Z Bystřice vezeme matchball!

V neděli 17. 3. se v Bystřici u Benešova odehrálo již čtvrté utkání mezi domácím Benešovem a našim Atýmem. Už od začátku byla hra velmi vyhrocená, protože si oba celky uvědomovaly, jak je toto utkání důležité. První třetinu byl na balónku spíše Písek a hru ovládal tedy on. Střelecky si oba týmy notovaly podobně a skóre na konci této třetiny bylo 2:2. Druhá třetina se nesla ve velmi podobném stylu, jediné co, tak podobná nebyla agresivita ve hře a na hřišti začalo být pěkně dusno. Začátkem poslední části si Ondřej Šareš fantasticky proběhl celé hřiště a vstřelil čtvrtý gól. V této části se písečtí zaměřili spíše na obranu a to se povedlo, Benešov i přes velký tlak neskóroval. Naopak inkasoval do prázdné branky a to byl konec. Písečtí vezou domu výhru 5:3, třetí bod do série a matchball, který se budou snažit proměnit doma v Písku. Toto utkání se odehraje 24. 3. v 18:00 v obloukové hale. Přijďte, fanděte, bojujete s námi!Z Bystřice vezeme matchball!

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: Dnešní zápas připomínal spíš bitvu než florbalový zápas, ale jsem rád, že jsme utkání zvládli a urvali bod z venkovního nepříjemného prostředí. Sportovně musíme uznat, že Benešov nás ve třetí třetině hodně zmáčkl a doslova jsme ubránili hubený výsledek. Dnes poděkování všem našim hráčům za odmakaný výkon a i klobouk dolů před mladými, který dokázali takhle zabrat ve vypjatých momentech. Díky i našim fanouškům, že nás přijeli podpořit a pomohli nám k vítězství.“

Jdeme do vedení. Benešov na domácí půdě opět padl.

V sobotu 9.3. se odehrál třetí zápas play-down mezi domácím Písek a Benešovem. První třetina byla gólově slabší a prosadit se dokázal pouze Honza Králík. Střely měly oba týmy po devíti. Druhá třetina byla z ohledu gólů lepší. Prosadit se povedlo našim třem hráčům a skóre zápasu bylo rázem 4:0 pro domácí. Hru kontroloval spíše náš Atým a hosté začali pomalu odcházet po fyzické stránce. Třetí třetina byla završena jedním gólem do branky soupeřů a dvěmi góly do naši branky. Konec zápasu oznámila siréna a světelná tabule ukazovala konečný výsledek 5:2. Sérii jsme tedy převzali opět do našich rukou. O třetí bod budeme bojovat v neděli 17.3. v Bystřici od 16:00. Budeme rádi, když vás zde uvidíme

Národní liga - PD - 09.03.2024

DON’T STOP KEMP 2024 – SHRNUTÍ

Minulý týden, konkrétně pondělí a úterý o jarních prázdninách proběhl tradiční Don’t stop kemp, který je zaměřený primárně na rozvoj individuálních dovedností pod vedením externích trenérů či superligových hráčů. Naši svěřenci, tak opět mohli načerpat nové zkušenosti a zjistit i jiné pohled na řešení jednotlivých situací. V pondělí za námi zavítali hráči z Tatranu Střešovice a to Milan Meliš a jihočeský odchovanec Tomáš Hanák. V úterý pak dorazil do Písku Jakub Bína z Mladé Boleslavi, který aktivně hraje za mužské áčko a trénuje tým dorostenců. Zároveň pořádá také skills kempy, které jsou otevřené pro všechny hráče z celé ČR, takže s tímto tématem má bohaté zkušenosti. Nesmíme opominout i naše brankáře, kterým se po celou dobu věnoval Jakub Štěpán a v pondělí za námi dorazil i brankář A týmu Karel Tvrdík. Mimo florbalové tréninky měli hráči připravené i přednášky. V pondělí proběhla přednáška vedená šéftrenéra Michala Hanzlíka na téma samostatnost. V úterý jedna skupina strávila čas s kondičním trenérem Ondřejem Štěpánem, druhá skupina pak absolvovala blok s fyzioterapeutkou Vendy Walterovou.

Vendy Walterová s Ondřejem Walterem

Kubovi Bínovi jsme položili pár dotazů ohledně kempu. Jeho vyjádření si můžete přečíst níže.

Jak se ti se skupinkou hráčů pracovalo?
Spolupráce s hráči byla výborná. Všichni měli dobrý přístup a chtěli se zlepšovat. V takovém prostředí je pak vidět posun mnohem rychleji.“

Na co jsi měl trénink zaměřený a jak se to z tvého pohledu hráčům dařilo plnit?
„Trénink byl zaměřený na zlepšení produktivity. Cílem je, aby hráč v daných situacích volil řešení, u kterého je největší pravděpodobnost, že skončí gólem. Největší téma bylo technické zakončení, kde se hráči učili se zvedlou hlavou pracovat s gólmanem a jen trefit volné místo v bráně. V tom jsem viděl největší posun a hráčům se to dařilo velmi dobře.“

Jakub Bína
Jakub Bína

Byla práce s našimi hráči jiná než si zvyklý ze svého klubu?
„Práce s hráči byla dost podobná jako u nás v klubu. Musím vyzdvihnout, že se hráči chodili sami ptát. Bylo vidět, že jsou v klubu pod velmi dobrým vedením a jsou dobře nastaveni pro svůj florbalový růst.“

Byl kemp něčím přínosným i pro tebe?
„Kemp byl určitě přínosný i pro mě. Vyzkoušel jsem si skills trénink s novou skupinkou hráčů a zároveň jsme se během tréninku vzájemně obohacovali názory s trenéry. Díky za super akci!“

Z pohledu hráčů i trenérů se kemp vydařil. „Díky přítomnosti kluků, kteří se pohybují v jiném florbalovém prostředí jsme se mohli opět obohatit či utvrdit o nové postřehy a detaily v rozvoji hráčů.“ kvituje kemp z tohoto pohledu i trenér starších žáků a dorostenců Matyáš Reichl.

Všem externistům moc děkujeme a těšíme se na možné další střetnutí.

Benešov překvapil a sérii playdown srovnává na 1:1.

V neděli 3. 3. se odehrálo druhé kolo play-down mezi našim A týmem a SK Florbal Benešovem. První třetinu se lépe gólově reprezentovali domácí a ovládli jí v poměru 3:2. Ve druhé třetině, se díky nedůslednostem v obraně povedlo Benešovu jednoduchými góly dostat do tři gólového vedení 6:3. Písečtí jakoby zkameněli a byly v každém souboji druzí. Probudit se jim povedlo až ve třetí třetině. Písek začal více běhat a hrát do těla. Benešov, se ale díky velmi šťastnými góly a smůlou našich hráčů dostal do ještě většího vedení a zápas byl ukončen výsledkem 9:4. Další zápas odehrajeme v sobotu 9. 3. v 18:00 na naší domácí půdě. Budeme vás potřebovat víc než kdy jindy!

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: „Dnes jen důkaz, že každé utkání je úplně jiné a nelze spoléhat na předchozí utkání. Benešov byl aktivnější a měl větší chuť po míčku. My jsme se dnes do utkání dokázali dostat herně až ve třetí třetině. Nasekali jsme dnes spousty špatných rozhodnutí směrem do obrany a nedokázali jsme proměnit spousty vyložených šancí. Musíme dnešní prohru přijmout a dobře se připravit na naše další domácí utkání. Díky oběma fanouškovským táborům za podporu.“

Víkend 02.03. – 03.03. 2024 Kdo, kde hraje?

Jihočeská liga elévů

Žraloci vs FBC DOŠWICH MILEVSKO Rytíři 09:00 (SH Milevsko)
Žraloci vs SK Meťák ČB 09:30 (SH Milevsko)
Žraloci vs SKP ČB – FA ČB 10:15 (SH Milevsko)
Žraloci vs ??? 10:45 (SH Milevsko)

Draci vs Fbc Strakonice Červení 09:15 (SH Milevsko)
Draci vs FBC DOŠWICH Milevsko Draci 09:45 (SH Milevsko)
Draci vs FBC Štíři Č. Budějovice zelení 10:15 (SH Milevsko)
Draci vs FBC Štíři Č. Budějovice modří 11:00 (SH Milevsko)

Tygři vs SK Meťák ČB 12:00 (SH Meťák Č. Budějovice)
Tygři vs 1. FBK Tábor 12:30 (SH Meťák Č. Budějovice)
Tygři vs FBC Strakonice Bílí 13:15 (SH Meťák Č. Budějovice)
Tygři vs Florbal Jindřichův Hradec žlutí 13:45 (SH Meťák Č. Budějovice)

Změna v rozpise vyhrazena – pro nejaktuálnější rozpis využijte oficiální stránky Českého florbalu ZDE

Martin Hrubec zhodnotil nedávné zápasy všech třech týmů.

O víkendu 17.2. – 18.2. se odehrál turnaj starších žákyň, dorostenek a dokonce i juniorek. Náročné víkendové dny zhodnotil hlavní trenér všech tří družstev Martin Hrubec. Jeho výpovědi si můžete přečíst níže.

Starší žákyně

vs TJ Centropen Dačice 24:0
vs FA Č. Budějovice 11:1

Zhodnocení: „V obou zápasech jsme byli lepšími týmy. Proti Dačicím to byl pro holky lehký zápas, kde měly na hřišti hodně prostoru díky nedůraznému soupeři, a proto jsme vyhráli takovým rozdílem. Ve druhém zápase si holky musely poradit s důraznějším a lepším soupeřem. S budějovickou hrou jsme se srovnávali celou první třetinu. Ve zbytku zápasu jsme zvýšili tempo a díky individuální kvalitě a týmovému výkonu jsme dokázali soupeře přestřílet. Od začátku sezóny se holky posunuly a je to vidět v jejich zápasech, a i některé žákyně se dokážou prosadit ve vyšší kategorii.“

DOROSTENKY

vs FBC Došwich Milevsko 2:1
vs Rudý Dračice mladých nadějí Týn 8:2

Zhodnocení: Tento turnaj jsme odehráli dva těžké zápasy. V prvním zápase s Milevskem je to vždy boj a Týn nás letos už dokázal překvapit. Objektivně se nám oba zápasy moc nepovedly herně, ale hlavně zápas s Milevskem jsme odmakali na 100 % a soupeře jsme přetlačili výsledkem 2:1 hlavně díky bojovnosti a dobré obraně. S Týnem se nám naštěstí brzo podařilo odskočit a zápas jsme si pak hlídali, v některých fázích jsme ale byli příliš zbrklí a mohli jsme víc kontrolovat zápas.  Čekají nás poslední čtyři zápasy a výsledek je v našich rukou, pokud všechny zápasy zvládneme, vyhrajeme ligu a budeme mít nejlepší pozici do play-off o MČR.“

Juniorky

vs Sklo Bohemians Světlá n/S 0:5k
vs SK Meťák ČB 3:2

Zhodnocení: „Juniorky nezvykle odehrály pouze jeden zápas, druhý jsme museli nechat zkontumovat ve prospěch soupeře z důvodu kolize s kategorií dorostenky ve stejný den. V zápase proti Meťáku jsme měli dobrý úvod a dostali jsme se do vedení 2:0. Ale zápas nám nadále moc nevycházel, i přes to že jsme byli lepší na hřišti, chyběla nám finální fáze v útoku. Soupeř sice dvěma náhozy dokázal srovnat zápas, ale ve třetí třetině jsme opět dokázali překlopit vítězství na svoji stranu a vyhráli 3:2. V juniorkách se celou sezónu výkony střídají jak na houpačce, ale s ohledem na to že 90 % týmu je dorostenek, jsou to pro holky cenné zkušenosti do dalších let.“

Bereme první bod v sérii!

První kolo play-down se odehrálo v sobotu 24. 2. v písecké obloukové hale. Domácí Písek v sérii vyzval tým SK Florbal Benešov. První třetina začala velmi rychle a to brzkým gólem Michala Měřičky už v 14 vteřině zápasu. Třetina postupně došla ke svému konci za stavu 3:1 pro domácí. Druhá třetina byla ze strany Písku pozvolnější a hráči, jakoby ztratili tempo. I přes to se domácím povedlo vstřelit další tři góly a světelná tabule nám na konci druhé třetiny ukazovala skóre 6:1. V poslední třetině padly ještě čtyři góly, tři do branky Benešova a jeden do branky Písku. Výsledek se zastavil u konečného stavu 9:2 a domácí mohli slavit první bod do série. K tomuto utkání přihlíželo krásných 126 diváků, za což vám moc děkujeme a rovnou by jsme vás chtěli pozvat na výjezdní utkání, které se odehraje 3. 3. od 17:00 v SH Bystřici u Benešova, kde náš Atým svede bitvu o druhý bod do série.