BRNO OPEN GAME 22 – Shrnutí

Ve čtvrtek 16.6.2022 vyrazila čtveřice našich týmů do Brna, kde se konal známý turnaj Brno OPENGAME. Za klub tentokrát vyrazila bojovat kategorie elévů, mladších žáků, dorostenců a starších žákyň.

Ve čtvrtek a v pátek se hrály zápasy ve skupině. V sobotu a v neděli se poté přešlo do vyřazovacích bojů playoff, do kterých postupovali všichni. Zápasy ve skupině se hrály v časové dotaci 2×15 minut. V playoff se čas navýšil na 2×20 minut. Čas se stopoval pouze při gólu a na pokyn rozhodčího.

Níže si můžete přečíst zhodnocení jednotlivých trenérů kategorie.

Elévy zhodnotil trenér Ondřej Štěpán následovně: Elévové se na turnaji v Brně rozhodně za své výkony stydět nemusí. Základní skupinu jsme dokázali projít bez prohry a naopak hrát velmi vyrovnané zápasy se zvučnými soupeři. V prvním kole play-off se na nás bohužel podepsala fyzická únava a zápas se celkově nepovedl. I proto jsme nakonec skončili již v prvním kole. Je to pro nás však skvělá zkušenost a alespoň do budoucna víme na čem máme pracovat. Moc díky klukům za fajn turnaj a mému asistentovi za výbornou spolupráci.

Mladší žáky zhodnotil trenér Matyáš Reichl následovně: Na brněnský turnaj jsme se těšili. K našemu nadšení pomohla i velmi dobře obsazená skupina, která nám přinesla vyrovnané zápasy. Troufám si říct, že jsme do každého zápasu vstoupili v maximálním nasazení a snažili jsme se předvést to nejlepší co v nás je. Bohužel jsme se celý turnaj trápili s individuálními dovednostmi, které ústily z velkého tlaku ze strany soupeřů a pravděpodobně z menších hřišť, kde jsme neměli tolik času na rozhodování a práci s balónkem. Nelze ale turnaj hodnotit celkově negativně. Odehráli jsme několik kvalitních utkání s velkou časovou dotací a nasbírali jsme spoustu zkušeností, které využijeme na dalším turnaji. Opět bych chtěl tímto poděkovat našim rodičům za podporu, kterou nám dávají.

Dorostence zhodnotil trenér Michal Hanzlík následovně: Na turnaj jsme vyráželi plní očekávání a po loňském ne úplně vydařeném turnaji jsme si chtěli napravit reputaci. Letos nám los přidělil „skupinu smrti“, kdy jsme narazili na Gullivers Brno, Českou Lípu, Vítkovice a Mladou Boleslav. V této těžké skupině jsme dokázali získat 7 bodů a obsadit 3. místo. V play off jsme celkem snadno prošli 1. kolem a následně bohužel vypadli po velmi vyrovnaném utkání s Troopers 1:2. Celkově hodnotím naše výkony pozitivně. Až na malé výpadky jsme byli v utkáních aktivní a hráli se všemi soupeři vyrovnané partie, ale vyhrát může vždy jen jeden. Největší problém naší hry byla asi nedisciplinovanost v herním rozestavení, ale to je v začátcích přípravy běžné. Turnaj si myslím, že se vydařil i po té mimo sportovní stránce a kluci si odvážejí nové zážitky. Nyní už vyhlížíme PG, kde budeme chtít dojít co nejdále.

Starší žákyně zhodnotil trenér Martin Hrubec následovně: Musím holky pochválit za celý turnaj. Byl to jeden z jejich nejlepších výkonů, co jsem kdy viděl. Plnili jsme všechno, co jsme si před turnajem řekli a bylo vidět, že už na tyto turnaje nejezdíme jako otloukánek, ale dokážeme porážet i pražské týmy. Před Brnem nikdo z nás nedoufal, že budeme odjíždět se čtyřmi výhrami a pouze dvěma porážkami. Všechny nás mrzí prohra ve čtvrtfinále, ale Bulldočky byly herně někde jinde a zasloužily si vyhrát. Za celou sezónu holky udělaly velký kus práce a já doufám, že tímto stylem budeme pokračovat i dál.

Elévové – skupina

 • vs Sokol Brno Emkocase Gullivers B 3:2
 • vs ŠSK Očov Hodonín 2:2
 • vs Tatran Střešovice 3:2
 • vs Exel Snipers Bratislava 4:2

Elévové – playoff

 • vs Prague Tigers 3:9

Mladší žáci – skupina

 • Tatran Střešovice Red 3:4
 • Sparta Praha Blue 13:0
 • SC Tempish Vítkovice 3:3
 • Sokol Brno Emkocase Gullivers 1:4

Mladší žáci – playoff

 • vs 1. FBC Karviná 7:4
 • vs FBS Olomouc 1:6

Dorostenci – skupina

 • vs Sokol Brno Emkocase Gullivers 3:3
 • vs FBC Česká Lípa 5:0
 • vs 1. SC Tempish Vítkovice 0:4
 • vs Předvýběr.CZ Florbal MB 4:1

Dorostenci – playoff

 • vs F.A.T.R. Dubňany 10:1
 • vs Troopers 1:2

Starší žákyně – skupina

 • vs Wizzards SO Praha 10 6:3
 • vs Black Angles 2:1
 • vs Asper Šumperk 4:2

Starší žákyně – playoff

 • vs Florbal Ústí 8:2
 • vs Bulldogs Brno Black 0:9

 

 

Přes 200 dětí navštívilo náš florbalový sportovní den!

V týdnu 13. – 19.6. jsme pozvali všechny školky v Písku do sportovní haly, kde jsme si pro ně připravili sportovní den. Pro děti byla připravena opičí dráha, pohybové hry, samotná florbalová hra a florbalová soutěž. Celkem prošlo našim trenérům pod rukama přes 200 dětí z osmi mateřských školek. Celou akci zhodnotil šéftrenér klubu Michal Hanzlík. Jeho pohled si můžete přečíst níže. Rádi bychom tímto poděkovali všem školkám za účast a hlavně jejich paní učitelkám, které za námi děti přivedly.

Zhodnocení šéftrenéra klubu Michala Hanzlíka:Z mého pohledu se sportovní dopoledne pro děti z MŠ vydařilo a děti vypadaly nadšeně a s trenéry jsme se shodli, že byly i velice aktivní! To jen dokazuje, že pro děti je pohyb přirozený a mají o něj zájem. Letos jsme zvolili nový model, kdy jsme si MŠ pozvali do sportovní haly, aby děti měly nový zážitek. Pro nás to byla novinka a i přesto, že nám během dvou dnů prošlo pod rukama přes 200 dětí, tak si myslím, že jsme to organizačně zvládli a měli tak možnost si zkusit spousty nových aktivit. Velké díky patří MŠ, že za námi dorazili a společně s námi sportovní den absolvovali a všem aktivním trenérům, kteří se podíleli organizačně na z mého pohledu velmi důležitém sportovním dopoledni pro písecké děti, které teprve objevují sportovní svět.

Učitelky z dvanácté mateřské školy v Písku hodnotily akci takto: „Za 12. MŠ bychom rády poděkovaly florbalovému klubu, který pro předškolní děti připravil v písecké hale sportovní dopoledne. Nelze opomenout skvělou připravenost a organizaci celé akce. Děti si vyzkoušely překážkovou dráhu, florbalový zápas ostatními dětmi z jiných školek a další sportovní aktivity. Děti byly nadšené a se zájmem se zapojovaly do všeho. Ještě jednou velké díky trenérům. Budeme se těšit na příští setkání, protože v dnešní době je velmi důležité rozvíjet pohyb u dětí!

Učitelky z druhé mateřské školky v Písku hodnotily akci takto: „Děkujeme Floorball Clubu Písek za velmi podařenou sportovní akci, která se konala 16. 6. 2022 ve sportovní hale. Děti si mohly vyzkoušet nejen práci s florbalovým náčiním, ale také si zahrát florbal a zažít trénink pod vedením opravdového trenéra. V rámci tréninku si děti zahrály také nové hry, užily si překážkovou dráhu s trampolínou a dostaly zajímavé odměny v podobě náramku a odznaku klubu. Tímto děkujeme všem trenérům, kteří se dětem věnovali. Je vidět, že práce s dětmi je opravdu baví.“

3. 5. 8. 12. MŠ
2. 9. 13. 15. MŠ

Osm našich svěřenců absolvovalo soustředění výběrů jihočeského kraje před ODM

O víkendu 11.6. – 12.6. absolvovalo celkem 8 našich svěřenců závěrečné soustředění jihočeských výběrů před finální nominací na olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat 26.6. – 30.6. v Olomouci.

O finální nominaci bojují tito hráči: Ondřej Šareš, Dominik Suchan, Jakub Hladík, Jindřich Král, Tereza Kapinusová, Tereza Koutníková, Julie Kudrnová a Jolana Kricklová

Všem zmiňovaným hráčům děkujeme za reprezentaci klubu!

Včera proběhlo ukončení a vyhlášení MVP sezóny u Báby Lišků!

V sobotu proběhlo u Báby Lišků tradiční ukončení florbalové sezóny. Na akci si našlo cestu spoustu členů, rodičů či fanoušků klubu. Jak již bývá zvykem, tak na akci se vyhlašuje anketa nejlepších hráčů a hráček jednotlivých kategorií či nejlepší brankář / brankářka sezóny. Nechybí zde ani vyhlášení trenéra sezóny. Níže si můžete dočíst vítěze jednotlivých kategorií.

MUŽI – Jakub Mikeš
ŽENY – Kateřina Zobalová
JUNIOŘI – Vojtěch Šanda
DOROSTENCI – Dominik Suchan
STARŠÍ ŽÁCI – Jindřich Král
STARŠÍ ŽÁKYNĚ – Tereza Koutníková
MLADŠÍ ŽÁCI – Michal Suchan
MLADŠÍ ŽÁKYNĚ – Kristýna Slabá
ELÉVOVÉ – Ondřej Lukáš
ELÉVKY – Aneta Šeráková
PŘÍPRAVKA – Vincent Vítů
PŘÍPRAVKÁŘKY – Štěpánka Horáková
TRENÉŘI – Matyáš Reichl
BRANKÁŘI – Vlastimil Dvořák
BRANKÁŘKY – Nikola Kozáková

Nejlepším hráčem klubu
se stal Vojtěch Šanda
Nejlepší hráčkou klubu se stala Kristýna Slabá

GRATULUJEME

Rádi bychom tímto chtěli poděkovat hostinci U Báby Lišků za možnost využít jejich prostory k ukončení sezóny.

Přípravka odehrála mezi sebou přátelský turnájek!

Dnes proběhlo na palubovce základní školy ZŠ E. Beneše přátelský turnájek přípravek a mini přípravek, který sloužil k doplnění konce ligové sezóny! Na turnaj si našlo čas přes 30 našich svěřenců, takže o pořádnou porci utkání nebylo pochyb. Samozřejmě zde nechyběla ani pořádná podpora přítomných rodičů.

Naši hráči se vydali do švédského Kalmaru doplnit sestavy Goril z Plzně!

V úterý 24.5. odpoledne vyrazila třináctičlenná výprava píseckých hráčů a jejich trenér Matyáš Reichl do Plzně, odkud společně s týmem Gorilly Plzeň vyrazili do švédského Kalmaru, kde se konal první ročník florbalového turnaje Kalmarsund Floorball Cup. Gorillí tým zde měl přihlášené tři družstva, a to v kategorii B06 (hráči roč. narození 2006 a starší), B08 (hráči roč. narození 2008) a B09 (hráči roč. narození 2009). Tři naši hráči doplňovali soupisku B06, pět poté v kategorii B08 a zbylých pět v kategorii B09.

Nejmladší kategorie nevstoupila do turnaje zrovna šťastně. Po skupině s pražskými Bohemians, domácím FBC Kalmarsund a švédským týmem CL98IC si vybojovali pouze jednu remízu, a to s domácím Kalmarsundem. Nakonec se štěstěna převrátila na naši stranu a ve vyřazovacích částích jsme si došli do finále bé pavouka, ve kterém jsme přehráli domácí Kalmarsund 5:0.

Starší žáci B08 hráli na turnaji vyrovnaná utkání. Ve skupině narazili na švédské týmy Landvetter IBK, CL98IC, Täby FC, Vallentuna IBK a pražskou Bohemians Praha. Všechny utkání nakonec skončily lépe pro soupeře. Nutno podotknout, že strži dostali několikrát smolný gól až v poslední minutě, který rozhodl o vítězi utkání. Vyřazovací část byla opět vyrovnaná, ale starším žákům se nepodařilo sérii proher ze skupiny prolomit a s turnajem se museli rozloučit hned ve čtvrtfinále.

Nejstarší hráči z řad dorostenců odehráli velmi nabitou skupinu. Ve skupině porovnali síly se slovenskými Snipers Bratislava a švédským ÖSK. Oba zápasy skončily lépe pro soupeře. Poté si poradili s FBC Kalmarsund 4:0 a v posledních dvou zápase prohráli se silným Helsingborgem a CL98IC. Ve vyřazovací části se začalo dařit a hráči si dokráčeli až do finále bé pavouka, kde oplatili porážku Snipers Bratislava. Celkově se tedy kategorie B06 umístila na 7. místě.

Komentář trenéra Matyáše Reichla: Prvně bych chtěl poděkovat Gorillám z Plzně, že nám umožnily doplnit jejich řady. Věřím, že naši hráči předvedli maximální úsilí a pomohli gorilám k co nejlepším výsledkům. Já osobně měl na starost kategorii starších žáků, která vypadla hned po otevření vyřazovací části. Nechci zde obhajovat konečné výsledky. Soupeř byl vždy o kapičku lepší, ale rozhodně to s námi neměli lehké a o to více mě prohry mrzí. Myslím si, že jsme ve všech utkáních byli nelehkým soupeřem, a i v některých zápasech jsme měli navrch, bohužel bez proměněných šancí a důrazu na naší polovině hřiště se těžko vyhrává. Pro mě a věřím, že i pro kluky to byla velká zkušenost a další motivace do budoucí práce. Jinak jsem měl možnost vidět několik utkáních jak dorostenců (B06), tak mladších žáků (B09) a opravdu mě překvapilo, jak byla většina utkaních vyrovnaná a v tempu. Určitě by na konec mělo zaznít, že celý tento turnaj měl na starosti Martin Forman, který zde působí jako asistent trenéra švédského týmu FBC Kalmarsund a rád bych tímto před ním smekl, jak celou akci dokázal zorganizovat.

Přípravka, elévové, mladší žáci a žákyně se zúčastnili tradičního DragonCUPu v Milevsku!

O víkendu jsme se se čtyřmi kategoriemi zúčastnili tradičního turnaje v Milevsku s názvem DragonCUP. Turnaj byl rozdělený do dvou dnů, kdy v sobotu dopoledne odehrála svá utkání přípravka a poté se odpoledne na hrací ploše představili elévové. Celá neděle naopak patřila žákům a žákyním. Co se týče výkonů, tak jeden tým přípravkářů nenašelna turnaji přemožitele a celý turnaj ovládl. Druhý mladší tým přípravky skončil na 11. místě. Elévové pod vedením Štěpána měli pomalejší rozjezd, ale nakonec dokázali ovládnout finále skupiny B! Mladší žáci složeni z elévů ročníků 2011 a hráčů mladších žáků, kteří neodjeli do švédského Kalmaru bojovali po boku trenérky Lucky Predajňové až do samotného konce. I přes to, že někteří zde poprvé nastoupili do pětkového florbalu, zde nepředvedli špatné výkony. Nezkušenost je ale připravila o lepší výsledky. Holky ve skupině porovnávaly síly s klučičími týmy a to z důvodů nízkého počtu přihlášených dívčích družstev. V bojích o umístění už s žáky nehrály a o první místo si to rozdaly s druhým dívčím týmem z Milevska. V tomto utkání těsně prohrály a musely se tak smířit s druhým místem.

Níže si můžete přečíst zhodnocení výkonů od jednotlivých trenérů dané kategorie.

Komentář trenéra přípravkářů Michala Hanzlíka: Po úspěšném tažení v Plzni jsme byli zvědavi, jak naši hráči obstojí v možná ještě větší konkurenci na tradičním turnaji Dragon Cup. Náš tým Bílých vstoupil do turnaje trochu vlažněji, ale i přesto vítězně a to potřeboval. Postupně se naše výkony zlepšovaly a hráči odváděli na hřišti skvělé výkony. Osobně si myslím, že utkání ve finálové skupině se Slavií Plzeň bylo ozdobou turnaje! Jsem rád, že jsme opět zvládli všechna utkání a v turnaji zvítězili. Náš druhý tým Fialových jel na turnaj především pro nové zkušenosti z většího turnaje. Myslím si, že i přes svůj nižší věk ukázali, že se s nimi bude muset za pár let počítat stejně jako s týmem Bílých a navíc dokázali i 2x zvítězit, což je skvělé. 

Komentář trenéra elévů Jakuba Štěpána: V základní skupině jsme trpěli na nepozornost hráčů a bohužel také na smůlu v zakončení. Naštěstí jsem se v play off vzpamatovali a začali jsme dávat góly. To však nestačilo v osmifinále na soupeře a přesunuli jsme se do pavouka B. Naštěstí se kluci nesesypali a dokázali ovládnout následující zápasy, včetně finále skupiny B. Děkujeme organizátorům za pěkný turnaj!

Komentář trenérky mladších žáků Lucii Predajňové: Na milevský turnaj jsme vyrazili se sestavou složenou z mladších žáků a elévů, kteří teprve sbírají zkušenosti s pětkovým florbalem. Los nás zařadil do výkonnostně velmi vyrovnané skupiny, o čemž svědčí naše těsné prohry s družstvem Milevska, Orlicka – Třebovska i Pelhřimovem. Ve čtvrtfinále B pavouka jsme narazili na FA České Budějovice. Do utkání o vše jsme vstoupili bez bázně a hany a z tlaku jsme vytěžili dvoubrankové vedení, které jsme drželi až do koncovky zápasu. Bohužel výše zmiňovaná nezkušenost a několik osobních chyb dovolilo soupeři vstřelit dva góly, druhý z nich dvě sekundy před závěrečnou sirénou. V loterii nájezdů jsme neměli štěstí a sedmá série rozhodla o naší prohře a konci v turnaji. I přes neúspěch bych chtěla kluky moc pochválit za předvedenou hru a bojovné srdce. Výkonnostně jsme určitě nepatřili na chvost výsledkové listiny. Pevně věřím, že to prokážeme hned na dalším turnaji!

Komentář trenéra mladších žákyň Martina Hrubce: Musím holky pochválit za nasazení po celý turnaj. Některé hráčky sbíraly první zkušenosti a i přes to se na hřišti neztratily. V některých zápasech jsme měli nad soupeři převahu, bohužel k lepším výsledku nám chyběla koncovka, kde jsme se velmi trápili. Čtyři vstřelené branky mluví za sebe. Finále s Milevskem opět přinesl bojovný zápas, tentokrat se poštěstilo milevským holkám, gratulujeme. Těšíme se na příští sezónu a na vzájemnou spolupráci.

 

VÝSLEDKY

Přípravka

Bílí
 • SKUPINA
 • Fbc Strakonice 4:2
 • ASK Lovosice Black 7:2
 • FBC Rytíři Český Krumlov 3:1
 • Gorily Plzeň – černí 1:0
 • SKUPINA O PRVNÍ MÍSTO
 • Slavia Plzeň 3:2
 • PSKC Okříšky 9:1
FIALOVÍ
 • SKUPINA
 • FBC DOŠWICH Milevsko 0:4
 • Florbal Katovice 2:4
 • Spartak Pelhřimov 0:7
 • PSKC Okříšky 0:9
 • SKUPINA O DESÁTÉ MÍSTO
 • ASK Lovosice BLACK 3:1
 • FBC Došwich Milevsko Academy 1:4

Elévové

 • SKUPINA
 • FBC Rytíři Český Krumlov 0:3
 • FBC Slavia Praha 2:2
 • ASK Lovosice BLACK 2:2
 • OSMIFINÁLE
 • Gorily Plzeň 1:2
 • ČTVRTFINÁLE B 
 • Florbal Katovice 6:1
 • SEMIFINÁLE B
 • Slavia Praha 3:2
 • FINÁLE B
 • Jindřichův Hradec 4:2

Mladší žáci

 • SKUPINA
 • FBC DOŠWICH Milevsko 1:2
 • FBK Orlicko Třebovsko 1:3
 • Spartak Pelhřimov 1:2
 • ČTVRTFINÁLE B
 • FA ČB 2:3pn

Mladší žákyně

 • SKUPINA
 • FA ČB 0:1
 • Hafani Netolice 1:3
 • FBC Plzeň 1:6
 • FINÁLE ŽÁKYŇ
 • FBC DOŠWICH Milevsko žákyně 0:1

TatranCUP se našim týmům vyvedl. Elévové brali bronz, žáci naopak stříbro.

Elévové a mladší žáci mají za sebou další neligový turnaj. O víkendu vyrazili do Prahy na tradiční TatranCUP pořádaný partnerským oddílem Tatran Střešovice. Turnaj se pyšní velkou časovou dotací na jedno utkání, a proto jsme se s chutí na turnaj přihlásili. Elévům se na turnaji dařilo. Vyhořeli nakonec na fyzickou výdrž. Mladší žáci se museli porvat s lehkou úpravou sestavy, kdy jim před turnajem onemocněli hráči, ale i přes to se dokázali prorvat do finále, kde již ale na soupeře nestačili.

Zhodnocení trenéra mladších žáků Matyáše Reichla: Jak bylo již výše zmiňováno, tak na turnaj jsme neodjeli v úplné sestavě a také to bylo herně znát. Neodehráli jsme špatná utkání. Musíme zapracovat na lepším zakončení a klidněji/správně řešit některé situace. S organizací turnaje jsem byl spokojený a časová dotace na jeden zápas byla za mě velkým plusem tohoto turnaje. Děkuji rodičům za pomoc s dopravou a následnou podporu v utkáních! 

Zhodnocení trenéra elévů Dominika Suchana: Náš turnaj začal velmi dobře třemi vyhranými zápasy nad týmy Semily, Gorily Plzeň a Říčany. Tím jsme se probojovali na první místo v tabulce a čekali nás dvě utkání o umístění ve skupině tří nejlepších. Pauzu jsme využili na doplnění energie a na strávení vydatného oběda. V prvním zápase playoff nás čekala Mladá Boleslav. První polovina začala pro náš tým lépe. Po zaznění první sirény zápas vypadal 5:2 pro Písek. Druhá polovina byla pro hráče zlomová, ačkoliv jsme dali dva góly, tak nám to na výhru nestačilo a zápas jsme nakonec prohráli. Šance na stříbro tu stále byla. V posledním zápase nás čekalo Kladno. V tomto utkání jsme vůbec nestačili tempu hry a zaslouženě prohráli. Tím pro nás turnaj skončil a čekali jsme na vyhlášení. Musím kluky ale pochválit za jejich bojovnost a nasazení do každého utkání. Myslím si, že třetí místo bylo zasloužené. 

VÝSLEDKY – Elévové

 • FBŠ Gorily Plzeň 6:3
 • SCC Semily 6:3
 • FBC Draci Říčany 7:0
 • Florbal Mladá Boleslav 7:13
 • Kanonýři Kladno 5:14

VÝSLEDKY – Mladší žáci

 • ASK Lovosice 4:1
 • Kanonýři Kladno 2:6
 • Tatran Střešovice Black 12:1
 • Draci Říčany 4:1
 • Kanonýři Kladno 0:11

Další zlato pro naše hráče. Tentokrát se v Plzni ukázala přípravka a elévové!

Víkend 14. – 15.5. přinesl další neligové turnaje. Tentokrát se kategorie přípravka a elévové vydali do krajského města plzeňského kraje, kde se konal tradiční turnaj FATPIPE Open Junior. Přípravka, která hrála v sobotní den byla rozlosovaná do skupiny B, kde narazila na týmy Batesta Chodov, FBŠ SLAVIA Plzeň RED a Florbal Vary. Všechny zápasy ve skupině vyhrála a se skórem v základní části 28:5 postoupila do čtvrtfinále. Zde na ně čekal tým z Tachova, s kterým si hravě poradila 11:0. V semifinále hráči vyzvali známé soupeře z Milevska, proti kterým také neměli slitování. Ve finále si poté dokráčeli proti FBŠ Slavia Plzeň pro zlaté mediale!

Přípravka

Elévům naopak patřila neděle. Hned v prvním zápase vyzvali Chomutov, kde se dokázali v první polovině utkání několikrát prosadit. Soupeř se ale nevzdal a dokázal písecké hráče ke konci utkání potrápit. Zbylé dva zápasy ve skupině jsme si pohlídali a díky tomu jsme postoupili do čtvrtfinále, kde na nás již čekali milevští kanonýři. Po vzoru přípravky jsme soupeři nic nedarovali a vybojovali jsme si postup do semifinále. Zde nás čekal Tachov, který si v turnaji vedl relativně dobře. Písečtí ale vstoupili do utkání lépe a rychlými góly rozebrali soupeřovo obranu a vytvořili si tak velký náskok, který Tachov již nedokázal stáhnout. Finále už tak jednoznačné nebylo. Výborně chytající soupeř nás velmi potrápil a spoustu našich šancí zablokoval. Nakonec jsme ale z utkání vyšli vítězně my a kluci se mohli radovat z první neligové medaile.

Elévové

Komentář trenéra Michala Hanzlíka k výkonu přípravky: Na turnaj jsme se těšili, protože tyto turnaje mají vždy mnohem větší náboj než ty klasické ligové a těšili jsme se i na poměření sil s týmy z jiných krajů. Kluci vypadali od rána, že jsou v dobrém rozpoložení a tak se odehrával celý turnaj. Na hřišti se nám dařilo a díky tomu byla i skvělá nálada mezi utkáními. Bez větší skromnosti si troufám říct, že kluci si prvenství na turnaji opravdu svými výkony zasloužili a co je důležité, že se na prvenství podílelo všech 10 hráčů. Chtěl bych vyzdvihnout Kubu Jouju, který odchytal perfektně celé play off a neměl žádný problém s tím chytat na úkor svého času ve hře jako hráč. Věděl, že je to velmi důležité pro tým a cením si jeho týmového ducha. Ještě bych chtěl pochválit nového asistenta Vildu, který měl během turnaje skvělé podněty a velmi dobře se mi s ním spolupracovalo. Netřeba ani zmiňovat perfektní podporující rodiče! Jednoduše se nám turnaj povedl a jsme rádi za zlaté medaile. 

Komentář trenéra Matyáše Reichla k výkonu elévů: Musím tuto skupinu hráčů pochválit za jejich nasazení do turnaje. Od začátku do konce se snažili plnit veškeré pokyny a na hřišti ukázali své kvality. Tak jako Michal musím říct, že na vítězství se podíleli všichni hráči, což nás o to více těší. Uvidíme jak si podobně složený kádr povede další víkend 21.5. na pražském turnaji. 

PŘÍPRAVKA

SKUPINA

 • TJ BATESTA CHODOV 7:3
 • FBŠ SLAVIA RED 16:1
 • FLORBAL VARY 5:1

ČTVRTFINÁLE

 • FLORBAL TACHOV 11:0

SEMIFINÁLE

 • FBC DOŠWICH MILEVSKO 6:1

FINÁLE

 • FBŠ SLAVIA PLZEŇ 9:2

ELÉVOVÉ

SKUPINA

 • FLORBAL CHOMUTOV 5:4
 • FA HULKOVÉ 5:0
 • FBC PLZEŇ 9:0

ČTVRTFINÁLE

 • FBC DOŠWICH MILEVSKO 7:1

SEMIFINÁLE

 • FLORBAL TACHOV 6:0

FINÁLE

 • T.B.C. KRÁLŮV DVŮR 2:1

Mladší žáci nepoznali na turnaji PFC přemožitele. Do Písku přivezli ZLATO!!!

O víkendu se v Praze uskutečnil již několikátý ročník známého turnaje Prague Floorball Cup, kterého se zúčastnilo napříč všemi kategoriemi hned 196 týmů a přes 4500 hráčů a hráček. Na tento turnaj jsem vyrazili pouze s jednou kategorií mladších žáků konkrétně do ročníku 2009 a mladší, kde se rvalo o co nejlepší výsledky celkem 30 týmů z Česka a Slovenska. První zápas ve skupině odehráli žáci hned v páteční den, kde narazili na slovenské Galaktikos Bratislava. Do zápasu vstoupili kluci zodpovědně a s velkým nasazením, díky tomu využívali chyb soupeře a vstup do turnaje se jim tak povedl. Sobotní den nabídl náročnější herní plán. Hned brzy ráno sehráli kluci utkání s Děčínem, který nás dostal hned v začátku do tlaku vstřeleným gólem a my nemohli na soupeře dlouho najít klíč. Nakonec jsme postupným dobýváním utkání vyrovnali a čtyři vteřiny před koncem vstřelili vítězný gól. Další v pořadníku se nám představil druhý slovenský tým, tentokrát z Trenčína. Soupeř se do té doby pyšnil vysokými výhrami a taky proto jsme mu věnovali patřičnou přípravu, která se nakonec vyplatila. Poslední zápas ve skupině jsme sehráli s béčkem Pantherů z Prahy. Zde jsme si tvořili spoustu šancí, ale pouze menší část jsme dokázali využít. Utkání skončilo nakonec v náš prospěch a díku tomu jsme se radovali z vítězství ve skupině, které nás rovnou poslalo do čtvrtfinále. Zde jsme čekali do pozdního dopoledne, než jsme se dozvěděli vítěze osmifinálového utkání mezi Spartou a Wizzardama z Prahy. Nakonec byli úspěšnější Wizzardi a nás tak čekal velký oříšek. Zápas se odehrál v nafukovací hale, kde se celé dopoledne kumulovalo teplo a v době utkání bychom zde naměřili přes 40‘ stupňů. Naši hráči sem ale nepřišli prohrát a do utkání vstoupili ve vysokém tempu, což se soupeři moc nezalíbilo. Velmi náročný zápas, ve kterém šlo o vše se povedl a hráči si zajistili postup do semifinále, které se hrálo o hodinu na to. V semifinálovém boji jsme se střetli s Bohemians Praha, která nás již v hale vyhlížela. Po čtvrtfinálovém vyčerpávajícím zápase v úmorném vedru již nikdo nečekal z píseckých diváků a trenérů velkou aktivitu, ale žáci předvedli, že energie stále mají dostatek a do semifinálového boje vstoupili opět s vysokou aktivitou a nepřetržitým napadáním, což se soupeři po dvou utkáních už moc nelíbilo. Hráči postupně dovedli utkání do vítězného konce a radost z postupu do finále byla slyšet i vidět ze všech stran. Finálovými soupeři se nám stali kladenští kanonýři. První polovina zápasu byla velmi opatrná z obou stran. Ve druhé polovině jsme si vytvářeli více šancí, ale trápila nás koncovka. První branka přišla až 10 minut před koncem, kdy se z obrany utrhl David Moser a prostřelil kladenského brankáře. Pět minut na to se po odražené střele dostal k balónku Ondřej Bílek a po vzoru Davida navýšil skóre o druhý gól. Zbytek utkání jsme si pohlídali a mohli jsme se tak po dlouhé době radovat z úspěchu a prvního místa na velkém mládežnickém florbalovém turnaji.

SKUPINA
vs Galaktikos Bratislava 11:0
vs FBC DDM Děčín 3:2
vs 1. FBC Florbal Trenčín 7:3
vs Panthers Praha White 7:0

ČTVRFINÁLE
vs Wizzards SO Praha 10 4:2

SEMIFINÁLE
vs FBS Bohemians Praha Black 5:0

FINÁLE
vs Kanonýři Kladno 2:0

Komentář k výkonu mladších žáků dodává trenér Matyáš Reichl: Tým vstoupil do prvního utkání velmi dobře výhrou nad Bratislavou. Poté jsme se trápili s Děčínem, kde jsme ale nakonec využili přesilové hry a sebrali v tomto zápase cenné tři body. Se slovenským Trenčínem jsme nechtěli nic podcenit. Trenčín si vedl proti soupeřům relativně dobře a my nevěděli co od něho očekávat. Nakonec jsme si pohlídali všechny jeho přednosti a zápas s klidem vyhráli. Proti béčkovým Pantherům jsme zahodili mraky šancí špatným zakončením, ale i přes to z toho byla pěkná výhra. Po vydařené skupině nás čekal zápas s Wizzardama. Zde jsme tentokrát připravovali u videa. Sledovali jsme jejich poslední zápas se Spartou, kterou vyřadili v osmifinále. Utkání, ve kterém jsem nikomu nezáviděl, že musí v tom ukrutném vedru hrát, vyšlo podle našich představ. Kluci a Téra dodržovali pokyny a náročný zápas dovedli do vítězného konce. Abych byl upřímný, tak jsem nevěřil, že nám hráči vydrží odehrát hodinu na to semifinálový souboj proti Bohemce. Opak byl pravdou. Všichni hráči ani na chvilku neztratili tempo a šli si jasně za vítězstvím. Finále bylo jen sladkou tečkou za celým turnajem! Díky všem hráčům a brankářům za obrovskou snahu a bojovnost.