Junioři rozsekali na domácím turnaji Meťák 11:2!

Junioři o víkendu odehráli další kolo 2. ligy juniorů. Tentokrát se turnaj pořádal na domácí palubovce a diváci se měli na co dívat. První zápas odehráli junioři proti Štírským hráčům z Budějovic. Zde je trápilo zakončení a přichystali si pro diváky lehce dramatický zápas, který nakonec skončil pro nás vítězně v poměru 4:2. Ve druhém zápase se již ale naše čepele zklidnili a zápas proti Meťáku přinesl pěknou podívanou. Až do 30. minuty jsme soupeři nedovolili vstřelit gól. Nakonec se soupeři podařilo dostavit balónek za záda našemu brankáři. To nás ale nezastavilo a v gólové nadílce jsme pokračovali až do stavu 11:2!

Komentář přítomného trenéra Ondřeje Štěpána: V prvním zápase klukům chybělo štěstí v zakončení a díky nebezpečným protiútokům soupeře byl výsledek dvě třetiny skoro vyrovnaný. Závěr jsme si však pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce. Druhé utkání, ke kterému jsme přistoupili zodpovědně, jsme si vybrali všechnu smůlu z ranního zápasu a sázeli soupeři gól za gólem. Tímto děkuji oboum soupeřům za férové utkání a klukům za 6 bodů!

Elévové řádili na domácí palubovce!

Elévové a elévky se v neděli 16.1. představili na domácí palubovce a hned od brzkých ranních hodin sváděli své zápasy!

Dopoledne se ukázali kluci v týmech žraloků a draků, kteří hostili 1. výkonnostní koš. Odpoledne Tygřice pořádaly o výkonnostní koš níže. Draci tentokrát dokázali 2 krát vyhrát, jednou remizovat a jednou bohužel podlehli. Žralokům chyběla dobrá koncovka a museli se spokojit pouze s jednou remízou. Tygřice odehrály dle trenéra jeden z nejméně povedených turnajů, kde brali 4 body.

Komentář trenéra draků Michala Kvasničky: Draci se doma ukázali o hodně lépe než v posledním turnaji před Vánoci ve Strakonicích. Hned do prvního utkání jsme vstoupili ve vysokém tempu. Bohužel kluky trápila koncovka. V zápase se Strakonicemi jsme se rychle přizpůsobili jejich statické hře. Nakonec jsme za to vzali a určovali tempo my. Musíme vyzdvihnout technickou kvalitu strakonických hráčů! Derby bych ani radši nekomentoval. Hráči se jakoby bály hrát proti sobě. Poslední utkání tohoto turnaje bylo velice vyrovnané. Bohužel pár vteřin před koncem nám propadl balón z odpalu přes celé hřiště a my tak museli zkousnout těžkou prohru.

Komentář trenéra žraloků Michala Malíského: Tým Žraloků letos poprvé nakoukl do 1. výkonnostního koše, čekali je 4 těžké zápasy. Celý tým mě velice překvapil svou bojovností a chutí poprat se s těmi nejlepšími. 2 zápasy proti Štírům ČB, si dovolím hodnotit skoro až vyrovnaně, bohužel nám chybělo více štěstí v koncovce. Derby s píseckými Draky bylo úplně jiné utkání, zcela bez pohybu, jako by byli kluci zaskočeni, velice nepovedený zápas. Poslední zápas proti Strakonicím se kluci vrátili ke své aktivní hře a bylo to znát na výkonu, soupeř nás ale přehrál svou kvalitou, bohužel celý turnaj jsme se trápili s koncovku. Kluci si ale ověřili, že se můžou měřit i s těmi nejlepšími.

Komentář trenéra tygrů Martina Hrubce: Asi nejméně povedený turnaj holek v této sezóně. První dva zápasy nám chyběl zápal do hry a působili jsme dost nedůrazně na hřišti, proto remíza s J.Hradcem a prohra proti mladším žákyním Štírek. Poslední zápas jsme zlepšili všechno co šlo a bylo to vidět na hřišti. Po skvělém výkonu výhra “pouze” 2:0. Holky samy ví, že to tentokrát nebylo ono a musí příště ještě víc zabrat.

Tým Tygřic

Výběr mladších žáků vyrazil společně s Gorilama z Plzně na turnaj do Prahy!

V neděli 9.1.2022 vyrazil výběr mladších žáků ve spolupráci s Gorilama z Plzně na turnaj do Prahy pořádaný Bohemians Praha. Kluci zde odehráli 5 zápasů ve skupině systémem každý s každým a jelikož jsme o bod skončili na 3. místě ve skupině, tak jsme odehráli 6 utkání o bronz, které jsme nakonec uhájili a odvezli si z turnaje trofej za třetí místo!

Děkujeme hráčů za reprezentaci. Jmenovitě se jedná o tyto kluky: Michal Suchan, Dominik Šlemenda, Tomáš Wagner, Štěpán Prčík, Ondřej Bílek a Štěpán Knettig. Jako trenér s nimi jel Matyáš Reichl

• FBŠ Gorily Plzeň – FBC Liberec 2:1

Áčko potěšilo fanoušky gólovou nadílkou!

V sobotu 8.1. jsme přivítali v písecké obloukovce florbalovou akademii ČB a bylo se na co dívat. První třetina začala lehce vlažněji, ale ke konci se již vak s náboji roztrhl a áčko začalo proměňovat svoje šance. Ve druhé třetině jsme mohli vidět od soupeře lehce tvrdší hru u mantinelu a třetího rozhodčího v podobě VARu na lavičce soupeře, který vznášel jednu námitku za druhou. Do třetí třetiny jsme vstoupili s větším klidem a chtíčem odehrát utkání bez zranění což se nakonec povedlo až na zranění z první třetiny, kdy Michal Měřička nemohl odehrát kvůli problému s chodidlem zbytek utkání. Utkání nakonec skončilo v poměru 13:2 pro nás! (4:0; 5:2 ; 4:0)

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: Z naší strany vlažnější začátek po delší pauze a po zranění se nám lehce rozhodila sestava a trvalo nám, než jsme se dostali do větší pohody. Po dobrém závěru první třetiny jsme odskočili a pevně převzali otěže utkání. Těším se na utkání za týden proti Strakonicím a následně Plzni, kde soupeři chtějí hrát florbal a tuší co znamená hrát agresivně, ale čistě. Kluci z FA nás dnes chtěli pouze „udolat“.

Ženy z SKP berou 3 body!

Ženský tým odehrál další porci zápasů a docela se jim dařilo! V první zápase prospali první trětinu a těsně prohráli s domácím soupeřem FA ČB 3:4. Ve druhém s přehledem porazily Tábor 8:3. Holky, tak po výhrách v Písku navazují na předešlí výkon a rvou se každým zápasem o cenné body. Jen tak dál.

Komentář k turnaji nám poskytl hlavní trenér Martin Hrubec: V zápase proti FA nám utekla první třetina, v poslední třetině jsme již nedokázali srovnat i přes závěrečný tlak. V druhem zápase jsme proti Táborů dominovali již od začátku utkání a po rychlých brankách jsme si utkání pohlídali. Holky se zápas od zápasu zvedají a samy ví, že hrát se dá s každým soupeřem, stačí si jen věřit a odmakat každé utkání od začátku do konce. Jsem šťastný, že holky mají stále zájem makat na sobě a bojovat o lepší a lepší výsledky.

Ženy
FA ČB 3:4
1.Fbk Tábor 8:3

Mladší žáci černí drží stále první koš. Bílí tým předvádí každým zápasem lepší výkony.

Po přípravce v Hrdějovicích nastoupili ke svým zápasům netradičně v poledne mladší žáci černí, na které zde opět čekala pěkná porce zápasů. Bílí tým se tentokrát ukázal na domácí půdě v Písku, kde předváděl pěkný florbal, ale na udržení či postup mu chyběla tradičně lepší koncovka. Velkou pochvalu posílají trenéři bílého týmu Pepovi Tichému, kterému se v bráně opravdu dařilo.

Konání černého týmu zhodnotil hlavní trenér Matyáš Reichl: Po vánoční pauze byla znát na hráčích počáteční nervozita. V prvním zápase nám balónek nechtěl vůbec lepit na čepeli, ale postupem času jsme začínali nabírat více sebevědomí a balónek nás začal více poslouchat. Naši formu opět ve třetím zápase prověřili budějovičtí Štíři, kteří nám hned na začátku utekli a my jsme museli dotahovat tří brankový rozdíl. Hráče to ale nesrazilo a drželi stabilní výkon po celou dobu zápasu za což jim tímto posílám pochvalu. Zápas nakonec skončil pěknou remízou. Osobně nám teď chybí lepší zakončení do brány, na kterém budeme muset pořádně zapracovat. Díky přítomným rodičům za podporu.

FBC DOŠWICH MILEVSKO 2:6

Přípravka tentokrát bojovala v Hrdějovicích a ve Strakonicích!

Přípravka o víkendu odehrála ve Strakonicích a v Hrdějovicích další ligové zápasy. Tentokrát se výsledkově dařilo nejvíce našim Tygrům, ale to nejdůležitější je, že na turnaj vyrazilo opět spousta hráčů a hráček, kteří mohli nasbírat cenné zkušenosti!

Tým žraloků zhodnotila trenérka Bronislava Kricklová: Všech devět hráčů a jedna hráčka šlo do každého utkání s velkou chutí vyhrát, což se jim hned v prvním zápase podařilo. Nezalekli se ani starších děvčat z řad elévů, byť k dalším výhrám nám chyběla troška štěstí. Všichni šli do boje naplno a rvali se o každý míček, za což bych chtěla všechny hráče obzvlášť pochválit.

Florbal BEZ Katovice – 2:2

Dorostenci vyrazili na přátelák do Strakonic!

V pondělí 3.1.2022 vyrazila dorostenecká družina do Strakonic odehrát zde přátelské utkání proti domácím Strakonicím.

Strakonice aktuálně hrají 2. ligu dorostu v jihočeském kraji a jsou aktuálně na špici tabulky bez jediné porážky. Náš tým se do třetího nyní propadl do třetího výkonnostního koše v celostátní lize dorostenců.

Utkání se hrálo systémem 3×20 minut hrubý čas. Konečný výsledek zápasu skončil 9:1 pro naše dorostence.

Komentář kapitána Ondřeje Waltera: Měli jsme dobrý vstup do utkání, podařilo se nám vstřelit rychlý gól a pak hned další. Většinu zápasu jsme se snažili kontrolovat hru, konstruktivně rozehrát a soupeře k ničemu nepouštět, což se nám dařilo. Občas se ve hře objevili situace, kdy jsme nepřidrželi balonek a hra tak byla nahoru dolu. Jeden obdržený gól je dobrá vizitka pro obranou fázi, která nám moc nešla. Snad to golmanům zvedne sebevědomí do dalších zápasů v lize.

Víkendové shrnutí 11.-12.12.

Předposlední víkendové kolo přineslo pro naše hráče velkou porci zápasů. Tento víkend se představili hráči z kategorii muži, ženy, junioři, starší žáci, všechny 3 týmy elévů a v neposlední řadě starší žákyně.

Velmi náročný a důležitý zápas odehrál písecký á-tým, který doma vyzval tým z Plzně. Hned od začátku nabídlo utkání diváků parádní florbalovou podívanou. O vítězi musela rozhodnout až poslední třetí třetina. Do ní vstoupili úspěšněji písečtí, kdy během 2 minut dokázali odskočit od soupeře o gól. Sedm minut před koncem utkání přišlo vyloučení na domácí straně a písečtí šli do oslabení, které se již zdálo jako úspěšné, ale 16 sekund před koncem soupeř přesilovku využil a srovnal tak stav utkání na 5:5. Netrvalo dlouho a Plzeň vstřelila hned další gól. V tu chvíli zbývali poslední 4 minuty, a i přes tlak, který na soupeře Písek vynaložil se mu nepodařilo utkání srovnat. Kluci se tak museli srovnat s hořkou prohrou 6:5.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: Od začátku do konce utkání ve vysokém tempu a pěkný florbal od obou družstev. Diváci se rozhodně nemohli nudit. Zápas rozhodlo naše zbytečné vyloučení a chyba v závěrečné pětiminutovce. Musíme dál pracovat a body získat v utkáních, kde jsme v první polovině sezóny ztráceli. Děkuji soupeři za pěkné a férové utkání.

Pár hodin před napínavým zápasem áčka odehráli naši junioři dvě utkání ve Strakonicích. V prvním zápase si poradili s týmem FA Č. Budějovice – Rafani, který porazili vysoko 11:2. Do druhého zápasu vstoupili se Soběslaví, proti které bohužel podlehli 9:6.  V zápase s FA se nehezce zranil Tomáš Louženský, který se aktuálně na florbal bude nějakou dobu koukat pouze z tribuny. Tome přejeme ti rychlý návrat na hrací plochu.

Úspěšný víkend měly naše ženy, které poprvé odehrály turnaj doma a dokázaly zde přerušit šňůru proher! Utkání s Dačicemi vyhrály 5:2 a druhý zápas porazili SK Jihlava – Žďár nad Sázavou 8:7.

V neděli vyrazili starší žáci odehrát první koš do Milevska, kde hned v prvním zápase narazili na doposud neporaženého soupeře ze Strakonic. Hned od prvního hvizdu se bylo na co koukat.  Zápas do skoro poslední chvíle neprozradil vítěze. Nakonec 6 minut před koncem utkání dokázal Vladimír Hubáček svojí střelou poslat písecké do vedení. Hráči si již dokázali vedení pohlídat a mohli se tak radovat z výhry. Moc odpočinku je ale nečekalo, protože se hned potom utkali proti Hradci. Zde i přes lehkou únavu, která se v zápase projevila nižším tempem došli pro výhru 12:2. Posledním utkání tohoto dne byl pro žáky souboj s domacím Milevskem. Zde musíme vyzdvihnout výborný výkon milevského brankáře Matěje Habarta, který zastavil několik tutových šancí. I přes velký tlak v závěrečných minutách nestačil na výhru a písečtí se museli spokojit s remízou 2:2.

I v tento den se na domácí půdě ukázaly naše žákyně. V prvním zápase si s přehledem poradily s FA ČB 8:0. Druhý zápas byl pro hráčky důležitý. Hrálo se totiž o prvenství v tabulce. I přes zajímavou taktiku Meťáku se podařilo holkám urvat vítězství a mohly tak slavit 6 bodů v tabulce.

Poslední, kdo odehrál ligový turnaj byly naše týmy elévů. Draci tentokrát nevstoupili šťastnou nohou do turnaje, ale i přes to se dokázali udržet v prvním koši. Žraloci naopak předvedli parádní výkon, kdy dokázali všechno vyhrát a postoupili tak do prvního koše! Píseckým tygrům se také dařilo. Až na zápas s domácím Hradcem dokázali také všechno vyhrát a posunuli se o výkonnostní koš výše!

Do Vánoc chybí posledních pár dní a my bychom rádi udělali radost aktivním fanouškům a hráčům, a proto jsme si pro ně připravili opět vánoční soutěž!
O co budeme tentokrát hrát?
Vítěz obdrží zimní výbavu v podobě klubové pletené čepice, šály a ponožek Fatpipe s naším logem!
Jak se soutěže zúčastnit?
Vyfoťte se s klubovým předmětem na Vámi zvoleném zajímavém místě a foto nám pošlete na mail soutez@fbcpisek.cz s předmětem Vánoční soutěž! Ty nejlepší fotky vybere odborná porota a výherce vyhlásíme 23.12.2021. Uzávěrka soutěže je 21.12.2021 v 23:59.
Všem držíme palce a věříme, že se Vás zúčastní co nejvíce!