub Mikeš svou střelou do vedení. Ve třetí třetině se hned na začátku prosadil Ondřej Štěpán a tím jsme si vytvořili dvoubrankový odskok od soupeře, který se ale nevzdával, ba naopak zvyšoval své tempo a tlačil na nás ze všech stran. Plzeň dokázala ještě odskok stáhnout na gólový rozdíl, avšak čtyři minuty před koncem pojistil náš náskok Jan Králík. Minutu před koncem putovali dva hráči z Plzně na trestnou lavici a my si již pohlídali vítězství 5:3.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka hned po utkání: „Klasické první utkání ligové sezóny, ale tentokrát naštěstí za 3 body. Chybí nám pořádná koncovka a větší tlak a chuť do zakončení. Soupeř hrál naopak chytře odzadu a v koncovce byl nepříjemný, ale několikrát nás podržel brankář. Naopak se nám povedli přesilovky, které byly nakonec rozhodující. Díky soupeři za férové utkání a opět našim skvělým fanouškům.“

Floorball Club Písek – FBŠ GREYHOUNDS SLAVIA PLZEŇ 5:3 (0:1; 3:1; 2:1)

1:1P Michael Kolínský (Cigánek)
2:2P Michal Cigánek (Kolínský)
3:2P Jakub Mikeš (Kolínský)
4:2 Ondřej Štěpán (Králík)
5:3 Jan Králík (Prčík)