Floorball Race Písek – 1. ročník

O víkendu 8.-9.5. proběhla v klubu další sportovní akce s názvem Floorball Race Písek, ve které bylo za úkol během co nejkratší doby zdolat trať, která obsahovala několik překážek. V sobotu běh probíhal pro naše nejmenší hráče a v neděli se naopak soustředil na starší. Z obou dnů vzniklo video, které naleznete na našem youtubovém kanále. Akce se opět velmi zdařila a věříme, že příští rok ji určitě zopakujeme. Hlavním iniciátorem celé akce byl trenér Michal Malíský. Níže si můžete přečíst jeho odpovědi na naše otázky.

Jak tě napadlo vymyslet zrovna tento závod typu Spartan race apod.?
Vzhledem k pandemii , kdy florbal vůbec nemůžeme hrát, vymýšlí klub pro hráče různé stezky a výzvy. Sám podobné závody běhám (Spartan race, Gladiator race, Predator race), a tak mě napadlo takový závod připravit i pro náš oddíl. Myšlenka se líbila, a tak doslova během pár týdnů vzniknul náš první ročník Floorball Race Písek.

Byl jsi spokojený s průběhem celé akce?
Byl jsem velice spokojen. 79 běžců si vyzkoušelo něco nového a všichni byli spokojeni, v cíli byla výborná atmosféra, všichni se navzájem podporovali a o tom to je. Velice mě potěšilo nasazení všech zúčastněných, byli jsme překvapeni vysokým tempem všech běžců a jak se prali s úkoly a nástrahami tratě.

Je něco, co bys po konání akce změnil?
Už když jsme trať připravovali jsme věděli, že chyby odhalíme až při samotném závodu, i proto jsme se po závodu ptali běžců, jaká pro ně byla trať a co pro ně bylo nejtěžší. Teď vím,  že musíme pro příště změnit pořadí úkolů, aby se nám u některých překážek či úkolů nedělaly fronty.

Jak hodnotíš celkovou náročnost sobotního i nedělního běhu?
Sobotní mini měla 2 km a bylo na ní 7 překážek. Trať velmi členitá lesní cestou, žádná rovinka jen z kopce nebo do kopce. O to větší obdiv jak to malý  kluci a holky zvládli a s jakým nasazením bojovali. Nedělní maxi měla 5,5 km s 11 úkoly. Opět velmi členitá trať v lese, když běžci museli překonat kopec z hradiště k řece dolů i nahoru.  Obě tratě byly úmyslně vybrány v těžším terénu, k takovému závodu to prostě patří. S náročností jsem byl spokojen. Určitě nechceme nějaký extrém. Věřím, že na další ročník najdu obdobně obtížné tratě, aby to všechny bavilo jako tomu bylo teď.

Chceš ještě něco dodat?
Na závěr bych chtěl poděkovat všem co se podíleli na přípravě a dobrovolníkům, kteří pomáhali na překážkách a byli tak nápomocni běžcům. Bez nich by se takový závod nedal pořádat. 

 

WANTED – aneb ztratil se dravec z loga florbalového píseckého klubu

Již před týdnem se po Písku linula zpráva, že ulítl dravec z loga florbalistů a tím i začala detektivní pátrací stezka. Stezka v Píseckých horách. V první květnový víkend se mohl kdokoliv zapojit do hledání ztraceného dravce. Stezka nebyla určena jen pro členy klubu, ale i pro širokou veřejnost. A jak celá cesta vypadala?

Pro účastníky WANTED stezky byla první indície U třech rybníků, kde se dozvěděli, že dravec mohl ulítnout směrem k vodě, do lesa nebo do skal. Správnou cestu ví jen sám dravec. Někteří detektivové měli správný instinkt a vydali se rovnou směrem do skal. Tato cesta končila na kopci Bejčák a účastníky mohla potěšit placka florbalového píseckého klubu. A co další cesty? Cesta k vodě vedla k rybníčku u obory s muflony. Bohužel, tato cesta nebyla správná a malí detektivové se mohli vrátit zpět na rozcestí nebo se dostat přes nápovědu na lesní cestu. Cesta do lesa nebyla také špatná varianta, ale nutila k větším sportovním výkonům Všechny tři cesty byly poseté stopy ztraceného dravce, ale také úkoly, které měly posilnit malé detektivy. Jaké úkoly se mohly plnit? Účastníci si zkusili postavit hnízdo pro dravce, zkoušeli mrštnost, ale i úkoly na poznávání přírody, kde se dravec mohl vyskytovat – vyrábění stop stromů nebo povídání o lesních oplocenkách. Připomněli jsme i historii dřívějšího lesního divadla. Chceme poukázat na to, že Floorball Club Písek je všestranný klub, záleží nám na pohybu dětí, ale také na povědomí o okolním světě.

 

Komentář organizátorky akce Anny Vodsloňové:

Wanted stezka nebyla rozhodně poslední. Motivuje nás nadšení dětí a také přístup rodičů. Dnešní doba je těžká a myslíme si, že každá příležitost zpestření je užitečná – pro tělo i mysl.

 

 

 

Floorball RACE Písek

O víkendu 8. – 9. května mají naši členové možnost se zúčastnit terénního běhu s názvem Floorball Race Písek pořádaný naším klubem. Běh má podobu běhu formátu např. Spartan Race, Predátor Race atd.

V sobotu budou startovat mladší běžci a v neděli starší běžci. Běhu se mohou zúčastnit jak rodiče, tak i známí. V sobotu se rodiče zúčastní jako sportovní doprovod dětí a v neděli jako samotní závodníci. Účastníky bude čekat „kratší“ běžecká trať, ale její náročnosti přidává terén a především plnění jejích překážek. V průběhu závodu budete muset plnit různé sportovní úkoly. Cílem je doběhnout do cíle co nejrychleji. Celá trasa bude značena šipkami na zemi, které budou značit trasu závodu.

Fanoušci klubu se mohou těšit na shrnutí akce v podobě videa!

Veškeré podrobnosti mají členové ve svých emailových schránkách.

Pomoz nám najít ztraceného dravce z našeho loga!!

rádi bychom Vás touto formou pozvali o víkendu 1.-2.5. na námi pořádanou akci, kde budeme hledat ztraceného dravce z našeho klubového loga.

První indicii naleznete na panelu žab U Tří rybníků!!! Viz mapka níže.

Budeme se na všechny detektivy moc těšit!!

Víme vítěze zbývajících dvou skupin Písecké cesty!

Známe oba vítěze klubové soutěže s názvem Písecká cesta, která byla rozdělena do tří skupin. První skupinu již ovládla rodina Joujů, ale stále se čekalo na zbylé dva vítěze cesty jak pro mistry mákáče, tak pro budoucí mistry makáče. Jimi se stali Ondřej Štěpán z kategorie mužů a Jindra Král z kategorie starších žáků.

Ani je nemine odměna v podobě poukazu v hodnotě 1000,- od firmy FatPipe na florbalové vybavení dle vlastního výběru.

Opět jako u rodinné skupiny jsme se zeptali kluků na pár otázek. Jejich odpovědi si můžete přečíst níže.
Takhle odpovídal Ondřej Štěpán, který jako první dokončil Píseckou cestu, která byla určena pro kategorii dorostenců a starší.

Který úkol Ti dal nejvíce zabrat a který jsi naopak splnil nečekaně rychle?
Tak tady je hrozně těžké vybrat úkol, který byl nejtěžší. Mám asi 3. Každý byl nějak jinak náročný. Jeden z nich by určitě byly shyby, ty jsem asi trénoval nejdéle. Potom zaběhnout 1500 m pod 4:50 min. To bylo hodně o přemlouvání. Když jsem běh nezvládl napodruhé, moc jsem si už nevěřil, ale nakonec jsem to zvládl. A asi nejtěžší ze všech úkolů bylo ujít 50 km za den. To už jsem byl posledních 5 km doopravdy zničený a bolelo mě všechno.
Nečekaně rychle jsem splnil švihadlo. Bál jsem se, že to bude nepříjemné, ale nakonec to šlo velmi v pohodě.

Jaká byla podle Tebe celková náročnost Písecké cesty?
Náročná byla hodně. Ale to si myslím, že je dobře. Skoro každý úkol byl pro mne vyvedení z mé komfortní zóny a to je potom ta správná výzva. Myslím si, že to bylo super a moc díky všem pořadatelům.

Po jakém úkolu jsi se potom cítil nejvíce zničený?
Tak tady není o čem. Nejvíce zničený jsem byl určitě po 50km pěšky. Po 11 a půl hodinách chůze jsem doma nebyl skoro schopný vyjít schody, ale druhý den ráno už to bylo lepší.

Kdyby jsi mohl jeden úkol vyškrtnou, který by to byl?
Asi bych žádný neškrtal. Jsem rád, že to bylo takhle náročné a chápu, že to nebylo pro každého, ale já si to i celkem užil. Byl to hec který jsem chtěl zvládnout a nakonec se mi to podařilo. Ale kdybych si musel vybrat, byl by to 1,5 km pod 4:50

Který úkol jsi si nejvíce užil?
Nejvíc jsem si asi užil 100 km za den na kole. Ten den bylo krásné počasí a jel jsem s mým dobrým kamarádem, takže to byla i sranda. Ke konci už nás trochu bolel zadek a nohy, ale zvládli jsme to s dobrou náladou po celou cestu.


Na stejné otázky jsme se zeptali i vítěze skupiny pro mladší a starší žáky Jindry Krále.

Který úkol Ti dal nejvíce zabrat a který jsi naopak splnil nečekaně rychle?
Nejvíce mi dal zabrat úkol 1,5 km pod 6 min a nečekaně rychle jsem splnil úkol 10 nožiček s fotbalovým míčem

Jaká byla podle Tebe celková náročnost Písecké cesty?
Celková náročnost byla tak 6,5/10

Po jakém úkolu jsi se potom cítil nejvíce zničený?
Asi po běhu 20 km

Kdyby jsi mohl jeden úkol vyškrtnou, který by to byl?
Vyškrtl bych úkol zazpívat vlastní básničku

Který úkol jsi si nejvíce užil?
Žonglovat se třemi míčky najednou


Oběma klukům děkujeme za poskytnutí rozhovoru a gratulujeme k výhře!

 

 

Cesta za historií města Písek

V době „covidové“ se snaží florbalový klub neustále zabavovat své členy, nenechat je na místě, ale v pohybu. Obvykle jsou právě výzvy nebo cesty přírodou sportovního rázu. Tentokrát se vydali členové Fbc Písek na trochu jinou výpravu a to za pokladem a historií královského města Písku. Nejenom pohyb je pro výchovu mladých florbalistů důležitý, ale i všestrannost. O víkendu (20. – 21. 3.) si florbalisti s rodinou mohli projít připravenou cestu s duchem historie Písku. Jak by řekl hlavní trenér Fbc Písek „chceme, aby naši hráči znali město, kde se založil náš klub“.
Putování začalo u Svaté trojice, kde účastníci našli první kartu s hádankou a fotografickou indícií dalšího místa, to byl také princip celé cesty. Rozluštit hádanku a k tomu splnit pohybový úkol. Mezi hádanky byly například: spojuje dvě části města, dříve se jmenoval jelení (Starý kamenný most); i díky vodě můžeme svítit, zeptej se rodičů, kdo byl Křižík (Vodní elektrárna); nejužší ulička (Hradební ulice); shromaždiště historie nejenom Písecka (Prácheňské muzeum); sedící muž – socha v Palackého sadech (František Palacký) nebo najít sochu tří zvířat (savec, 2 plazi) představující bitvu. Úkoly byly spojené vždy s místem další indície. Účastníci například museli přeběhnout most tam a zpět; hodit do kašny minci a něco si přát; udělat 30 dřepů u sochy lva, aby byli dostatečně silní, když by se náhodou objevil.
Cesta trvala okolo hodiny a půl a končila v hradebním příkopu – Parkány. Kde florbalisti nenašli medvěda, ale pentagram se vzkazem. Odměna tedy nebyla materiálního rázu, ale spíše uvědomění a získání nových vědomostí, zážitků a otevření nejenom dětských očí při každodenních pochůzkách po městě. Byla to jiná cesta po města – převlečená do historického hávu se zábavou a luštěním.
Víkendová akce je za námi a před námi jsou další sportovní výzvy nebo i cesta s florbalovým velikonočním zajícem.

BLACK VS GREEN

Písečtí florbalisté mají za sebou další celoklubovou soutěž, do které se zapojilo 197 našich členů!!! Tentokrát se celý klub rozdělil na 14 dní na týmy Black a Green a během čtrnácti dní mezi s sebou soutěžili v různých soutěžích. O co tedy přesně šlo a jak to celé vznikalo? Pojďme krok za krokem.

Krok 1 = Plánování

Chtěli jsme vytvořit soutěž, kde budou hráči mezi sebou soupeřit, budou mít své vzory, úkoly budou plnitelné, ale budou muset pracovat každý den, aby pomáhali svému týmu k vítězství. Jak na to? Nechali jsme se inspirovat naším partnerským klubem Tatran Střešovice a po jejich vzoru rozdělili celý klub na dvě části. V našem případě Black a Green. Pak už začalo vymýšlení organizace. Každý den nový úkol, každý den úkol zadáván za pomoci videí, všechny úkoly mají kategorizovanou náročnost dle věku, vybrat dva kapitány, každý den večer vyhlášení výsledků formou videa a mohli bychom pokračovat.

Krok 2 = Organizace

Prvním krokem bylo oslovení kapitánů. Těmi byli Kuba Mikeš a Ondřej Štěpán. Kluci na tuto prosbu ihned kývli a mohli jsme pracovat. Vymysleli jsme 14 úkolů/výzev, natočili k nim potřebný materiál a následně rozdělili všechny naše hráče do družstev. Jak? Všechny kategorie jsme postupně zadávali do generátoru na vytváření družstev a jako poslední byli nalosováni kapitáni. Obsazení družstev tedy bylo jasné! Všem našim členům byly zaslané informace, jak bude soutěž probíhat, seznam s rozdělením družstev atd.

Krok 3 = Soutěžení

První den soutěže a jdeme na to! Po dobu čtrnácti dní se naši členové mohli těšit na úkoly jako přeskoky přes švihadlo, jízda na kolečkových bruslích, střelba na přesnost, ale také třeba úklid domácnosti a mnoho dalších. Všichni soutěžící zasílali své výkony dle pravidel do svých skupin a rozhodčí jim na základě splnění či nesplnění zaznamenávali body. Spousty fotek či videí bylo opravdu nápaditých a zajímavých. Soutěžilo se každý den mezi 8:00 – 21:00. Hned po ránu dostali soutěžící instrukce a večer se mohli těšit na video výsledky z dalšího dne.

Krok 4 = Cíle a výsledky

Cílem bylo každý den posbírat co nejvíce bodů pro svůj tým. Celkovým vítězem se však nestal tým, který vyhrál v nejvíce dnech, ale tým, který dokázal za 14 dní posbírat vyšší množství bodů. Už první dny zaznamenali úspěch, kdy se v každém týmu zapojilo více než polovina soutěžících. První den vyhrál tým Green a začal boj. Na skupinách se začalo „hecovat“, spolupracovat atd. Kapitáni se museli ohánět, aby psali, volali a lákali své svěřence k získávání dalších a dalších bodů. V celkovém měřítku z toho vyšel lépe kapitán týmu Green Kuba Mikeš, který dokázal svůj tým dovést k vítězství ve všech čtrnácti dnech a ovládnout tak tuto soutěž. Výsledky však byly několikrát velmi těsné a do posledních chvil nebylo jasné, kdo zvítězí v jednotlivých výzvách.

A jaké byly ty hlavní cíle?

Hlavním cílem bylo samozřejmě ukázat všem našim členům, že i když aktuálně nemůžeme na hřiště, tak v sobě stále máme chuť soutěžit, bojovat za svůj tým, radovat se z vítězství nebo být zklamaný z proher. To je všem sportovcům přirozené. Spousty našich členů se znovu aktivně zapojilo a pomáhali svým týmům k co nejlepším výsledkům. Znovu spolu všichni museli začít spolupracovat a oživila se komunikace v interních skupinách jednotlivých kategorií. A co je nejvíce? Opět se ukázalo, že je nás velké množství a ani v této době nejsme na nic sami a můžeme se podporovat navzájem. Před soutěží si hlavní organizátoři dali za cíl aktivně zapojit alespoň 50 % členů. Soutěžit nás mohlo až 224. Aktivně se jich zapojilo 197. Posuďte sami, zda jsme cíl splnili a zda tato soutěž nestojí v budoucnu za zopakování v pozměněné formě.

 

Velké díky patří všem zúčastněným hráčům, trenérům, organizátorům a rodičům, kteří podporovali své děti. Určitě patří velký díky i našemu partnerskému oddílu Tatranu Střešovice za prvotní inspiraci. Věříme, že se soutěž našim členům líbila a těšíme se na další výzvy a soutěže s Vámi.

Rozhovor s vítězem rodinné Písecké cesty.

Vítězem rodinné Písecké cesty se stala rodina Joujů, které tímto gratulujeme! Zeptali jsme se jich na pár otázek, které si můžete přečíst níže!

Který úkol Vám dal nejvíce zabrat a který jste naopak splnili nečekaně rychle? 

Nejtěžší byl běh a také ujít 30 km. Tam jsme se rozhodli spojit více úkolů najednou (túru propojit se stezkou na Americe, fotkou u daňků, hrami a výšlapem na Jarník) tím se dalo splnit 5 úkolů v jeden den. Onemocněl nám ale nečekaně Martínek a najednou nás bylo místo 5 jen 3. Motivace ale byla velká a kluci to i přesto chtěli plnit.

Snadné bylo vyfotit se u památníku, daňků, hrát hry

Jaká byla podle Vás celková náročnost Písecké cesty?

Nebylo to úplně jednoduché, ale dalo se to splnit. Naší výhodou je, že je nás 5 a sport máme rádi všichni (bez zapojení rodičů je to pak myslím těžko zvládnutelné)

Kdo všechno se u Vás z rodiny zapojil? 

Zapojili jsme se všichni. Táta nejméně z nás, a však u posledních úkolů ho Adámek přemluvil, a tak bylo plnění běhu a kola jednodušší.

Kdo z Vás nejvíce motivoval ostatní k plnění úkolů?

Největší motivace byla asi původně moje. Důležité bylo rozvrhnou si čas a ukázat jim, že je možné to splnit. Díky tomu jsme v rámci 2 dnů dokázali splnit 8 úkolů. Hodně motivoval i Adam, kterého jsme ke konci s vidinou možné výhry museli i krotit.

Ještě jednou jim za klub moc gratulujeme a pevně věříme, že zanedlouho zjistíme další vítěze z ostatních skupin!

 

 

VYHODNOCENÍ ZPĚTNÉ VAZBY RODIČŮ

V minulém týdnu byly rodičům mládežnických kategorií mini přípravka až dorostenci zaslány dotazníky týkající se jejich spokojenosti či nespokojenosti vzhledem k aktivitě klubu v aktuální nestandartní době. Rodiče nám odpovídali na následující dotazy:

  • Začneme pozitivně! Najdete alespoň jednu pozitivní věc, která Vám doba karantény/nouzového stavu přinesla? Určitě něco najdete 🙂
  • Vyhovuje Vám nastavení individuálních plánů/tréninků/výzev, která jsou nastavená klubem? Změnili byste to nějak?
  • Byly pro Vás zajímavé a zúčastnili jste se jednotlivých výzev či soutěží jako např. cesty za pokladem, cesta na Gothii, Písecká Cesta, klubový kvíz atd.?
  • Jak motivujete a daří se Vám Vaše děti vést ke sportovní aktivitě? Jak k té organizované klubem či té neorganizované? Jsou hráči samostatní v plnění nebo je musíte k aktivitě “nutit”?
  • V případě, že se Vám Vaše dítě nedaří motivovat k pohybu, tak kde si myslíte, že je hlavní problém a je nějaká cesta, jak bychom Vám s tím mohli pomoci?
  • Je podle Vás komunikace mezi klubem a rodiči/hráči dostatečná? Máte pocit, že Vám neunikají žádné důležité informace?
  • Je něco, co Vám v klubu či aktivitách chybí?
  • Je něco v čem bychom se Vám mohli pokusit pomoci? S čím si nevíte rady?
  • Máte pro nás jakoukoliv zpětnou vazbu? Myšlenka, kritika, cokoliv?

Celkem se nám vrátilo 40 vyplněných dotazníků, a to znamená zpětná vazba za 50 hráčů, neboť někteří rodiče odpovídali za sourozenecké dvojice. Cíl dotazníků byl jasný. Zjistit s čím jsou naši rodiče spokojeni, co jim dělá problémy v motivaci dětí, co bychom pro ně mohli udělat, a především nás zajímaly jejich myšlenky, nápady a „touhy“. Na tyto dotazníky budou navazovat ještě online schůzky s rodiči po jednotlivých kategoriích, kde budeme s rodiči detailněji probírat dotazníky a zodpovídat na jejich dotazy.

Po přijetí dotazníků následně proběhlo zpracování dotazníků a následná trenérská online schůzka, kde jsme témata probírali a vyhodnotili, jak budeme dále postupovat.

Zde tedy poskytujeme krátké shrnutí a průřez odpověďmi, co jsme zjistili a jak budeme nadále s těmito informacemi nakládat:

KOMUNIKACE

Několikrát jsme zaznamenali, že je často nevyhovující špatné upozornění na komunikaci na členské sekci či ji rodiče nepravidelně navštěvují a více jim vyhovovala mailová komunikace, ke které jsme už v poslední době i přešli, jak jste si mohli všimnout. Zde máme pro všechny řešení. V první chvíli přijde asi zděšení, ale věříme, že až Vám vše ukážeme, tak budete maximálně spokojeni a ušetříme Vám spousty práce s hledáním informací. Od nového ročníku budeme přecházet na nový model členské sekce. Proč? Nemá cenu říkat, že aktuální model členské sekce je vhodný, ale spíš naopak. Nebyl to zdařený krok, a proto ho chceme maximálně napravit. Nová členská sekce je profesionální program určený přímo pro sportovní kluby, vytvořený přímo pro ně a kde se následně bude tvořit veškerá agenda klubu. Platby, upozornění, kalendář, termínová listina, komunikace a vše co Vás napadne. Dalo by se říct, že vše budete mít nově v této členské sekci. Nejpodstatnější je to, že k této sekci je i aplikace a ke všemu novému dění dostanete automaticky upozornění do Vašich telefonů. Vše Vám bude včas prezentováno a připraveno k Vaší maximální spokojenosti.

Kromě tohoto upozornění však bylo z 99 % uvedeno, že komunikace je naprosto dostatečná a jste dostatečně informováni. Ještě bychom rádi upozornili, že v případě, že máte problémy s technickými záležitostmi v rámci aplikací atd., tak nás můžeme kdykoliv kontaktovat.

VÝZVY / SOUTĚŽE

Zde jsme zaregistrovali opět relativní spokojenost, ale zaznamenali jsme i spousty zajímavých nápadů. Žádané byly znovu zavedené projekty typu cesty za pokladem a to i např. v jednodušších formátech, ale častěji, a to především pro menší hráče a určitě se budeme snažit vyhovět. Další častou poznámkou byl fakt, že soutěže hráče baví více, pokud je zde soutěžní prvek mezi konkrétními družstvy či skupinami. Nyní už chystáme novou soutěž, který by měla být spuštěna v příštím týdnu a věříme, že si zde každý přijde na své. Můžete se těšit na soutěživost, týmovost, individuální výkony a odměny, zajímavé a jednoduché úkoly.

Také jsme zaregistrovali, že byla často zmiňovaná náročnost písecké cesty. A ano souhlasíme. Cesta je náročná, ale byl to také cíl. Většina výzev byla relativně lehce plnitelných a zde si všichni naopak musí „máknout“ a ukázat vůli ke splnění. Pochopitelně někomu to zabere více času, někomu méně, ale ukáže to vůli hráčů a hledání cest ke splnění. Samotní trenéři se shodli, že není od věci mít náročnější úkoly a prokázat odhodlání ke splnění a cestu by i přes mírnou nespokojenost neměnili. „Osobně si myslím, že nejen ve sportu, ale i v životě je někdy třeba prokázat, že umíme překonávat i velmi náročné překážky. Ve svém okolí se však často setkávám s tím, že lidé nejsou schopni a ochotni překonávat i náročné překážky, ale spíše si vybírají pro ně jednodušší cesty, které jsou pohodlnější. Zde bych nerad někoho „pohoršoval“ či „moralizoval“, ale chtěl bych vysvětlit hlavní myšlenky náročnosti písecké cesty“ (Michal Hanzlík).

SPOLEČNÉ TRÉNOVÁNÍ

Často bylo zmiňováno, že už netrpělivě vyhlížíte společné tréninky, a to nejen v hale, ale i venku. Jsme moc rádi, že máte do tréninků chuť, ale musíme společně vydržet. Klub a jeho hodnoty jsou samozřejmě nastavené tak, že respektujeme a budeme respektovat vládní nařízení, ale jakmile to bude možné, tak si můžete být jistí, že společné tréninky znovu zavedeme, tak jako tomu bylo např. v prosinci.

UTVÁŘENÍ DVOJIC / SKUPINEK / MOTIVACE VÝSLEDKEM

Jedno z nejčastějších témat byl fakt, že hráči nemají často vůli k plnění individuálních tréninků, protože není taková motivace jako když jsou ve skupince či alespoň ve dvojici. Souhlasíme! Dalším faktem ve zpětné vazbě byl ten, že když je potřeba zaslat výsledek tréninku, tak je to určitá zodpovědnost pro hráče i vůči ostatním. Proto počínaje zítřkem bude jeden trénink týdně zadáván tak, aby si hráči hledali parťáka na plnění. Vždy to budou konkrétní úkoly a na Vás, respektive na hráčích bude následně to, aby si svého parťáka našli. Tréninky se vždy budeme snažit zadávat minimálně den dopředu, aby byl čas na „hledání“. Dalším tréninkem jedenkrát týdně bude trénink s měřitelným výsledkem. Zaslání zpětné vazby trenérovi, který bude následně např. časově měřitelné výkony zpracovávat a hráčům ukazovat, aby měl větší přehled o jejich výkonnosti a plnění tréninků.

ONLINE TRÉNINKY

Velmi žádané „zboží“ byly online tréninky, aby hráči znovu získali kontakt se spoluhráči a trenérem. Jsme rádi za tuto zpětnou vazbu a určitě jsme této formě nakloněni, proto jsme se rozhodli tuto formu začít využívat u všech kategorií od mini přípravky až po dorostence. Trenér Vám vždy dostatečně dopředu zašle odkaz na online trénink. Tréninky budou trvat zhruba 60 minut a budou v pravidelných termínech každý týden. Časově se budeme snažit vycházet z klasického tréninkové režimu, či případně nastavit ideální podmínky pro připojení. Jak takový trénink vypadá? Trenér má zapnutou kameru, stejně tak všichni hráči a držíme se pokynů trenéra a „makáme“. Vlastně je to stejný způsob jako distanční výuka, takže bychom všichni na tuto formu měli být vybavení a připraveni na ni. Všichni dostanete konkrétní informace od Vašich hlavní trenérů. Všechny kategorie budou mít online trénink minimálně 1x týdně a někdy vícekrát.

SHRNUTÍ HLAVNÍCH AKTUÁLNÍCH INFORMACÍ

Tréninky většiny kategorií budou probíhat 3x týdně. Jedenkrát online, jedenkrát ve dvojicích, jedenkrát s výsledkovým prvkem. Kategoriím elévové a starší budou tréninky vkládány do XPS a odkazy zasílány do XPS a také na skupiny WhatsApp či do emailů. Kategorie přípravek a mini budou dostávat informace na WhatsApp a do mailů. O konkrétních informacích Vás budou kontaktovat Vaši hlavní trenéři. Výzvy a soutěže budeme dále vytvářet a již brzy se můžete těšit na celo klubovou 20denní výzvu. Zkusíme zapojit soutěžní prvky a získat větší motivaci!

Věříme, že nejen výše uvedené, ale i další poznatky z Vašich odpovědí postupně dokážeme aplikovat a společně pomůžeme naše hráče ještě více rozpohybovat. Všem děkujeme za Vaši spolupráci a budeme se těšit na naše online setkání.