Hawk CUP 2021

Skvělá atmosféra panovala v sobotu 18.9. na základní škole Edvarda Beneše! Zde se konal první ročník turnaje Hawk CUP určený pro kategorii elévů! Na turnaj se sjeli týmy z Prahy, konkrétně dva týmy Tatranu Střešovice a tým BlackAngles.  Pozvánku přijali i Českobudějovičtí Štíři, kteří si k Otavě našli cestu. Písecké barvy hájili poté dva týmy, a to BLACK a WHITE. Turnaj se hrál na hřišti 3+1 systémem každý s každým po 13 minutách super hrubého času. Jelikož jsme nechtěli, aby se hráči mezi zápasy nudili, využili jsme místní fotbalové hřiště a uspořádali jsme i turnaj v něm. Ten se odehrál podobným systémem jako florbal. Hráči tuhle možnost ocenili a jejich úsměv na tváři mluvil za vše. Každý tým odehrál celkově 10 zápasů! Vítězem florbalového turnaje, a nakonec i fotbalového se stal tým Black Angles, který po celou dobu nenašel přemožitele. Náš tým BLACK se utkal proti Štírům v souboji o bronz, ve kterém nakonec podlehli a museli se spokojit se čtvrtým místem. Druhý tým WHITE bohužel nestačil na kvalitu ostatních týmů a skončil tak na posledním místě.

Tímto bychom chtěli poděkovat ZŠ E. Beneše za možnost pronájmu prostorů hal a venkovního hřiště. Děkujeme.

Samozřejmě děkujeme i týmům, kteří se rozhodli naši pozvánku přijmout a přijet za námi do Písku!

 

 

 

 

 

Elévové byli na turnaji Gorila úspěšní

Ve dnech 10. – 12.9. se konal každoroční turnaj v Plzni s názvem Gorila. Na turnaj vyrazila kategorie přípravka, elévové a mladší žáci. Přípravka pod vedením Michala Hanzlíka odehrála celý turnaj hned v sobotu. Elévové pod vedením Michala Malíského a Jana Koutníka čekala dvoudenní pouť. To samé čekalo i mladší žáky pod vedením Matyáše Reichla a Lucie Predajňové. Přípravka na turnaji narazila na Florbal Chodov, Gorily Plzeň, Karlovy Vary a Prague Tigers. Ze všech zápasů dokázali jednou vyhrát a jednou remizovat. Ve zbývajících utkáních bohužel podlehli a skončili tak ve čtvrtfinále. Elévové to hned od začátku rozjeli a hned první dva zápasy vyhráli. Poté je čekala těsná prohra s Prague Tigers a v posledním zápase ve skupině remizovali s Gorilama. Druhý den v semifinále narazili na Bohemians Praha, ve kterém zvítězili v poměru 7:4 a mohli se tak radovat z postupu do finále, kde na ně čekal známý soupeř, který je ve skupině jako jediný dokázal porazit. Bohužel stejný scénář se opakoval i ve finále a my se tak museli vyrovnat s druhým místem. I přes to to byl pro elévy úspěšný turnaj, na kterém hráči předvedli pěkné výkony! Mladší žáci tradičně do turnaje vstoupili s prohrou, po které se dokázali oklepat a nenašli v dalších zápasech ve skupině přemožitele. Druhý den se odehrávaly zápasy playoff. V osmifinále narazili na známého soupeře z Budějovic. Tento zápas musely rozhodnout až samotné nájezdy na tři hráče. Z píseckého výběru byl jediný Dominik Šlemenda v nájezdech úspěšný, ale naštěstí Ondřej Kučera v bráně dokázal kluky podržet a muselo se přejít do náhlé smrti. Zahajující Dominik Š. dokázal překonat stres a s klidem zavěsil za záda štírského brankáře a přenesl tak tlak na stranu soupeře, který nájezd neproměnil a hráči se mohli radovat z postupu do čtvrtfinále. Zde narazili na FBŠ Bohemians, které dokázali ve skupině porazit. Tentokrát tomu bylo jinak a kluci z Bohemky jim vystavili tvrdou stopku.

Přípravka

vs Florbal Chodov 3:3 (skupina)
vs Gorily Plzeň černí 5:1 (skupina)
vs Hurrican Karlovy Vary 2:4 (skupina)
vs Prague Tigers 2:3 (skupina)
vs Gorily Plzeň bílí 1:6 (čtvrtfinále)

Elévové

vs Hurrican Karlovy Vary 8:2 (skupina)
vs FbŠ Bohemians 6:2 (skupina)
vs Florbal Tachov 6:4 (skupina)
vs Prague Tigers 4:6 (skupina)
vs Gorily Plzeň 4:4 (skupina)
vs FbŠ Bohemians 7:4 (semifinále)
vs Prague Tigers 0:3 (finále)

Mladší žáci

vs Hurrican Karlovy Vary 0:3 (skupina)
vs Sparta Praha girls 3:1 (skupina)
vs FBŠ Slavia Plzeň 9:1 (skupina)
vs FbŠ Bohemians 2:1 (skupina)
vs Štíři Č. Budějovice 3:2 PN (osmifinále)
vs FbŠ Bohemians 1:5 (čtvrtfinále)

V pátek vyráží naše kategorie na turnaj Gorila do Plzně.

Přípravka, elévové a mladší žáci vyráží o víkendu ukořistit gorillý pohár!! 

Skupina přípravky

FBŠ Gorily Plzeň černí
Florbal Chodov
Prague Tigers
FB Hurrican Karlovy Vary
Florbal Tachov
Hraje se v sobotu od 9:00 v Area D – Plzeň, Zborovská 571/22A, 301 00 Plzeň 3-Doudlevce.

Skupina elévů

FBŠ Gorily Plzeň
FbŠ Bohemians
Prague Tigers
Hurrican Karlovy Vary
Florbal Tachov
Hraje se v sobotu a v neděli od 9:00 v Krašovská 1696/30, Plzeň 1-Bolevec.

Skupina mladších žáků

FBŠ Slavia FatPipe Plzeň

FB Hurrican Karlovy Vary
FbŠ Bohemians
ACEMA Sparta Praha girls
Hraje se v sobotu i v neděli od 8:00, Městská sportovní hala TJ Lokomotiva (hala 1, hala 2, hala 3), Úslavská 75, Plzeň 2-Slovany.

Mladší žákyně odváží z Prahy bronz!

Holky ve skupině porazily FBC Liberec 16:9 a Florbal Klatovy 11:7. V semifinále potkaly Tatran Střešovice, proti kterému podlehly 4:12 a o 3. místo narazily opět na Florbal Klatovy, který skončil nakonec pro nás úspěšně a holky se tak mohly radovat z bronzové medaile!
Mlžkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu!
vs Liberec 16:9 ✅ (skupina)
vs Klatovy 11:7 ✅ (skupina)
vs Tatran Střešovice 4:12 ❌ (semifinále)
vs Klatovy 5:4 ✅ (o 3. místo)

Mlži vyrazili opět s Gorilama do Prahy na turnaj TatranCUP!

Skupinku mladších žáků pozval opět tým z Plzně na turnaj do Prahy, který každoročně pořádá náš partnerský oddíl Tatran Střešovice. Hráči chtěli navázat na minulý úspěch z turnaje SalmingCUP a to se jim i povedlo. I přes lehce pozměněnou sestavu se dokázali porvat až do finále, kde porazili SK Bivoj Litvínov 3:2!! Hráči se tak mohli radovat z druhé zlaté medaile, kterou společnými silami dokázali urvat!

 

Muži v Kutné Hoře skončili na bedně!

Mužské áčko vyrazilo 28. – 29. 8. na turnaj do Kutné Hory, který si každoročně trenér Á-týmu Michal Hanzlík chválí. Do turnaje se přihlásily převážně týmy z divize a národní ligy. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po čtyřech s velkou časovou dotací 3×20 minut čistý čas na jeden zápas. Ve skupině narazili na FBC Liberec B, DDM Děčín IV a FbC Hradec Králové. Sobotní den odehráli zápasy proti Děčínu a Hradci, ve kterých dokázali vyhrát. V neděli je čekal rozhodující zápas ve skupině, neboť v případě prohry by hráli utkání o 3. místo. Zápas s Libercem ale dopadl dobře v náš prospěch a my jsme se tak utkali proti domácímu celku ve finále. V zápase s Kutnou Horou jsme bohužel podlehli 2:3 a odvezli jsme si domů cenné stříbro.

 

Písek vs DDM Děčín IV 9:5 (Skupina)
Písek vs FbC Hradec Králové 6:3 (Skupina)
Písek vs FBC Liberec B 9:5 (Skupina)
Písek vs Kutná Hora 2:3 (Finále)

Mladší žáci dokázali společně s FBŠ Gorilly Plzeň ovládnout SalmingCUP 2021

Šestice mladších žáků společně s jejich hlavním trenérem vyrazila posílit plzeňský kádr FBŠ Gorilly Plzeň v prestižním turnaji SalmingCUP! Ve skupině odehráli 3 zápasy s bohatou časovou dotací na zápas 2×15 minut. V prvním zápase si to rozdali proti známým borcům z budějovických Štírů! Poté podlehli proti pražskému Tatranu a nakonec si poradili s Chodovem. Díky remíze Tatranu s Chodovem a s Českýma Budějovice je tabulka vyšvihla na první místo a mohli se tak utkat ve čtvrtfinále s druhým v jiné skupině. Čtvrtfinálový souboj probíhal s časovou dotací 2×20 minut, který si hráči rozdali proti Spartě přes kterou přešli v pěkném poměru 4:0! Semifinále se odehrálo již v pozdní večer a to proti Kanonýrům Kladno. Zde již hráči zatlačili na pilu a soupeře přehráli v poměru 10:3. Finále se odehrálo následující den v pozdním odpoledni, kde na ně čekal Hradec Králové. Pro všechny přítomné rodiče plzeňských a píseckých hráčů to musela být pěkná gólová podívaná. Po 40 minutách svítil na tabuli výsledek 11:2 v náš prospěch a hráči se tak mohli radovat z prvního místa!!

SKUPINA
vs České Budějovice 5:3
vs Tatran Střešovice 4:6
vs Florbal Chodov 3:0

PLAYOFF
vs ACEMA Sparta Praha 4:0 (Čtvrtfinále)
vs Kanonýři Kladno 10:3 (Semifinále)
vs FbC Hradec Králové 11:2 (Finále)

Pohár Českého florbalu – ŽENY

Ženy o víkendu vyrazily do Plzně odehrát 1. kolo Poháru Českého florbalu žen. Čekaly je zde 4 utkání. Dvě odehrály v sobotu a zbylé dvě v neděli. Bohužel ženy nedokázaly najít ani na jednoho soupeře klíč a musí se tak s pohárem rozloučit.
vs SK BIVOJ LITVÍNOV 1:8
vs Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ TÝN 2:9
vs FBŠ SLAVIA Plzeň 1:13
vs MITEL Florbalová akademie MB 2:8
Kanadské bodování: Zobalová (4+0), Predajňová (1+0), Kloboučníková (0+1), Čyhura (1+1)
Sestava: Kozáková, Deverová – Vlachová, Šourková, Predajňová, Brousilová, Zobalová, Strnadová, Kloboučníková, Švecová, Čyhura, Pěničková, Říhová, Skalová

NISA OPEN 2021 – Shrnutí

20. srpna vyrazily naše  kategorie do Liberce, kde se konal známý turnaj Salming NISA Open. K Ještědu vyrazily kategorie mladších žáků, starších žáků a dorostenců. Pro písecké hráče to byl poslední turnaj před zahájením hlavní sezóny a náležitě jsme si ho užili.

Mladší žáci měli 6 zápasů ve skupině, ve kterých dokázali 4x vyhrát, jednou remizovat a jednou prohrát. Právě remíza s Plzní rozhodla, že se hráči nepodívali do finále, ale bojovali o 3. místo, které nakonec dokázali s přehledem obhájit a mohli se tak radovat z bronzové medaile.

Starší žáky čekaly ve skupině 4 utkání, ve kterých 3x vyhráli a jednou bohužel prohráli s vítězem skupiny. Poté následovaly zápasy v playoff. Ve čtvrtfinále přešli přes tým Fbc Chuligáni. V semifinále narazili na své přemožitele ze skupiny a ani tentokrát se jim po vyrovnaném utkání nepodařilo soupeře přemoci, a tak jako mladší žáci se museli utkat o 3. místo, kde narazili na FBC Plzeň. Kontrolovanou hrou dokázali soupeře přehrát v poměru 3:1 a mohli se tak radovat ze třetího místa.

Dorostence také čekaly čtyři utkání ve skupině, ve kterých dvakrát zvítězili a dvakrát prohráli. Hráči se tak v osmifinále ocitli proti USK Akademik Cheb, se kterým ve skupině dokázali vyhrát 3:1. Bohužel v tomto zápase byl soupeř lepší v koncovce a mohl se tak radovat z postupu do čtvrtfinále. Dorostenci se tak museli bohužel s turnajem rozloučit.

Mladší žáci 

SKUPINA
vs IBK Hinkar 1:10
vs FBC Panthers Liberec 6:3
vs FbC Plzeň White 4:2
vs BLACK ANGLES 3:0
vs FbC Plzeň blue 2:2
vs FBC Liberec 5:3

PLAYOFF

O 3. MÍSTO
Vs FBC Plzeň white 8:2

Starší žáci

SKUPINA
vs Ko(u)zelníci 3:5
vs USK Akademik Cheb 2:1
vs FBC Lions team 4:2vs Florbal Tachov 5:0

PLAYOFF
ČTVRTFINÁLE
vs Fbc Chuligáni 3:0

SEMIFINÁLE
vs Ko(u)zelníci 4:5

O 3. MÍSTO
vs FbC Plzeň 3:1

Dorostenci

SKUPINA
vs Dubákovy děti 0:2
vs Horní Počernice ORKA 6:0
vs USK Akademik Cheb 3:1
vs IBK Pink Yogurts 1:4

PLAYOFF
OSMIFINÁLE
Vs USK Akademik Cheb 1:2

Naše soupisky na NISE doplnili hráči z Českých Budějovic a Hradce Králové.

Na tento turnaj jsme oslovili do starších žáků a dorostenců některé hráče z jiných týmů, aby doplnili naše soupisky!
Starší žáky se rozhodli posílit tito hráči: Jakub Čuřín (2), Damian Drefko (3) oba z FBC Štíři České Budějovice a Elliot Festa (42) společně s brankářem Michalem Malým z FbC Hradec Králové
Možnost hrát za dorost využili i Matyáš Kouba a Vojtěch Fišer oba také z FBC Štíři České Budějovice.
Hráčům a jejich klubu děkujeme za posílení kádru! Všichni kluci předvedli parádní výkony.