Souhrn víkendu 26.-27.11.2022

MUŽI A

Další divizní kolo zavítalo do Písku, kde jsme tentokrát hostili soupeře z horní příčky tabulky Gorily Plzeň. Soupeř se v zápase rychle ujal vedení a písečtí museli tak dotahovat relativně vysokou ztrátu 4:0. Nicméně za podpory skvělých fanoušků se povedlo nepřízní výsledek dorovnat, ba dokonce jsme se na konci třetí třetiny ujali vedení. Bohužel soupeř se nevzdal a poslal utkání do prodloužení, které se hrálo 3 na 3. To již probíhalo stylem nahoru dolu a bohužel pokus Michala Cigánka o únik se zvrtl v situaci 2 na 1, kterou soupeř chladnokrevně proměnil.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: „Tak jako v Plzni jsme nechytili začátek utkání. Tentokrát bych řekl především kvůli přehnané nervozitě a nedostali jsme se herní pohody. V utkání jsme se nezbláznili a postupně dokázali utkání zvrátit na svou stranu a to proti silnému soupeři není nic jednoduchého…Bohužel jsme dnes udělali opět zbytečná vyloučení a chybná rozhodnutí, která byla nakonec rozhodující. Chtěli jsme 3 body, ale vzhledem k průběhu bereme i bod. Opět skvělá atmosféra! Díky soupeři za férové utkání a přejeme šťastnou cestu domu.“

Písek vs Gorily Plzeň 5:6p

DOROSTENKY 

Holkám se výjezd Týna n. Vltavou nevydařil a museli se vyrovnat se dvěma prohranými zápasy.

Písek vs SK Meťák ČB 2:8
Písek vs SKLO Bohemia Světlá nad Sázavou 0:5

STARŠÍ ŽÁCI

Velká facka přišla pro starší žáky, kteří v Netolicích třikrát podlehli. Tak jako dorostenkám nezbývá nic jiného než pracovat na sobě dál a další turnaj si napravit chuť.

Písek vs Došwich Milevsko 3:0
Písek vs Jindřichův Hradec 2:3
Písek vs TJ Netolice RAFANI 1:4
Písek vs Strakonice BÍLÍ 2:3

ELÉVOVÉ

Nejmladší kategorie, která tento týden hrála se vezla na vlně vítězstvích a užívali si každý zápas. Svěřenci Dominika Suchana, Jindry Krále a Viléma Víta předvedli neskutečnou jízdu a my jim držíme palce do dalších zápasů!

 

Písek Draci vs Došwich Milevsko 6:1
Písek Draci vs Štíři ČB zelení 2:1
Písek Draci vs Štíři ČB modří 3:0
Písek Draci vs Meťák ČB 3:2

Písek Tygři vs Strakonice 2:1
Písek Tygři vs Jindřichův Hradec 2:2
Písek Tygři vs FA ČB 1:4
Písek Tygři vs 1. FbK Tábor 2:0

Písek Žraloci vs SK Meťák ČB 4:0
Písek Žraloci vs Štírky ČB 3:2
Písek Žraloci vs Katovice 2:1
Písek Žraloci vs Florbal Strakonice 0:3

 

Opět jsme vzdělávali naše členy! Tentokrát na téma finanční gramotnost.

V sobotu proběhla pro naše členy přednáška na téma finanční gramotnost, která byla vedená Miladou Bickovou ve spolupráci s finančním poradenstvím Partners Písek. Tímto bychom ji rádi poděkovali za ochotu a spolupráci. Akci jsme tentokrát mířili na hráče a hráčky osmých tříd základních škol až po čtvrté ročníky středních škol. Všichni účastníci si akci chválili a cenné informace určitě využijí do budoucích dní.
Brzy bude podobná akce zacílena i na naše mladší svěřence.

Shrnutí víkendu 19.-20.11.2022

MUŽI A

Mužský celek vyrazil v sobotu do pražských Kunratice, kde sehrál duel s týmem Wizzards Praha, kteří v té době hájili druhé místo v tabulce. Napínavé utkání jsme nakonec ovládli a přivezli domů tři body! V dalším zápase vyzveme Gorily z Plzně, kteří jsou nyní o dvě příčky nad námi.

Zhodnocení trenéra Michala Hanzlíka: „V první řadě si myslím, že to bylo hezké utkání pro diváky se šťastnou tečkou pro nás. V první třetině jsme téměř zadarmo přišli k vyššímu náskoku, ale utkání bylo vyrovnané a soupeř se i díky přesilovým hrám dostal zpět do zápasu. Poté jsme se probrali a dokázali utkání zvrátit na svou stranu. Dnes si troufám říct, že vyhrál tým, který nebyl nebezpečnější, ale o to více jsou pro nás důležité body. Především znovu vysoká efektivita v zakončení. Díky soupeři za férové utkání.“

MUŽI B

Rezerva píseckých chlapů v Budějovicích jednou vysoko podlehla a pak si spravila chuť výhrou. Chlapi se tak aktuálně drží na čtvrté pozici.

DOROSTENCI

Dorostenci završili turnajové kolo na domácí palubovce. Opět před neskutečným publikem dokázali ve dvou zápasech zvítězit a udržet si tak první koš. V dalším turnajovém kole změří síly s Black Angles, Spartou Prahou, Znojmem a Bulldogs Brno.

Zhodnocení hráče Jindřicha Krále: „O víkendu jsme odehráli dvě utkání s hattrickem Brno a s Vinohrady. Do prvního zápasu jsme nevstoupili přesně podle našich představ. Trápili jsme se v zakončení, a proto jsme také po dvou třetinách vedli pouze 2:0. To se však ve třetí třetině zlepšilo. Nastříleli jsme pár rychlých gólů a už jsme dokonce zápasu kontrolovali hru. Do druhého zápasu jsme vstoupili v mnohem větším tempu a soupeře jsme prakticky nenechali vytvořit si nějakou nebezpečnější šanci a od půlky zápasu jsme už jen navyšovali skóre. Pro nás dobrý že jse dokázali gólově prosadit obě lajny což zatím od začátku sezony nevycházelo. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří v hale vytvořili úžasnou atmosféru.“

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Žákyně sehrály v Dříteni dvě utkání v rámci třetího kola ligy starších žákyň. V prvním porazily vysoko Soběslav 13:2. Ve druhém bohužel utkání dotáhli do samostatných nájezdů, ve kterých ale nebyli úspěšnějším týmem.

Zhodnocení trenéra Martina Hrubce: „Na tomto turnaji jsme sehráli dva rozdílné zápasy. V prvním zápase jsme byli sebevědomí. Nebáli jsme se hrát a tvořit hru, a proto jsme dokázali vyhrát takovým rozdílem. Proti Meťáku to byl pravý opak, nikdo si nevěřil, nechtěl nikdo dat gola a tvořit hru. Prostě jsme se báli, bohužel to stačilo jen na bod. Sám vím, že kvalitu na to abychom tyto zápasy vyhráli máme bohužel naše vlastní hlava nám tyto zápasy nedovolí vyhrát.“


MLADŠÍ ŽÁCI

Žáci o víkendu hráli v rámci prvního koše v nedalekém Milevsku. I přes těžší rozjezd v začátku se jim podařilo najít optimální vlnu a předváděli pěkný florbal.

Zhodnocení trenéra Matyáše Reichla: „Před turnajem jsme si stanovili pár cílů, které jsme chtěli dodržovat. Musím kluky pochválit, že i přes pár výpadků jsme šlapali a předváděli takovou hru jakou jsme chtěli. Těším se, co z této skupiny vyroste.“                      

    

PŘÍPRAVKA

Naši nejmenší hráči se tentokrát museli rozdělit. Dva týmy hráli ve Strakonicích a druhá polovina odjela na delší cestu do Jindřichova Hradce. Nicméně v obou případech opět rozvíjeli své florbalové dovednosti, a především se florbalem bavili. Děkujeme opět rodičům za pomoc s dopravou a následnou organizací.

Souhrn víkendu 12.-13.10.2022

MUŽI A

V sobotu večer jsme hostili v obloukové hale soupeře z Rokycan. Ten přijel v zúženém počtu a na finálním výsledku se to podepsalo. Kontrolovanou hrou si došli pro 6 bodů a další víkend je čeká důležitý zápas proti Wizzardům z Prahy.

Zhodnocení trenéra Michala Hanzlíka: „Stejně jako minulý týden jsme měli výborný vstup do utkání, rychle se ujali vedení, a to nás uklidnilo. Poté jsme po celou dobu kontrolovali hru a hledali cestu jak prolomit defenzivní blok soupeře. Nadruhou stranu některé výpady soupeře byly nepezpečné a dokázali zahrozit. Nemohli jsme si dovolit polevit. Jsem rád, že jsme dnes dostali do hry i navrátilce Vláďu Leška a musím ho pochválit, že odehrál dobré utkání. Děkuji soupeři za férové utkání, našim fanouškům za podporu a zdravíme našeho kapitána přes polovinu planety, aby si vychutnal večerní drink a užil si zbytek dovolené. 3 body jsou doma!„

Písek vs Rokycany 15:4

VIDEO ZHODNOCENÍ HRÁČŮ -> https://fb.watch/gO5t_X_sNP/

DOROST

Jak jste mohli z našich sociálních sítí postřehnout. V sobotu se v obloukové hale odehrál 1. koš celostátní ligy dorostenců. Kluci se v prvním dvojkole utkali proti Spartě a týmu ze Znojma. Na první zápas proti Spartě se přišlo podívat přes 115 diváků a bylo se na co dívat. Kluci od začátku do konce bojovali a ve finální třetí třetině předvedli neskutečný tlak, který vyústil ve finální výhru 10:6. Ve druhém zápase se Znojmem nám začátek utkání trochu utekl, ale nepřízniví stav utkání se povedl dorovnat. Nicméně soupeře to nerozhodilo a my jsme se museli smířit s prohrou 6:4. V neposlední řadě nás moc těší, že na obě utkání přišlo přes 100 diváků, kteří podporovali dorostence až dokonce.

Zhodnocení trenéra Michala Hanzlíka: „Těšili jsme se na utkání v domácím prostředí a chtěli jsme udělat maximum pro vítězství. V prvním utkání proti doposud neporažené Spartě jsme úplně dobře nevstoupili do utkání a Sparta diktovala tempo. Od druhé třetiny jsme přidali a dokázali si, že se s nimi dá hrát vyrovnané utkání. Ve třetí třetině jsme překlopili utkání na naši stranu a při závěrečném snaze o zlom nás hnali domácí fanoušci za skvělým vítězstvím. Ve druhém utkání nás čekalo Znojmo, které naopak od Sparty preferovali spíše defenzivní styl florbalu. Bohužel nám to příliš nevyhovovalo a během prvních dvou třetin mi připadalo, že jsou kluci uspokojení ze skalpu Sparty a neodvádí na hřišti 100% a především jsem neviděl potřebnou koncentraci a chuť po vítězství. I když se nám podařilo dohnat nepříznivý stav, tak i přesto nakonec soupeř rozhodl dvě minuty před koncem. Bohužel jsme doplatili na příliš mnoho hrubých chyb, po kterých jsme inkasovali. Celkově jsme odehráli dvě kvalitní utkání a především musím poděkovat fanouškům za perfektní kulisu. Na utkání dorostu jsem toto ještě nezažil.

Písek vs ACEMA SPARTA PRAHA 10:6
Písek vs TJ ZNOJMO 4:6

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Holky i přes náročnou cestu zvládly turnaj na výbornou a do Písku přivezly plný počet bodů.

Zhodnocení trenéra Martina Hrubce: „Oba zápasy jsme byli lepším týmem. Holky plnily věci, které jsme od nich chtěli a jsme rádi, že se dokázaly prosadit na hřišti všechny tři lajny. Ukázali jsme pěkný kombinační florbal a velkou chuť dát co nejvíc gólů. To je to, jak se chceme prezentovat. Brzké uzdravení Téře a Elišce. Teď příprava na Světlou a Meťák kde budeme muset ukázat co v nás je.“

Písek vs SK Jihlava 6:2
Písek vs Snipers Třebíč 9:1

Souhrn víkendu 5.-6.11.2022

MUŽI A

A tým tento víkend hostil nedalekého soupeře ze Strakonic, který v době utkání okupoval třetí místo tabulky divize B. Chlapům se tento zápas nad rámec střelecky podařil a díky tomu soupeře přehrál o 12 gólů. Diváckou atmosféru zajistilo 202 diváků – děkujeme.

Zhodnocení trenéra Michala Hanzlíka: „Jako první nemůžu napsat nic jiného než poděkovat našim fanouškům za dnešní atmosféru. Skvělá kulisa, která je jejich zásluha a našeho týmu pořadatelů. Hráči dnes byli skvěle koncentrovaní a od začátku si šli za 3 body. Díky dobré efektivitě hned v 1. třetině jsme získali sebevědomí a kontrolovali jsme hru po celou dobu utkání. Dnes nám to vyšlo, ale musíme pracovat i dále. Díky soupeři za férové utkání.

Rozhovor naleznete i ve video podobě zde -> https://fb.watch/gF-27KCMXg/

Písek vs Strakonice 14:2

MUŽI A


MUŽI B

Rezerva béčka vyrazila do Budějovic, kde v obou zápasech na soupeře nestačila a zpátky do Písku nepřivezla ani bod. Budeme chlapům držet palce v příštím kole.

Písek vs FBC Štíři ČB 8:11
Písek vs FA ČB 2:5

STARŠÍ ŽÁCI

Zhodnocení trenéra Matyáše Reichla: „Po dlouhé době se nám konečně povedlo odjet na turnaj v plném počtu hráčů za což jsem rád. Co se týče hry, tak se neustále trápíme v zakončení a ve správném nastavení v hlavách. Do víkendu 26.-27. máme čas na tom zapracovat a na dalším turnaji ukázat zvyšující se výkony.“

Písek vs Strakonice 2:1
Písek vs Štíři ČB 0:0
Písek vs Milevsko 3:1
Písek vs Jindřichův Hradec 1:1

STARŠÍ ŽÁCI

ELÉVOVÉ

Po vzoru béčka i elévové vyrazili v neděli do Českých Budějovic, kde odehráli druhý ligový turnaj této sezóny. Kluci zde měli naplánovaných 11 utkání. Níže si můžete přečíst zhodnocení jednotlivých týmů.

Zhodnocení trenéra draků Viléma Víta: „Družstvo Draků, odehrálo o víkendu 4 kvalitní zápasy. Ve všech podalo zodpovědný výkon, který ve třech případech vedl k vítězství bez obdržené branky. Vítězství se Strakonicemi 2-0, Milevskem 5-0 a v klubovém derby s týmem píseckých Tygrů 3:0. V zápase s Budějovickými Štíry doplatili Draci na nízkou produktivitu a po řadě neproměněných šancí prohráli 1-2. Bohužel se nám nepodařil proměnit ani závěrečný tlak při powerplay a museli jsme se smířit s těsnou porážkou. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za podaný výkon a nasazení a zvlášť bych chtěl vyzdvihnout výkon našeho gólmana Rosti Jelínka. Tři zápasy bez obdržené branky jsou skvělou vizitkou.“

ELÉVOVÉ DRACI

Zhodnocení trenéra tygrů Dominika Suchana: „Po nedělním turnaji jsme zjistili, na čem je potřeba pracovat. Přes pár chyb a výpadků musím ale říct, že kluci a holky makali na sto procent. Hlavní cíl byl trefit bránu a dát gól a ten se se vydařil. Většina střel letěla na bránu a spousta z nich skončila v síti. V prvním koši jsou samé dobré týmy a my jsme předvedli, že s nimi dokážeme hrát vyrovnané partie. Věřím, že dlouhodobě se udržíme v prvním koši a budeme vyhrávat těžké zápasy.“

ELÉVOVÉ TYGŘI

 

Zhodnocení trenéra žraloků Jindřicha Krále: „Kluci šli do každého zápasu naplno a rvali se o každý balón, za co je chválím. Nicméně postupně na nás padala únava, a to se taky podepsalo na našich výkonech. Spousta vytvořených šancí což je super, ale musíme také šance umět proměnit. Byť výsledkově nám to úplně nevyšlo tak si nemyslím, že by kluci odehráli špatný turnaj.“

ELÉVOVÉ ŽRALOCI

Draci vs FBC Strakonice – bílí 2:0
Draci vs FBC Došwich Milevsko 5:0
Draci vs FBC Štíři ČB – zelení 1:2
Draci vs FBC Písek – Tygři 3:0

Žraloci vs 1. FbK Tábor 1:3
Žraloci vs SK Meťák Orange ČB 2:0
Žraloci vs FbC Písek – Tygři 0:5
Žraloci vs FBC Štíři Č. Budějovice modří 0:5
Žraloci vs SK Meťák ČB 1:2

Tygři vs FBC Došwich Milevsko 4:1
Tygři vs FBC Štíři Č. Budějovice zelení 1:3
Tygři vs FBC Strakonice – bílí 5:2
‚Tygři vs FBC Písek Draci 0:3

 

Dominik Suchan: „Mohl jsme předvést více, ale také nemůžu říct, že bych nestíhal.“

Dominik Suchan jako jediný z dorostenecké kategorie absolvoval kemp talentované mládeže v Nymburku. Jak kemp probíhal? Na co byl zaměřený? Vše se dozvíte v rozhovoru níže.

Ahoj Dominiku, jako jediný z kategorie dorostu jsi dostal možnost zúčastnit se výběrového kempu talentované mládeže. Kde a kdy se kemp konal a jaký byl jeho průběh?

Ahoj, kemp talentované mládeže se konal minulý týden v Nymburku od čtvrtka do neděle. Hned ve čtvrtek jsme začali prvním tréninkem, u kterého jsme se měli zaměřit na přechod do útočného pásma. Stejně zaměřený byl potom i páteční den. V sobotu byly v plánu tři tréninky. První byl zaměřený na správný náběh, odskok od brány a na zakončení. Po obědě probíhal ryze střelecký trénink a večer jsme se zase vrátili k odskokům a zakončením. Poslední trénink jsme absolvovali v neděli ráno. V průběhu kempu probíhaly i různé přednášky. V pátek nám Martin Daněk přednášel na téma sebedůvěra a v sobotu jsme měli přednášku ohledně správného režimu stravování při výkonu. 

Jak bys ohodnotil svůj výkon? Myslíš si, že dostaneš nominaci na další kemp?

Mohl jsme předvést více, ale také nemůžu říct, že bych nestíhal. Osobně to na další nominaci nevidím. I když jsem nehrál úplně špatně, tak je v nominaci spousta hráčů, kteří jsou v některých ohledech lepší než já.

Není tajemstvím, že se věnuješ i trénování. Aktuálně vedeš se svým spoluhráčem Jindrou Králem kategorii elévů. Přinesl ti kemp zkušenosti i jako trenérovi?

Určitě, spousta věcí, co na nás aplikovali trenéři jsem si přenesl do kategorie elévů a právě je testujeme za běhu. Úplně skvělá věc je zpětná vazba hráčů k trenérovi, donutí to hráče přemýšlet nad cvičením.

Dominiku, díky za rozhovor a budeme ti držet palce i nadále!

Já děkuji a hráčům přeji, aby měli také možnost zúčastnit se takových kempů.

Michal Hanzlík: „Osobně vnímám kategorii přípravky za velmi silné ročníky“

Po posledním turnaji přípravek jsme se rozhodli položit pár otázek našemu šéftrenérovi Michalovi Hanzlíkovi ohledně fungování přípravky. Jeho odpovědi si můžete přečíst níže.

O víkendu proběhl druhý ligový turnaj přípravek. Jak bys zhodnotil celkové působení této kategorie? 
Osobně vnímám kategorii přípravky za velmi silné ročníky. Máme zde řadu hráčů a hráček, které florbal a sport všeobecně baví, a to se pak odráží i na to, jak se projevují na hřišti. To, abychom pak hráče posouvali dál v jejich dovednostech je na nás na trenérech, ale dost nám to ulehčuje zápal našich svěřenců. Musím i pochválit docházku. Letos máme „plné“ tréninky a věřím, že je to odraz i toho, že hráči a hráčky chodí na tréninky rádi.

Letos máme přihlášené čtyři týmy. Nemáš strach, že by se týmy nenaplnily? 
Nejraději bych jich přihlásil ještě více…to už je pak ale složité z hlediska organizace. Nebojím se. Dětí máme dost na to, abychom všechny turnaje odehráli naprosto adekvátně co se týče počtů. Naopak pořádáme i další neligové turnaje, které bychom do budoucna chtěli organizovat pravidelněji a o víkendu jsem se i domlouval s trenéry ze Štírů, že bychom někdy rádi vyrazili na jejich OFL.

Na posledním turnaji si figuroval pouze jako dohled a pomoc nad ostatními trenéry. Ti jsou tvořeni převážně z mladých trenérů. Jak jsi s nimi spokojený? 
Pokud máme jiných trenérů dost, tak se snažím být právě spíš v roli „dohledu“ a pozorovatele, abych mohl sledovat trenéry při jejich práci a mohl jim pak dávat adekvátní zpětnou vazbu a posouval je, což je velmi důležité pro celý klub. Oni pak ví, že za mnou chodí v případě komplikací a pro rady, jak řešit neočekávané situace. Když ale vezmu v potaz, že o víkendu bylo třem našim trenérům 15let a méně, tak jsem spokojen. Vždy je na čem pracovat, ale už jen to, že mají zájem zde trávit čas a pracovat na rozvoji jejich nástupců je skvělé. Jsou i skvěle samostatní a během turnaje jsem neregistroval žádné komplikace a dokážou spousty situací řešit sami. Pochopitelně je pak otázka času než dosáhnout ještě větší trenérské kvality, ale tu by bez prostoru nikdy nezískali.

Všimli jsme si, že rodiče již po druhé zajistili na turnaji ovocný bar. Jsi za tuto formu spolupráce rád? Můžou rodiče ještě nějak pomoct týmu/klubu? 
Už v září jsme se bavili o tom, že by bylo fajn trochu znovu změnit formu „odměn“ na turnajích, a tak se navrhl ovocný bar, který jsme vídali už u jiných klubů. Poté už ani nevím, jak nás napadlo, že by bylo skvělé zapojit rodiče a každý by mohl přinést kousek ze své „zahrádky“ a tím tak vytvořili pestrý ovocně/zeleninový bar, který je pro všechny hráče k dispozici po celou dobu. Rodiče se okamžitě zapojili a výsledky byly fantastické a za to jim patří velké díky a věřím, že tato forma už zůstane pravidlem. Určitě ano, ale zároveň si myslím, že je to i na nás, abychom jim k tomu vytvářeli podmínky a trochu je „popostrčili“. Často podle mě totiž sami rodiče neví, kde by pomoci mohli, i když by rádi.  

Děkujeme Michalovi za poskytnutý rozhovor.

Souhrn víkendu 29.-30.10.2022

MUŽI A

Chlapi vyrazili v sobotu na večer do vzdálené Dolní Cerekve, kde je hostil tým Dačic. Přes vyrovnané utkání se a-týmu nepodařilo výsledek překlopit na svou stranu a bohužel se vraceli do Písku s prohrou.

Zhodnocení trenéra Michala Hanzlíka bezprostředně po utkání: Myslím si, že atraktivní utkání pro přítomné diváky. Hráli jsme od začátku v tempu a potvrdili jsme zlepšující se výkony. Bohužel se nám stále nedaří využívat vytvořené šance a soupeř byl naopak velmi efektivní což mu přineslo dnes 3 body. Musím ocenit fantastického brankáře soupeře. Díky za férové utkání a za týden budeme lépe připraveni.“

Písek vs TJ Centropen Dačice 4:6

MLADŠÍ ŽÁCI

Žáci po druhé po sobě pozvali soupeře k Otavě a bojovali tak v rámci prvního koše o udržení. Ve všech čtyřech zápasech si připsali výhru a tím i udržení v prvním výkonnostním koši.

Zhodnocení trenéra Matyáše Reichla: „Turnaj se nám i přes lehkou marodku a dovolenkáře výsledkově povedl. Po herní stránce nás trápila jednoduchost a samotné tradiční zakončení. Musím ale kluky pochválit za poslední zápas, který již hráči odjezdili z posledních sil. Máme teď do 20.11. čas zapracovat na některých aspektech hry. Díky všem rodičům a fanouškům, kteří nás přišli podpořit.“

Písek vs FBC Došwich Milevsko 6:0
Písek vs Florbal Jindřichův Hradec 5:1
Písek vs FBC Štíři Č. Budějovice zelení 6:3

Písek vs FBC Rytíři Český Krumlov 4:1

PŘÍPRAVKA

Hned 4 písecké týmy bojovaly v rámci druhého turnaje ligy na známém benešovském prostředí. Brzy se můžete dočkat zhodnocení turnaje a celkově kategorie přípravky šéftrenérem Michal Hanzlíkem. Rádi bychom tímto poděkovali rodičům, kteří opět hráčům připravili ovocný a zeleninový bar. Moc si toho vážíme!

Šéftrenér oddílu byl přednášet na SZŠ v Písku

Šéftrenér Michal Hanzlík v pondělí 24.10.2022 přednášel pro střední zdravotnickou školu v Písku!

Tématem pro přítomné studenty byla motivace a zdravý životní styl. Celou akci zorganizovala naše trenérka Anička Vodsloňová, která na škole působí jako kantorka. Přednáška byla dle slov posluchačů a samotného Michala přínosem pro obě strany.

Michal Hanzlík s kantorama ze SZŠ Písek

Souhrn víkendu 22.-23.10.2022

MUŽI A

7. kolo divize B nás poslalo tentokrát proti Jindřichově Hradci. Domácí utkání, které bylo přesunuto z důvodu problémům v písecké hale do Milevska, navštívilo okolo 59 diváků. Za což jim tímto děkujeme.

Komentář trenéra Michala Hanzlíka: „Důležité utkání s nepříjemným soupeřem. Soupeř hrál trpělivě v obraně a několikrát zahrozil z nebezpečných brejků, ale myslím si, že jsme byli po celé utkání lepším týmem a dnes zaslouženě bereme 3 body. Hráči byli po celé utkání koncentrovani a trpěliví. Stále však musíme pracovat na útočné fázi, kde nás trápí to správné finále….Děkuji soupřei za férové utkání a opět našim fanouškům, že za námi dorazili do Milevska!“

Písek vs Florbal Jindřichův Hradec 4:2 (1:1; 2:0; 1:1)

MUŽI B

Rezerva chlapů vyrazila na regionální ligu mužů do Strakonic. Zde sehrála dva zápasy, konkrétně s Chýnovem a béčkovým Hradcem. V prvním zápase se chlapům dařilo. Do branky soupeře nasázely celkem 12 gólů a zaslouženě vyhráli. Druhé utkání přineslo vyrovnanější průběh, ve kterém jsme ale i přes to byli úspěšnější.

Písek vs TJ Sokol Chýnov 12:3
Písek vs Florbal Jindřichův Hradec B 6:3

DOROST

Po prvním kole dorostenců v prvním koši, kde hráči získali jednu výhru a jednu prohru je čekala tento víkend dohrávka zbylých dvou zápasů. V pražské metropoli se utkali s Bulldogs Brno a Hattrick Brno.  V prvním zápase s Bulldogs otočil utkání za stavu 2:6 na 8:6 a zaslouženě, tak brali 3 body do tabulky. Ve druhém zápase již na Hattrick nestačili.

Komentář trenéra Matyáše Reichla: „Na turnaj jsme jeli s cílem udržet první koš a to se nám i ve výsledku povedlo. Chtěl bych kluky pochválit za nasazení v první zápase, kdy i za výsledku 2:6 zápas nevypustili a urvali ho na svoji stranu. Bohužel náročnost prvního utkání se projevila ve druhém. Další kolo se bude hrát v Písku, tak určitě dorazte písecké mladíky podpořit!“

Písek vs Bulldogs Brno 8:6
Písek vs Hattrick Brno 4:7

DOROSTENKY

Holky se představily na písecké půdě, kde hostily Dačice a tým SK JeMoBu. V obou zápasech dokázaly soupeřky jasně přehrát. Super kulisu předvedli přítomní rodiče, kterým tímto děkujeme.

Komentář trenéra Martina Hrubce: „Oba zápasy jsme odehráli tak jak jsme chtěli – aktivně na balónku a tlačit se do zakončení. V prvním zápase nám to usnadnil pasivní soupeř. Ve druhém podržela soupeře gólmanka, ale dvě zasloužené výhry pro nás. Mírně nás trápí střelecká efektivita. Na té musíme zapracovat, ale jinak naše výkony se zvedají, a i nově složené lajny se osvědčily.“

Písek vs TJ Centropen Dačice 15:1
Písek vs SK JeMoBu 6:3

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Výsledkově ne moc úspěšný víkend odehrály starší žákyně. Ve dvou zápasech podlehly soupeřkám a z Meťáku si tentokrát neodvezly ani bod.

Písek vs Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn 1:3
Písek vs SK Meťák České Budějovice 1:5